Skocz do zawartości

Korekcja wskazań licznika spalania paliwa


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

Być może jest to prośba do Pana Andrzeja lub do Działu Technicznego SIP, a może jednak ktoś z użytkowników wie jak to zrobić.

Chciałbym dokonać korekty wskazań licznika chwilowego i średniego spalania gdyż licznik w moim samochodzie (OBK MY09) zaniża wskazania równo o 10%.

Było już o tym nawet na forum, był też opis jak to zrobić. Niestety dotyczył on silników benzynowych i chyba tylko dla wersji amerykańskich, podana procedura nie działa w stosunku do diesli.

Czy ktoś wie jak skorygować wskazania licznika spalania w dieslach w poprzedniej wersji nadwoziowej (MY09)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to prośba do Pana Andrzeja lub do Działu Technicznego SIP, a może jednak ktoś z użytkowników wie jak to zrobić.

Chciałbym dokonać korekty wskazań licznika chwilowego i średniego spalania gdyż licznik w moim samochodzie (OBK MY09) zawyża wskazania równo o 10%.

Było już o tym nawet na forum, był też opis jak to zrobić. Niestety dotyczył on silników benzynowych i chyba tylko dla wersji amerykańskich, podana procedura nie działa w stosunku do diesli.

Czy ktoś wie jak skorygować wskazania licznika spalania w dieslach w poprzedniej wersji nadwoziowej (MY09)?

 

Nie było to do silników benzynowych, tylko do wszystkich ale niestety do MY10. Do starszych niestety nie ma. (mam MY08).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Być może jest to prośba do Pana Andrzeja lub do Działu Technicznego SIP, a może jednak ktoś z użytkowników wie jak to zrobić.

Chciałbym dokonać korekty wskazań licznika chwilowego i średniego spalania gdyż licznik w moim samochodzie (OBK MY09) zawyża wskazania równo o 10%.

Podciągam temat, przy czym mój ma tendencję do zaniżania spalania. Może rzeczywiście ktoś słyszał, gdzie to skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie da się korygować. Czy ma to również wpływ na pokazywany zasięg czy to inna bajka?

 

Z tego co zauważyłem (OBK MY10) to ma wpływ na wartość wyświetlanego zasięgu tyle że trzeba trochę poczekać tzn wypalić z jeden zbiornik od razu po korekcie nie widać wpływu (do zasięgu widocznie liczona jest średnia za jakiś okres czasu czy przebytej drogi). U mnie jest lepiej, ale też bywa zbyt optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ztcw zasieg jest liczony na podstawie sredniego spalania z ostatnich 15km.. ?

 

Albo jakaś "biegnąca średnia" nie znalazłem opisu algorytmu w każdym razie brane są pod uwagę wartości historyczne (reset licznika dziennego nie wpływa na wartość zasięgu i a średnie spalanie jest wyznaczone po przejechaniu 1km - wcześniej są kreski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...