Skocz do zawartości

Zegary EGT BOOST TEMP CIŚNIENIE Forester my07xt


sender3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z gatunku sportowo-turystycznych.

 

Jako że mam ochotę/potrzebę przyglądania się różnym wskaźnikom i zegarom postanowiłem wyposażyć swoje super autko w małe bajery optyczno-praktyczne. Z racji różnych rozbieżnych opinii chciałbym poradzić się kogoś kto podejmował już taki problem.

Wprawdzie zdaję sobie sprawę że wielu subaru-maniaków wypowie się negatywnie na temat mojego pomysłu i zważywszy na tryb użytkowania Forestera uzna to jako niepotrzebny bajer -ale będąc małym chłopcem zawsze coś takiego mi się podobało;) a nie mam na razie zamiaru kupować sobie drugiego autka na pojeżdzawki więc proszę o wyrozumiałość;)

Chodzi dokładnie o kilka porad:

 

1) Gdzie najlepiej zamontować wskaźniki -mój Forester jest wyposażony w wielgaśny ekran nawigacji nad konsolą środkową a a z tego co dopatrzyłem się na różnych kolorowych zdjęciach innych Foresterów -zegary są montowane albo w miejscu mojej navi (co odpada bo często mi się ona przydaje) albo na lewym słupku. Tak więc pytanie jest czy jest jeszcze inna możliwość czy pozostaje tylko słupek?

 

2) Przy mojej jeździe głownie miejskiej , czasem międzymiastowej, sporadycznie sportowej typu plejady czy jest sens inwestować w zegary z wyższej półki (ok 1000zł/zegar), średnio dobre i do tego polecane przez kilka osób (ok300zł/zegar) czy niewiadomego pochodzenia ale w super cenie na allegro (za 80zł/zegar). Bo chciałbym głownie kontrolować to kiedy turbo jest już na tyle ciepłe bym mógł już jechać żwawiej czy też jest już na tyle chłodne by zgasić silnik po trasie oraz mieć ogólny wgląd w zachowanie auta w konfiguracji takiej jak jest teraz -czyli seryjnej z wizją delikatnych modyfikacji w przyszłości?

 

3) Tak jak opisałem w pkt2 -jakie zegary będą przydatne a jakie przy moim trybie użytkowania będą tylko zbędnym obiektem? EGT? BOOST? TEMP OLEJU? CIŚNIENIE OLEJU? TEMP WODY? Dodam tylko że myślałem o 3 zegarach w tym jeden do kontrolowania turbiny ale nie mam pomysłu co jeszcze powinno się tu znaleźć;/

 

4) Czy dużo jest roboty a raczej czy trzeba posiadać w głowie know how i do tego potrzeba wygodnego podnośnika by zamontować czujniki? i dlatego lepiej jest oddać możliwość takiej zabawy komuś kto się tym zajmuje na codzień czy może lepiej zaoszczędzić i zrobić zakupy na allegro i montować samemu? A jak nie to gdzie polecacie się udać w Wawie?

 

5) Jaki kolor zegarów jest najmniej męczący? Forester ma podświetlenie zielonkawe i nie wiem czy lepiej szukać coś by ładnie się wpasowało w otoczenie czy może jest jakiś inny który mniej razi i męczy wzrok przy nocnej długiej jeździe?

 

6) Jak zamontować zegary -wystarczy skorzystać z aluminiowych mocowań-blaszek które są w zestawie czy lepiej oddać to do profesjonalisty który np powycina otwory i wkomponuje całość w obudowy i dopasuje do danej części kokpitu?

 

Z góry dziękuje za porady i pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

2) WG mnie wystarczą zwykłe AG, ale poczytaj temat bo chyba zadużo oczekujesz

3) ciśnenie oleju, temp oleju, boost, potem ew ciśnienie paliwa, mozę egt i afr ale ecu daje samo sobie radę

4) trzeba wiedzieć jak i gdze podłaczyć ale co najwazniejsze skąd wytrzasnąć adaptery, znać się na gwinatachitp plus elektryka

5) zilono/biały, patrz film

6) patrz film, pasują, nie zasłaniają, itd

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=26&t=123103&start=350

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

2) WG mnie wystarczą zwykłe AG, ale poczytaj temat bo chyba zadużo oczekujesz

3) ciśnenie oleju, temp oleju, boost, potem ew ciśnienie paliwa, mozę egt i afr ale ecu daje samo sobie radę

4) trzeba wiedzieć jak i gdze podłaczyć ale co najwazniejsze skąd wytrzasnąć adaptery, znać się na gwinatachitp plus elektryka

5) zilono/biały, patrz film

6) patrz film, pasują, nie zasłaniają, itd

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=26&t=123103&start=350

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za pomoc i wskazówki.

Czy ktoś z Wawy mógłby mi polecić gdzie najlepiej zakupić i zamontować zegarki AG ?? -bo wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest montować tak gdzie sprzedają te specyfiki bo gdyby nie działały to nie będę się bujał w reklamacje przez allegro ;/ -dobrze myślę ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender3, Dokładnie przechodziłem przez to samo co Ty. Mój samochód też 07FXT, też nie dłubany (oprócz LPG)

Zrobiłem sobie w końcu BOOST, EGT, TEMP OIL. Miałem prościej bo nie miałem tej konsoli i sobie jakoś dostosowałem obudowę na 3zegary, wygląda nieźle i cieszy oko :)

Zamontowali mi wskaźniki w serwisie, wyciągnęli kable do kabiny a ja zrobiłem resztę rzeźbienia, zajęło mi to kilka godzin.

 

Ze swojej strony z tych tańszych zegarów mogę polecić nie AG.. a DEPO. Tylko trochę droższe a moim zdaniem znacznie lepsze niż AG - używałem w poprzednim samochodzie AG.

Zresztą to chyba ta sama firma... Kontakt na PW - mogę podać namiary,co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender3, Dokładnie przechodziłem przez to samo co Ty. Mój samochód też 07FXT, też nie dłubany (oprócz LPG)

Zrobiłem sobie w końcu BOOST, EGT, TEMP OIL. Miałem prościej bo nie miałem tej konsoli i sobie jakoś dostosowałem obudowę na 3zegary, wygląda nieźle i cieszy oko :)

Zamontowali mi wskaźniki w serwisie, wyciągnęli kable do kabiny a ja zrobiłem resztę rzeźbienia, zajęło mi to kilka godzin.

 

Ze swojej strony z tych tańszych zegarów mogę polecić nie AG.. a DEPO. Tylko trochę droższe a moim zdaniem znacznie lepsze niż AG - używałem w poprzednim samochodzie AG.

Zresztą to chyba ta sama firma... Kontakt na PW - mogę podać namiary,co i jak.

 

Jak możesz podać namiar to będę ogromnie wdzięczny za info na PW.

Rozumiem że jest to tylko sprzedawca -bez opcji montażu?

Masz może jakieś fotki tego jak wygląda to u Ciebie? -chodzi głownie czy bardzo razi w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prościej bo nie miałem tej konsoli i sobie jakoś dostosowałem obudowę na 3zegary, wygląda nieźle i cieszy oko
no mógłbyś pokazać, jak wyszedł ten kurnik na zegary :!:

 

u mnie Defi wyglądają tak:

 

20111124025.jpg

 

patrz film
strasznie kwiczą... :wink:

 

wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest montować tak gdzie sprzedają te specyfiki
tam, gdzie sprzedają te specyfiki, niekoniecznie je montują... głównie są właśnie na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, a gdzie dopaść taką obudowę na zegary?
w ASO oczywiście (też możesz próbować) :lol:.

A tak poważnie, to jest obudowa navi 1DIN, dostępna tylko na rynek europejski (nawet na JDM nie). Ciężka do dostania, ja czekałem ok. 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ustawianie zegarów ponieżej budki mija się z celem :|

nie widać ich, trzeba odrywać wzrok itp.

 

Boost mam oryginalny subaru na kolumnie kierownicy i jakoś tam jest. dużo lepszym rozwiązaniem jest lewy róg deski czyli przy słupku najbliżej szyby. Tak mam i jest rewelacja.

 

w stilo mam tak navi

stilo-abarth-pnel.jpg

i nie jest to wygodne, trzeba mocno odrywać wzrok.

 

oczywiście na wskaźniki też nikt w kółko się nie gapi :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AG SM Peak + warning montowane na stopkach przy lewym słupku. Zrobie jutro zdjecie. Jak sie wylaczy procedure startowa :P to sa OK. A cena smieszna :idea: Kupowalem od dabtunera na Aledrogo

078ph.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a możesz zdradzić tajemnice w jaki sposób zaczepiałeś wskaźniki a dokładnie ich podstawki do deski? -taśma dwustronna czy inwazyjne śrubki;/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkońcu wątek o zegarach w forku :D

 

anakinsky, możesz podać numer tego swojego daszka to też bym zamówił sobie :mrgreen:

 

a wiecie czy można dostać mocowanie na słupek pasujące do forka czy trzeba coś od imprezy brać:?:

 

-- Pt gru 02, 2011 11:05 am --

 

a sam osobiście będę pakował zegarki HKS (biała tarcza i zielone podświetlenie) w składzie:

 

-Ciśnienie doładowania

-Ciśnienie oleju

-Temperatura oleju

-Temperatura spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, możesz podać numer tego swojego daszka to też bym zamówił sobie
:twisted: życzę powodzenia... i duzo cierpliwości: H0010SA000
a wiecie czy można dostać mocowanie na słupek pasujące do forka czy trzeba coś od imprezy brać:?:
można zrobić na zamówienie, ale w takim "zestawie":
a sam osobiście będę pakował zegarki HKS (biała tarcza i zielone podświetlenie) w składzie:-Ciśnienie doładowania-Ciśnienie oleju-Temperatura oleju-Temperatura spalin
bedziesz miał niezłą oczojebną choinkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...