Skocz do zawartości

Przeniesienie domu drewnianego


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się u mnie plan przeniesienia kilkudziesięcioletniego domu drewnianego w inny rejon Polski ale nie wiem czy jest to warte zachodu.

Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Może znacie kogoś kto to robił? Jakie są problemy a jakie korzyści?

 

Dzięki z góry za stos odpowiedzi ;)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z takim przeniesieniem u znajomych, ale było to ze 30lat temu :-), w każdym razie operacja się udała dom stoi do dziś. Obecnie trzeba policzyć koszty - efekt zależy od stanu domu no nie wszystko da się odtworzyć na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. architekt musi zinwentaryzować budynek, na tej podstawie robi projekt, który składasz do w-łu architektury. Upewnij się, że to, co chcesz przenieść pasuje do MPZP.

2. budynek aktualnie stawiany (jeżeli mieszkalny) musi spełniać normy energetyczne, ktoś mądry niech policzy, czy stary dom je spełnia i czy ew. podda się doizolowaniu i dociepleniu. Możesz wyrywkowo sprawdzić drewno w krytycznych miejscach miernikiem wilgoci, poznasz ew. współlokatorów :)

3. technicznie przenosiny są banalne, oznaczasz poszcz. elementy i rozbierasz od góry. Zrzucenie dachówki z przeciętnego dachu potrwa ok. 40 rbg, więźba - zależnie od jakości połączeń dobę - dwie, reszta zależnie od konstrukcji domu - szkielet czy bal.

Generalnie jeżeli lubisz stare klimaty polecam. Pomijam rzeczy oczywiste, tzn. oględziny organoleptyczne, korniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...