Skocz do zawartości

WORLD CUP 2006


domestos666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

huzar105, optymista jesteś... :mrgreen: Przecież płacić im za to, żeby przegrywali, to tak, jakby np. nam za pisanie na forum kasę oferować :mrgreen: - czyli zbyteczny wydatek...

 

Mamy pięciu dobrych piłkarzy na krzyż, z czego czterech nie miało akurat motywacji/formy. Taka prawda.

 

Lepszy trener pewnie zbudowałby z przeciętnych kopaczy nieco lepszy zespół i awansował z tej grupy, ale niewiele dalej, obawiam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 3 meczów 2 były dobre

 

Czy aby na pewno mówimy o tej samej drużynie? Bo ja o Polakach pod wodzą niejakiego Janasa.

Pierwszy - tuptanie bez sensu.

Drugi - tępe odkopywanie piłki spod własnej bramki, zero akcji w ofensywie, kupa szczęścia w defensywie plus bardzo dobrze dysponowany bramkarz.

Trzeci - kopanina z drugą słabiutką drużyną, sporo szczęścia plus ślepawy sędzia.

 

Nie widzę tu dwóch dobrych meczów. Podobnie z meczami towarzyskimi w ciągu roku... Jakoś sobie "dobrego" nie mogę przypomnieć.

 

No i się nie dziwię. Wystarczy popatrzeć, kto z tych chłopaków gra na co dzień dobrą piłkę we w miarę dobrej lidze. Żuraw, Szymkowiak, Boruc i Kuszczak. A, i jeszcze nieobecny Kowalewski. I czasem Frankowski.

Mało, jak na zbudowanie reprezentacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało, jak na zbudowanie reprezentacji....

 

A co wolisz samych czarno skórych, których nazwiska nikt wymówić nie potrafi?

 

Cieszmy się tym co mamy! A nie tym co możemy mieć!

 

2 mecze były dobre i basta!!! :mrgreen:

 

Ide spać muszę obmyśleć jak prezent przymocować w aucie :mrgreen:

 

I mi się drogi Wis-ie nie kuć! Bo wiesz, że wyrok czeka.... :wink: :shock: 8) :mrgreen::lol::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki world cup traci sens

 

Nie mów, że teraz ma jakikolwiek istotniejszy - poza tym, że napędza światową gospodarkę...? :mrgreen:

 

Ale pomyśl:

"same czarnoskóre", jesli już,

11 czarnych lasek, w skąpych biało-czerwonych strojach bikini, ganiających po boisku... Nie lepsze to, niż te ryszawe młotki płci męskiej..? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki world cup traci sens

 

Nie mów, że teraz ma jakikolwiek istotniejszy - poza tym, że napędza światową gospodarkę...? :mrgreen:

 

Masz 100% racje, ale jeszcze nigdy nie byłem w pubie na meczu (wogóle mało chodzę do pubów) i jeśli by dalej orły grały to może bym się skusił....

Ale jeśli w koszulkach polskich biegają sami nie urodzeni w polsce gracze to to jest bez sens...

Ale czekaj czekaj ja chyba teraz łapie :!: , ja inaczej rozumiałem world cup bo dla mnie to walki narodów, a teraz są to bitwy państw :?

 

Dobra za daleko już ten wątek ... Ide spać i już nic nie pisze więcej na temat piłki odcinam się znów na 4 lata 8) 8) :oops: 8) :oops: 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po mundialu....

 

a teraz moja opinia (jako kibica, który wcale się piłką nie interesuje):

-bardzo przyjemnie obserwowało się pękanie balonika, który "nadymali" dziennikarze przed MŚ, który ostatecznie po meczu z Ekwadorem stał się tylko kawałkiem gumy, który wielu by chciało zamieść pod dywan.

- po drugie robienie tajemnicy z treningów "funiastycznej drużyny" niczym "tajnych kompletów", bo trenowano na nich jakieś tajne zagrania.

- sposób wypowiedzi Janasa na konferencjach prasowych był bardzo słaby, nie tylko ze względów językowych (Gmoch też robi błędy, ale przynajmniej robi fachowe analizy), ale głównie przez swoje zdawkowe, momentami agresywne odpowiedzi, no a przecież nie pytano go o wpływ kultury jońskiej na malarsto holenderskie w wieku 18, tylko o piłkę (na której podobno się zna)

- przygotowanie motoryczne zawodników było słabe, zero woli walki, zachowywali się jak turyści- pojechali zwiedzać Hanower, nie przyjmuję tłumaczeń w stylu: no mecz nam nie wyszedł, bo oni tak mówią zawsze.

- jak to mówi mój ojciec: ta drużyna zawsze była słaba, tylko szczęścia miała ogromną ilość w eliminacjach, bo fantastycznej gry nigdy nie pokazali...

- mamy FANTASTYCZNYCH KIBICÓW, którzy godnie zaprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy FANTASTYCZNYCH KIBICÓW, którzy godnie zaprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej

 

A tu zgoda - i to akurat jest ważne, zwłaszcza po histerii, jaką przed imprezą rozpętały niemieckie media... Śmiem twierdzić, że dla obrazu Polski w oczach Niemców, Europy i świata (a nie oszukujmy się, to jest obraz w oczach wyborców - i politycy muszą się z nim czasem liczyć) ci kibice zrobili kawał dobrej roboty. I że jest to wazniejsze niż to, czy piłkarz Żurawski trafiał ostatnio nogą w piłkę, a piłką do bramki, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"RAPORT JANASA" z Mistrzostw Świata.

 

 

 

1. Selekcja Kadry - powołałem najlepszych zawodników jakich ma Polska w tym momencie.

 

Dowodem na to jest Bosacki, który został bohaterem naszej ekipy. Inni zawodnicy, którzy się wyróżnili to: Mila - ani razu się nie przewrócił, Kosowski - wreszcie wpuścił koszulkę w spodnie, Giza i Gancarczyk - będący dobrymi duchami naszej ekipy i Grzesiu Rasiak - przez 10 min skutecznie wprowadzał chaos w szeregach rywali i naszej linii napadu, z czego mogła paść bramka.

 

2. Bank Informacji - swoich rywali mieliśmy rozpracowanych doskonale.

 

Potwierdziło się na 100%, że Ekwadoru nie można lekceważyć, Kostaryka to najsłabszy zespół w naszej grupie a Niemcy to gospodarze tej imprezy.

 

3. Przygotowania fizyczne - przygotowani byliśmy świetnie. Potwierdzało się to przez pierwsze 15 minut każdego meczu.

 

4. Zamknięte treningi - ukrywanie przed rywalami naszej siły, a zwłaszcza rozgrywanie stałych fragmentów gry miało sens, gdyż 100% bramek na tych mistrzostwach zdobyliśmy właśnie po stałych fragmentach.

 

5. Analiza i taktyka - moja taktyka sprawdziła się doskonale. Nagłą zmianą systemu tuż przed mistrzostwami, pozornie dziwnymi roszadami w składzie, wystawianiem pomocników do napadu, a napastników do pomocy - wprawiłem w zakłopotanie naszych rywali. Zarzucając mi, że zbyt defensywnie ustawiałem zespół z jednym tylko napastnikiem odpowiem, że ja to widziałem inaczej. Mieliśmy po 3, 4 napastników w składzie i dziwię się, że nie strzeliliśmy bramek w pierwszych dwóch meczach. Chłopaki perfekcyjnie realizowali moje założenia, fakt, że nie grali na swoich pozycjach, ale zakładana wymienność pozycji potwierdziła się w wygranym w dobrym stylu meczu z Kostaryką, gdzie bramki zdobywał obrońca. Przecież tak się teraz gra na świecie. Jedyne czego żałuję, to że od początku nie wystawiłem Żurawskiego w obronie, Bąka w napadzie, Boruca na skrzydle a Kosowskiego na bramce.

 

6. Motywacja i podejście mentalne - uważam, że dobrze zmotywowałem chłopaków, co było widać po odwadze, z jaką wychodzili na boisko i śpiewali hymn, po ich wybieganiu, chęci do gry, nie odpuszczaniu rywalowi w żadnym momencie.

 

To nieprawda, że osłabiłem zespół mentalnie nie zabierając zawodników z charakterem i niepokornych, bo nie lubię sprzeciwu i się denerwuję, gdy ktoś ma inne zdanie ode mnie.

 

7. Współpraca z mediami - być może współpraca nie była idealna, ale ileż można odpowiadać na te same pytania. Przecież wszystko było widać gołym okiem. Nieprawda, że przerywałem dziennikarzom w połowie wypowiedzi, byłem po prostu błyskotliwy, bo wiedziałem o co chcą spytać. A nawet jeśli nie wiedziałem, to przypuszczałem. Nieprawda, że się peszę, irytuję i wściekam, gdy zadają niewygodne pytania o skład i taktykę na mecz. Nie robię tego z dwóch powodów: po pierwsze nie będę zdradzał prasie całego świata naszej taktyki i koncepcji, po drugie: wymyślam ją 15 min przed ogłoszeniem składu na mecz. Na zakończenie tego punktu dodam, że bardzo zależało mi na dobrym wizerunku medialnym, czego dowodem wysyłanie na konferencje prasowe zawodników rezerwowych, fizjologa oraz naszego sympatycznego kucharza.

 

Uważam, że nie mam sobie nic do zarzucenia i nie popełniłem błędów w przygotowaniach do mistrzostw świata.

 

Z czystym sumieniem, pokornie i z nadzieją, że zostanie wydana obiektywna ocena mojej pracy, czekam na decyzję Zarządu Komisarycznego PZPN a zwłaszcza mojego przyjaciela Michała Listkiewicza.

 

Paweł J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dluuugiee..ale polecam.

 

Mundial 2006 - najlepsze cytaty z komentatorów

 

Hiszpania - Francja

 

"Gasić piłkę niczym świeczki w kościele potrafi tylko Zidane" - Tomasz Zimoch Polskie Radio

 

"Trzyma tą piłkę jak paczkę kawy" - Tomasz Zimoch Polskie Radio

 

Brazylia - Ghana

 

"Rnaldinho, Kaka - duet estetyczny, obaj są tacy piękni" - Mirosław Trzeciak TVP 2

 

"On jest tutaj tylko żeby skompletować listę, nie jest wybrankiem narodu" - Mirosław Trzeciak TVP 2 o Fredzie, rezerwowym napastniku Brazylii.

 

Szwajcaria - Ukraina

 

"Kariera Olega Błochina to czas zaprzeszły dokonany" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Barnetta - zbyt optymistyczne podanie do Degena" - Jacek Jońca, TVP

 

"Nie może się Szewczenko wkomponować w ten koncert piłkarski" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Sędzia stara się być niewidzialny jak Zorro" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

Włochy - Australia

"Jest kilka włoskich słów znanych na całym świecie - spaghetti, dolce vita, catenaccio" - Roman Kołtoń, Polsat

 

Anglia - Ekwador

 

"De la Cruz jakby pomyślał: kopnę Rooneya raz czy drugi, sprawdzę czy faktycznie jest już w pełni zdrowy" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Piłka się jeszcze od kończyn Ronneya i wyszła poza boisko" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Był tylko takim żółwiem uciekającym do morza, gdy ruszył po lewej stronie boiska" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Jak czołg chciał zmiażdżyć gąsiennicami tych słabszej postury dwóch Ekwadorczyków Wayne Rooney" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Crouch ma bardzo długie nogi, ale bezcenna chyba jednak głowa" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

Niemcy - Szwecja

 

"Bayern zrobił świetny interes, sprzedając Ballacka, choć kończył mu się kontrakt i to piłkarz otrzymał te wielkie pieniądze, a klub - nic" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"A Lehmann trafił piłkę ręką, nie pięścią" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Nieudany zagranie i tym razem Lahm przeprasza tylko kolegów i kibiców Bayernu, przeprasza rodzinę i rozlicznych znajomych" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"On w niczym nie przypomina niemieckiego piłkarza - jest znakomity technicznie, ma wyobraźnię, jest inteligentny" - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"Jeśli za wzór przystojności stawia się Bastiana Schweinsteigera, to znaczy, że lekko tu wszyscy oszaleli na punkcie piłki" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

Szwajcaria - Korea Południowa

 

"No mają Ci Koreańczycy...jakiś Lee, We Jong, Chiung Liong...i Lich-o wie, co dziś zagrają" - Roman Kosecki, Polsat

 

"Hmm, no coż faktycznie można język połamać na tych koreańskich nazwiskach, więc jak pracowałem dwa lata w Chinach operowałem numerami - i państwu też to radzę" - Andrzej Strejał, Polsat

 

Hiszpania - Arabia Saudyjska

 

"I wygląda teraz bramkarz jak czarny tygrys między białymi słupkami bramki" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Sprawdźmy zatem co dzieje się na stadionie we Frankfurcie... to jest w Stuttgarcie..." - Marcin Figura, Polskie Radio. - "... na stadionie w Kaiserslautern tymczasem bez zmian" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

Brazylia - Japonia

 

"Ghana nie będzie już dla Brazylii taką bułką z masłem jak Japonia" - Przemysław Pełka, Polsat

 

Chorwacja - Australia

 

"Zlatko Krancjar cały czas żyje przy linii bocznej." - Maciej Iwański, TVP

 

"To jest ta jego lepsza lewa noga." - Maciej Iwański, TVP

 

"Sterjovski ten pitbullterier Gussa Hiddinka." - Mirosław Trzeciak, TVP

 

'Bramkarz gotuje się do obrony kolejnego strzału. Gotuje w sensie kolokwialnym." - Maciej Iwański, TVP

 

'Stuttgart teraz pod znakiem otuchy dodawanej przez kibiców." - Maciej Iwański, TVP

 

"Igor Tudor to taki prototyp piłkarza wszechstronnego" - Maciej Iwański, TVP

 

Ghana - USA

"Jaka słodka jest ta trawa, kiedy się ją całuje" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Ojciec Argentyńczyk, matka Portugalka, a zatem Reyna ma geny typowo piłkarskie" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"W tych czerwonych strojach wyglądaja gracze Ghany jak maki wokół Norymbergi" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Essien - nikt nie stawiał na tego piłkarza, a można było na nim zarobić ho, ho, ho - i to nie tylko miedziaków" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"A tam wpadający z wielką szybkością Clint ... ale nie Eastwood, ale Dempsey, strzela nie do obrony" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Szanse Amerykanów topnieją tak, jakby rozłożyć worek cukru i gdyby padał deszcz" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"A ten Murzynek Johnson biega tam, choć na razie przypomina mi bardziej adwokata z kryminałów Grishama niż zmieniającego się w groźnego drapieżnika piłkarza" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Ghana nie gra tak szybko jak rwąca rzeka Wolta, która wpada do jeziora o tej samej nazwie" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"A kibice niczym na boiskach angielskich nie kryją rozczarowania" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

Włochy - Czechy

 

"I wzniósł teraz ręce do nieba, jakby Boga wzywał na świadka, ze przecież on nic złego nie zrobił i sędzia się myli" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Jak samotny, biały żagiel wygląda teraz Baros na połowie Włochów" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"A Marco Żyrafa Materazzi z góry spojrzał na Steinera" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

Argentyna - Holandia

 

"Złapał jakby w rękach miał koszyk i wpadła piłka w ten koszyk utworzonych rąk van der Saara" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Jak pies pasterski zrywający się do szybkiego biegu na jakichś pampasach ruszył teraz Cambiasso" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Messi! Messi! Messi i... pomarańczowa ściana..." - Mateusz Borek, Polsat

 

"Proszę zobaczyć jak bezczelnie bryluje Tevez" - Mateusz Borek, Polsat

 

"Sylwetka jak u sprintera na 60, a może nawet na 100 metrów"- Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Maradona, oczywiście jako piłkarz, a nie jako człowiek, namaścił na swego następcę tego młodzieńca" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Holendrzy, gdy atakują, to jest to takie ciężkie, takie wyrąbane wręcz siekierą" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

Serbia i Czarnogóra - Wybrzeże Kości Słoniowej [/b]

 

"Drużyny afrykańskie są zdolne do rzeczy najlepszych i najgorszych" - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"Pojawił się Eboue, popatrzył w zachmurzone niebo, przeżegnał się, pomodlił i takimi kangurzymi skokami wszedł na boisku" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

Anglia - Szwecja

"Rio Ferdinand, piłkarz którego ostatnio Sven Goran Ericsson nazwał angielskim Keiserem, a więc on powiedział do Ferdinanda: 'Jesteś moim Franzem, Rio'" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Sven Goran Ericsson zaryzykuje i zostawi Wonderboya Rooneya nieco dłużej." - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Steven Gerrard pokazał się najpierw w tym meczu z pięknej strony." - Przemysław Pełka, POlsat

 

"Szwedzi zaatakowali z ogromnym ferworem." - Przemysław Pełka, Polsat

 

Polska - Kostaryka

 

"Pierwsza część pierwszej połowy w wykonaniu naszej reprezentacji wyglądała tak jakby trener Gepetto wystrugał sobie kilku Pionokiów". - Paweł Wójcik, Polsat

 

"Szymkowiak posiadał piłkę w środkowej strefie. Bardzo ładnie bez piłki zapytał się ruchem". - Włodzimierz Lubański, TVP

 

"To wszystko jest taki śmiech przez łzy czy wzruszenie przez łzy" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Widzieliśmy, że to podłączenie Baszczyńskiego przyniosło efekt" - Włodzimierz Lubański, TVP

 

"Trzeba absolutnie zmienić sztab szkoleniowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie może być tak, że nie ma tam fachowców!" - Dariusz Szpakowski

 

"I na tym jego czarnym czole widać teraz żyłę jak Amazonka" - Polskie Radio

 

Ukraina - Arabia Saudyjska

 

"Bramkarze mają najdłuższe kołki" - Tomasz Hajto, Polsat

 

"Wychodząc na mecz z Saudi Arabią, nabrali wiary w siebie" - Tomasz Hajto, Polsat

 

"Hiszpania i Arabia Saudyjska to dwie zupełnie różne planety, jeśli chodzi o piłkarski kosmos" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

Szwajcaria - Togo

 

"Brakuje jednak tej informacji: kolego, masz przeciwnika z tyłu" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Stadion w Dortmundzie wypełniony po ostatnie miejsce, chociaż widzimy jeszcze kilka wolnych miejsc" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Jest trochę zmian, a konkretnie jedna" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

Francja - Korea Południowa

 

"Trójkolorowi szczęśliwi, bo wreszcie zmazali tę plamę" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"I teraz zmiana ciężaru gatunkowego, jeśli chodzi o stronę boiska" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Francuzi myślą teraz, co tu wykombinować, mówiąc po piłkarsku" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Francuzi jednak nie usypiają. Mają jeszcze pewnie dużo czasu do swej piłkarskiej dobranocki w tym meczu" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"I teraz kibice, którzy przynieśli na stadion koguty, zajadają się cukinią" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Jakby chciał powiedzieć: - Panowie, nie jesteśmy w jakiejś oberży. Nie możemy stac na boisku" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

Brazylia - Australia

 

"Dziś Cafu ma 36 lat i nie mknie już jak Valentino Rossi na torach Formuły 1. Tej motocyklowej" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Wystarczy spohrzeć na finał sprzed czterech lat. To było pół Ronaldo dzisiejszego" - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"Taka musi być reakcja widowni, która oczekuje od Brazylii cały czas samby" - Maciej Iwański, TVP

 

"Zjawia się drobniuteńki jak ziarnko kawy i czarny jak ziarnko kawy Robinho" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Ronaldinho wyszczerzył te swoje białe jak kość słoniowa zęby i potrząsnął tymi czarnymi lokami" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"- To nie moja wina, że jestem taki brzydki - powiedział pewnie Ronaldinho do swego trenera i wyściskał się z nim serdecznie" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

Meksyk - Angola

 

"To ekscentryczny trener Meksyku, LaVolpe. W porównaniu z nim szkoleniowiec Angoli to prawdziwy aniołek" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Ze Kalanga spojrzał na tę swoją potwornie umięśnioną, prawą nogę. Wszystko z nią w porządku" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Potrafi balansem ciała zwieść niemal dwóch rywali na raz" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Sanchez bije sobie brawo, ale powinien strzelić sobie z którejś z rąk w głowę. Dawno nie widzieliśmy bowiem tak bezmyślnego bramkarza." - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Zapewne martwi trenera tą swoją regularnością zasypiania pod bramka Akwa" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Dziennikarze dla trenera LaVolpe to jednak zupełnie inni ludzie" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Loko, Loko, bardzo wysoko" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

Holandia - Wybrzeże Kości Słoniowej

 

"Drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej rozpoczęła nienajlepiej, przegrała w pierwszym meczu z Afryką" - Roman Kołtoń, Polsat

 

"Znam jeszcze kilka słów po holendersku - oranje, elftal Dobrze wymawiam?" - Roman Kołtoń, Polsat. "Nie chwal się" - Bożydor Iwanow, Polsat

 

"Musimy o to spytać Andrzeja Niedzielana w studiu, ale on przecież jak pada, to nigdy nie udaje, więc pytanie nie jest skierowane do niego" - Bożydar Iwanow, Polsat

 

"Holandia, która nie dyktuje warunków gry to jakaś dziwna Holandia" - Bożydar Iwanow, Polsat

 

"Strzały w tym meczu: Holandia - 7, Wybrzeże Kości Słoniowej - 15. Naprawdę " - Roman Kołtoń, Polsat

 

Argentyna - Serbia i Czarnogóra

 

"Coś jest nie tak z obuwiem Argentyńczyków, mowa oczywiście o tym sportowym obuwiu" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Panie trenerze, zapraszamy do analizatora" - Przemysław Babiarz, TVP

 

"Musimy powrócić jednak do wątku argentyńsko-serbsko-czarnogórzańskiego" - Przemysław Babiarz, TVP

 

"Może to wzbudzić agresję, ale tę negatywną" - Grzegorz Mielcarski, TVP

 

Anglia - Trynidad i Tobago

 

"Beckham i jego karaibskie alter ego" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Mówią o nim Twisted Crocuh. W tej akcji był twist..." - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Uderzył go tam gdzie boli najbardizej - nawet tak doświadczonego piłkarza jak Dwight Yorke" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Jak zagrać w drugiej połowie? Odpowiedź na to pytanie retoryczne w sumie nie wymaga odpowiedzi, bo wystarczy grać równie skutecznie w defensywie" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

Kostaryka - Ekwador

 

"Te białka w jego oczach na tle czarnej przecież twarzy wyrażają ból, a przed chwilą wyrażały radość" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"A te kwiaty, czyli żółci kibice Ekwadoru rosną, jakby polał je deszcz" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Marzenia odpływają jak chmury, które przegania wiatr. Marzenia ulatują jak dym z kominów Zagłębia Ruhry, gdzie przegraliśmy z Ekwadorem" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Na miejscy byli zawodnicy z grona tych, którzy mają malutko włosów na głowie, a konkretnie Fonseca" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Wanchope przypomina koszykarza, bo przecież nim był" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Mora jest niezbyt muskularny, więc wydaje się, że to chłopczyk z przedmieść Quito, gdzie zresztą mieszka i trenuje" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Ekwadorczyk podał też bidon rywalowi z Kostaryki, bo upał tu jak na pustyni. Gdzie tam na pustyni! Jak w ekwadorskich górach!" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Respirator marzeń można już odłączyć. Marzenia to już tylko obłoczek, to już maleńka niteczka" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"I znów te bidony jakby kruszeją, gdy piłkarze chwytają je w wielkie dłonie. Jeden, dwa, trzy łyki, potem przerwag, gdy woda zatrzymana jest w ustach i wielki prysznic, gdy jest wypluwana" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Leniwie się porusza jak taka kobra" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Niczym światła na semaforze te czerwone skarpety odcinają się od czarnych nóg niemal wszystkich graczy Ekwadoru" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Wielka radość teraz na Wyspach Żółwich i ośnieżonych szczytach sześciotysięczników" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Jeden Ekwadorczyk, drugi, trzeci pojawia się jak wodospad gdzieś w tych górach" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Śpią jak żółwie na Galapagos momentami, ale później przyspieszają jak jakieś gepardy" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Respirator marzeń należy już odłączyć, my oddychamy już powietrzem pozamundialowym" - Tomasz Zimoch, Polskie Radio

 

"Gra Kostaryki przypomina mi tkanie dywanu." - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"Ekwador może grać w ten sposób przez sześć minut spokojnie." - Jacek Jońca, TVP. "I przez sześć godzin też." - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"Często mówi się w tych krajach Ameryki Południowej, że to jest futbol, który nie jest kompetytywny" - Mirosław Trzeciak, TVP

 

Niemcy - Polska

 

"Będziemy atakować Jeleniem" - Jacek Gmoch, TVP

 

"Podnosi się Włodek Smolarek" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Janas chyba zmienił zdanie, choć Brożek był już rozebrany" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Na trybunach cesarz Beckenbauer, jeden z dwóch ludzi na Ziemi, którzy zdobyli mistrzostwo świata jako piłkarz i jako zawodnik" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Sobolewski wystawił ze zmęczenia swój długi język i położył go na wardze" - Polskie Radio

 

"Po tym zagraniu Boruca Janas najchętniej zdjąłby swój krawat, wbiegł na boisko i udusił nim naszego bramkarza" - Polskie Radio

 

Tunezja - Arabia Saudyjska

 

"Sędzia nie podążył jednak za myślą tunezyjskiego piłkarza" - Maciej Iwański, TVP

 

"I mamy niecodzienny obrazek. Ten oto młodzieniec ucieka po murawie z tunezyjską flagą. Szynki, dynamiczny, ale akcja zatrzymana przez doświadczonych niemieckich ochroniarzy" - Maciej Iwański, TVP

 

"Sympatia widowni po stronie Arabii Saudyjskiej. Mowa o tych na biało ubranych kibicach" - Maciej Iwański, TVP

 

"I mamy potwierdzenie, że stadion jest wyprzedany" - Maciej Iwański, TVP

 

"To może trener Strejlau coś powie o Arabach, bo ja od nich znam tylko Bin Ladena z telewizji" - Wojciech Kowalczy, Polsat

 

Hiszpania - Ukraina

 

"Hiszpania pierwsze spotkanie ze Słowakami rozstrzygnęła już po pierwszym meczu" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"To już nie jest taka Hiszpania jak kiedyś, gdy wszyscy Hiszpanie pochodzili ze swojego kraju" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Ukraina tą czerwona kartką podcięła sobie żyły" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem gry Hiszpanów i pojawia się tylko jedno pytanie: czy to rzeczywiście jest ta drużyna?" - Adam Nawałka, Polsat

 

"No, a ten Puyol, to palce lizać" - Krzysztof Wanio, Polsat

 

Francja - Szwajcaria

 

"Rozlega się allez les bleus. Zapewne w ten sam sposób zachęcał Napoleon swoich żołnierzy podczas ataku na Moskwę" - Tomasz Włodarczyk, TVP

 

"Był wtedy szykowany do gry, ale poszedł w miasto, spóźnił się i nie zagrał w podstawowym składzie" - Tomasz Włodarczyk, TVP

 

"Może gdyby Vieira założył większe buty zdołałby trafić w piłkę, a nie w nogę przeciwnika." - Polsat

 

"Fabien Barthez - niski, łysy, krótko ostrzyżony" - Polskie Radio

 

Korea Południowa - Togo

 

"Czy będzie wejście smoka w wykonaniu Korei, bo tam aż pięciu dżentelmenów ma na koszulkach nazwisko Lee, a to zobowiązuje" - Krzysztof Wanio, Polsat

 

"Musimy zatem tę woalkę azjatyckiego mundialu zdjąć z oczu" - Krzysztof Wanio, Polsat

 

"Adebayor... nogi ma jak patyki" - Marcin Feddek, Polsat

 

"Co jeszcze ten mecz wniósł takiego statystycznego do tego spotkania?" - Krzysztof Wanio, Polsat

 

Włochy - Ghana

 

"W stylu Zidana próbował serią zwodów albo Ronaldo" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Totti pytany, co będzie gdy ktoś go trafi w miejsce, przez które pauzował, mówił, że będzie skupiać się na czymś innym" - Dariusz Szpakowski, TVP

 

"Uchyłił się przed tym strzałem Alberto Gilardino... i pewnie dobrze, bo mogłoby mu zerwać czuprynę" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Po zdobytej bramce przez Włochy, piłkarze wyglądali jakby chcieli strzelić jeszcze jedną" - Przemysław Babiarz, TVP

 

"Białe stroje Ghańczyków mocno kontrastują z ich czarnymi ciałami" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"I bardzo mocny strzał Tottiego, który ostrzygł się w tym momencie" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Gdyby to trafił, włoscy kibice w Hanowerze rozpoczęliby płacz i krzyczyczeliby mamma mia" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Camoranesi poprawił włosy, ale tam nie ma co poprawiać. Ściągnięte gumką są idealnie nasmarowane jakimś żelem" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Na trybunach trzydzieści siedem Włochów i około 3.000 kibiców z Ghany..." - TVP, Dariusz Szpakowski

 

Australia - Japonia

 

"Kennedy... Kennedy... gdzie jest jego lewa, długa noga?!" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

"Mark Viduka jakby topił się w słońcu" - Tomasz Włodarczyk, Polsat

 

Angola - Portugalia

 

"Poproszę o plazmę, będę demonstrować" - Andrzej Strejlau, Polsat

 

"Stadion kosztował 119 mln euro, ale w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje" - Andrzej Strejlau, Polsat

 

"Gra w klubie o bardzo ładnej, dźwięcznej nazwie Atletico" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Ciągle wygląda to tak, jakby runął ten portugalski domek z kart i trzeba zaczynać od nowa" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Stanął teraz Cristiano Ronaldo i pomyślał: Panie, ile bym dał, żeby strzelić tego gola" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Ta piłka jakby miała jakieś sprężyny i dwa, trzy razy tańczyła na polu karnym" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Teraz jakby taki angolański, partyzancki czołg wjechał w Luisa Figo" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Ale stanęli zaraz koło niego trzej mężczyźni w bordowych kostiumach i zabrali mu piłkę" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

"Bronią się Angolańczycy przed stratą tego drugiego gola jak prawdziwe czarne antylopy" - Krzysztof Ratajczak, Polskie Radio

 

Meksyk - Iran

 

"Dziś ciąg dalszy przeglądu zespołów amerykańskich... po Kostaryce i Ekwadorze, o którym lepiej może nie mówmy" - Maciej Iwański, TVP

 

"Nie ma podania do Daeia... do Daeiego" - Maciej Iwański, TVP

 

"A my widzimy raz jeszcze Yahyę Golmohammadiego. Co za nazwisko! Strzelić gola z takim nazwiskiem!" - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"I teraz kolejna sytuacja. Korner, bramkarz - nie wiem - muchy chyba łapie" - Jacek Gmoch, TVP

 

"Gol wyrównujący Golmohammadi. Gol... czyli gdzieś tam Allach przewidział, że będzie grał" - Włodzimierz Szaranowicz, TVP

 

"To właśnie przez takie rozebrane muchache, czyli dziewczyny relacja do Iranu była opóźniona o 10 sekund" - Włodzimierz Szaranowicz, TVP

 

Serbia i Czarnogóra - Holandia

 

"Mieli się bronić, w końcu słyną z tego, jak ty to mówiłeś, że ci kaktus wyrośnie" - Włodzimierz Szaranowicz, TVP

 

"O ile drużyna Serbii będzie tego chciała i Czarnogóry" - Tomasz Iwan, TVP

 

"Troszkę za wolni są bardzo" - Jacek Gmoch, TVP

 

"A to jest już bramka, czyli typowo angielskie zagranie" - Jacek Gmoch, TVP

 

"Jeśli poszedłby dalej, byłoby mu trudno strzelić. A już zwłaszcza, gdy nie ma lewej nogi" - Jacek Gmoch, TVP

 

"Musimy kończyć, bo dzisiaj sędziuje mecz Markus Merk, więc 15 minut u Niemca to na pewno będzie 15 minut" - Włodzimierz Szaranowicz, TVP

 

"Van Bronckhorst niczym rotweiler doskoczył do swojej ofiary" - Grzegorz Mielcarski, TVP

 

Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej

 

"Tym razem Argentyńczycy zachowują się inaczej, organizując zaraz po przyjeździe dzień otwartych dni" - Roman Kołtoń, Polsat

 

"Teraz kapitan uratował ten argentyński statek"- Mateusz Borek, Polsat

 

"To są jaja, co zagrał Yaya Toure w tej akcji" - Mateusz Borek, Polsat

 

"Argentyna w nieoczekiwanych momentach potrafi zadać ból i cierpienie rywalowi" - Mateusz Borek, Polsat

 

"Szeroko ustawiony Crespo" - Mateusz Borek, Polsat

 

Szwecja - Trynidad i Tobago

 

"Jeden z zawodników Trynidadu i Tobago ma kłopoty z pachwiną albo z przeponą. Nie mogę dostrzec za co się trzyma " - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Dwight Yorke biega może już nie tak szybko i dobrze jak kiedyś, ale za to zawsze w dobrym kierunku" - Przemysław Pełka, Polsat

 

"Słońce zachodzi już za wschodnią trybunę stadionu w Dortmundzie" - Przemysław Pełka, Polsat

 

Anglia - Paragwaj

 

"Cała Anglia odetchnęła, bo Rooney wróci dopiero na 1/8 finału" - Jacek Jońca, TVP

 

"To piłkarz o takich szlachetnych, indiańskich rysach" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Haedo Valdez prywatnie przyjaźni się z Roque Santa Cruzem, ale nic dziwnego, skoro są dwoma Paragwajczykami" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Acuna nosi przydomek El Toro, czyli byk. Anglicy jednak najwyraźniej mają dobrych torreadorów" - Jacek Jońca, TVP

 

"Crouch - niby niezgrabny, a przyjąć jednak umie" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Na razie kibice angielscy zachowują się wyjątkowo grzecznie. Oczywiście żaden z nich nie siedzi" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Jeśli jesteś trafiony i masz tzw. luźną szczękę, ból jest oszałamiający" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Santa Cruz rozkłada ręce i pyta: co ja mam zrobić? Gdzie wy jesteście? Przecież gramy zbyt zachowawczo" - Jacek Jońca, TVP

 

"Wspaniale skacze ta dziewiątka z Paragwaju" - Mirosław Trzeciak, TVP

 

"Ja do ciebie, ty do mnie - tak właśnie grają do siebie gracze Paragwaju" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Crouch wygląda na paralityka, ale podobno sporo ćwiczy"- Włodzimierz Szaranowicz, TVP

 

"Proszę teraz zatrzymać wideo, bo ten właśnie chłopak bierze w Anglii 120 tys. funtów tygodniowo" - Jacek Gmoch, TVP

 

"Paragwajczycy potrafią grać tą taką krótką, uwielbiającą ich piłkę" - Jerzy Dudek, TVP

 

"Czy myślisz, że podejmie takie ryzyko trener Anibal Ruiz, by zdjąć z boiska tych wieżowców?" - Jacek Jońca, TVP

 

"Michael Owen jak takie żywe srebro robi małe kroczki" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Jeśli dwumetrowy Crouch nie zdobędzie dziś bramki, znów zaczną się docinki kibiców o tym łóżku, z którego wystają nogi dryblasa" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Meksykański arbiter bez żadnej charakteryzacji mógłby zagrać w filmach sprzed powiedzmy 40 lat, gdy było zapotrzebowanie na ulizanego macho z wklepaną we włosy brylantyną. Śniady, opalony, czerwona koszula, czarne spodenki, zgrabna sylwetka. Cały czas ma kontakt z dziećmi, gdyż jest nauczycielem" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Paragwajczyk rozłożył ręce i chce jak pająk muchę wciągnąć w te ręce Johna Terry'ego" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Anglicy chcą powtórzyć sukces tych wszystkich Huntów, Hurstów, Bobby Moorów czy Gordonów Banksów, którzy triumfowali w 1966" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Przeciągnął się Sven Goran Eriksson po szpakowatych włosach. Ma tak wielkie powodzenie u kobiet, że a angielskiej federacji zastanawiają się czy nie zatrudnić sekretarzy zamiast sekretarek" - Andrzej Janisz, Polskie Radio

 

"Ale John Terry z flegmą wystawił tylko nogę" - Jacek Jońca, TVP

 

"Anglicy mogli wąchać jego pot, jak to się między nami mówi. Bo biegli za jego plecami." Jacek Gmoch, TVP

 

Polska - Ekwador

 

"Japoński arbiter nawet nie skrzywił tego swojego skośnego oka." - Program 1 Polskiego Radia

 

"Krzynówek... jakoś tak na chybił trafił... Ale na chybił trafił to cieżko wygrać nawet w totolotka, a co dopiero na boisku." - Program 1 Polskiego Radia

 

"..czarnoskórego o kolorze dwóch czarnych kaw... takich mocnych." - Program 1 Polskiego Radia

 

"Żurawski opuścił pole karne przeciwnika, czym wprowadził w zakłopotanie obrońców Ekwadoru." - Dariusz Szpakowski, TVP 2

 

"Ekwadorczycy nie dali nam szansy, żebyśmy mieli szansę strzelić gola." - Grzegorz Mielcarski, Polsat Sport

 

"Do końca spotkania piętnaście minut, z sekundami. Teraz już dokładnie szesnaście." - Dariusz Szpakowski, TVP

 

Niemcy - Kostaryka

 

"... szybko inkorporował się w drużynę." - Mirosław Trzeciak, TVP 1 - prowadzącemu udało się dowiedzieć, że inkorporacja polega na wpasowaniu się do drużyny. Trzeciak musiał też tłumaczyć co znaczy "wyblok", który zastosował na obrońcy jeden z Niemców, aby Klose mógł strzelić bramkę

 

"Obrońcy Kostaryki razem mają prawie 2 metry wzrostu." - Mirosław Trzeciak, TVP 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...