Skocz do zawartości

Trunki jedynie słuszne i inne


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na male podsumowanie...

 

Wysokoprocentowe trunki cieszą się w Polsce dużą popularnością - wynika z badania przeprowadzonego przez Acxiom Polska. Zgodnie z tradycją, najbardziej popularnym wśród Polaków trunkiem alkoholowym jest wódka – jej kupowanie deklaruje 57 procent konsumentów.

 

Coraz częściej na naszych stołach gości wino (w 2005 roku sięgnęło po nie ponad 46 procent Polaków). Szampany popija 32 procent badanych, natomiast whisky, koniaki i brandy kupuje ok.11 procent klientów. Najmniejszą grupę odbiorców wśród napojów wyskokowych posiada gin i rum, które kupuje ok. 6 procent respondentów.

 

Najwięcej osób młodych (w wieku 18-24 lat) znajdziemy wśród amatorów likierów (24 procent) oraz whisky (23 procent). Po 50-tce chętniej pija się rum (43 procent wśród klientów tej kategorii) oraz koniaki i brandy (57 procent konsumentów tego gatunku). Wino natomiast preferują osoby z wykształceniem wyższym oraz zajmujący atrakcyjne pozycje zawodowe. Najwięcej ginu wypijają z kolei osoby w wieku 25-39 lat (43 procent wśród konsumentów tego trunku), zamieszkałe w miastach o liczbie ludności przekraczającej 100 tys. mieszkańców, o stosunkowo dobrej sytuacji finansowej – 59 procent z nich na tygodniowe wydatki wydaje więcej niż 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 720
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na podsumowanie...meczacego tygodnia..krymskie...rewelacja..lekko waniliowo-porzeczkowe 8)

Monia co ty pijesz????

 

dostalam od znajomego .. nie potrafie powtorzyc nazwy..bo nie znam ruskiego..ale jest ciemno bordowa naklejka..a na niej jakas tlusta hrabinia w stylu carycy Katarzyny..rozlewane u nich...w Pl dystrybutorem jest Zasada..ale wiem jedno jest pyszne i dobrze ze dostala m dwie butelki :wink:

postaram sie przytaszczyc na zlot :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Katarzyny..rozlewane u nich...w Pl dystrybutorem jest Zasada..ale wiem jedno jest pyszne i dobrze ze dostala m dwie butelki :wink:

postaram sie przytaszczyc na zlot :mrgreen:

znaczy sie likier jakiś?

nieeeee winoo normalne..pyszne i na dodatek ma sliczny kolor..taki gleboki rubin ..takie ni pol wytrawne ..ni lekko slodkie...takie dziwne..tj dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Katarzyny..rozlewane u nich...w Pl dystrybutorem jest Zasada..ale wiem jedno jest pyszne i dobrze ze dostala m dwie butelki :wink:

postaram sie przytaszczyc na zlot :mrgreen:

znaczy sie likier jakiś?

 

BAMBUS!!! a mam jeszcze tyle ze moge sie podzielic..i nawet dobra kolacja jest bo z przyzwyczajenia gotuje na dwie sztuki..zobaczysz..zmarszcze sie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo sporego spożycie na szczęście produkuję więcej niż wypijam.

W poniedziałek uwarzyłem Stoucika w stylu Guinesa, a dzisiaj do flaszek trafiło India Pale Ale.

Liczyłem, ze się pojawię na zlocie, niestety w tym terminie jest impreza w Żywcu (konkurs, giełda, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...