Skocz do zawartości

Trunki jedynie słuszne i inne


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 720
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja przerabiam temat piwa domowego od kilku lat.

Mogę się pochwalić, że nigdy nie użyłem gotowców, od pierwszej warki zacieranie od podstaw.

 

Co do informacji na temat produkcji piwa.

Polecam:

browar.biz

Praktycznie najwięcej informacji dotyczących piwa domowego. W pierwszej kolejności polecam przeczytanie artykułów w dziale browarnictwo domowe.

 

Sporo ciekawych rzeczy można znaleźć również na forum:

Browamatora

 

Jak byś miał jakieś pytania to wal na PW lub GG.

 

PS. Na szkoleniu w Kamieniu Śląskim 10 lutego będą do degustacji 2 beczki piwa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
No wlasnie, dawniej Absynt zawierał spore ilości odurzającego i uzależniającego tujonu. Teraz sa granice stężenia tej substancji.

 

To prawda ... pijali go znani poeci i artuyści... mieli wiele wizji po wypiciu pełni "STĘŻONEGO" ABSYNTU :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniach od 2. do 4. lutego br. serdecznie zapraszamy do Oleśnicy na IV Dolnośląski Zlot Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich.

W sobotę 3. lutego odbędzie się otwarta impreza, podczas której zostanie przedstawiona historia rozwoju miodosytnictwa na ziemiach polskich. Planujemy również prezentację procesu sycenia miodu korzennego – Dwójniaka Litewskiego. Tego samego dnia odbędą się jeszcze dwa konkursy: win z dzikiej róży oraz miodów pitnych. Po ogłoszeniu wyników, a może jeszcze w trakcie obrad jury, będzie można spróbować ocenianych przez sędziów trunków.

Miłośnicy piwa będą mogli skosztować kilku gatunków piw domowych.

Na sali zostanie również zorganizowane stoisko SWiMP, przy którym zainteresowani poznają szczegóły na temat produkcji domowych trunków oraz zasięgną informacji o naszym Stowarzyszeniu.

 

Współorganizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sali widowiskowej MOKiS-u przy ul. Kochanowskiego 4 w sobotę 3. lutego w godzinach 11.00 - 17.00.

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:

www.wino.org.pl

www.mokis.pl

 

 

Prezes Oddziału Dolnośląskiego

Rafał Wesołowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, Achtung, Achtung.

 

Przepis na [fade]BURNITO[/fade]:

 

A. Dla Kawiorow:

 

Do szklanki wrzucamy limonke, posypujemy brązowym cukrem trzcinowym (nie oszczędzać!) i rozgniatamy. Dosypujemy kruszony lód (wg. uznania, ja wolę ca. do połowy). Następnie wlewamy brązowy rum oraz drin energetyzyjący BURN. Naprawdę cud miód!

 

B. Dla Pasztetów:

 

limonkę zastępujemy cytryną, brązowy cukier zwykłym białym, a rum wódką :lol: Działą, sprawdzone, choć walory smakowe lepsze w wersji A.

 

Ja właśnie pije już drugie Burnito, stąd ewentualnie literówki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość blue_eustoma

W zimie?

Krupnik 100 ml z 50 wrzatku i cytryną

W lecie ?

pyszny :wink: "Long island ice tea" :

15ml wódka

15ml Cointreau

15ml tequila

15ml gin(tylko nie ten na L.....)

15ml biały rum (tylko bacardi)

15ml syrop cukrowy

25ml sok cytrynowy

100ml cola

cytryna

mniam mniam :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Przeciez prawdziwy Absynt to chyba nielegalny jest, ze wzgledu na zawartość środków halucynogennych. Co jest w PRAWDZIWYM Absyncie?

 

 

Absynt to likier który otrzymuje się przez macerację piołunu i destylację piołunówki, której destylatem oprócz alkoholu jest tujon.Dlatego nazywny jest i był "zieloną wróżką" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Absynt, Rum, Śliwowica.... i tak wszystko Lihovina :P

 

Na prawdziwy Absynt mnie nie stać, ale owszem przywiozłam tylko że z Czech, bo to chyba tamtejszy trunek ;)

 

Receptura ze Szwajcarii a w 1797 roku recepturę przejął francuz który założył pierwszą wytwórnię absyntu(obecnie Pernod Fils) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Najnowszy hit prosto ze Słowacji: Tatransky Caj - jedyne 52% oraz Zbojnicky Caj - 72% mniam :razz: :mrgreen: najlepiej pić bez dodatków, ale w drinkach też dają radę :wink:

 

Najlepsze co można ze Słowacji przywieźć to ABSYNT!!!!!!

 

...i śliwowicę :twisted: :cool:

Jak już to Sliwowicę a Śliwowicę z Łącka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma

Absynt to likier który otrzymuje się przez macerację piołunu i destylację piołunówki, której destylatem oprócz alkoholu jest tujon.Dlatego nazywny jest i był "zieloną wróżką" :wink:

 

 

Przecie napisałem ;>

 

O zielonej wróżce Nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Ten absynt z tej Słowacji to można przywieźć czy da się?

 

Da się da do wyboru do koloru ... legalnie ... tylko mało coś "stężony" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absynt do kupienia jest juz u nas w sklepach, niestety tylko 50% (widzialem juz w kilku sklepach). Przywiezc do nas mozesz jaki chcesz. Co do jego innego dzialania i opisow w stylu wrozka...hmm pilem to to w duzych ilosciach na sylwestra. Oryginal jakis 70% wiec wg klasyfikacji wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/Absynt i jakos dziwnych efektow nie zauwazylem. Wydaje mi sie, ze to jakies legendy. Pilem tez absynta po polsku....fuj...normalnie z kieliszkow 70% tego anyzkowo-zilowego zajzajeru... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...