Skocz do zawartości

Który samochód byś wybrał/a?


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dwie uwagi.

 

Pisano tu niejednokrotnie, że Passat to jedno z najczęściej kradzionych aut. Nie jest to do końca prawdą, bo kradnie się głównie dużo starsze egzemplarze. Przy nowym modelu ryzyko nie jest znaczące.

 

JotEn Mercedes w brew pozorom nie jest taki drogi, C200K(uwaga - rocznik 2005) kosztuje raptem 10 kpln drożej niż Passat 2.0 TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony eklasa to e klasa :twisted:

 

o gustach sie nie rozmawia ale MB to jest mega kicha jak dlamnie auta do wozenia dupy, takie sa fakty a do Eklasy mam szczegolny uraz!

 

za takie pieniadze za jakie oferuja bym tez nie wzial - wiec dlatego do wozenia "dupy".

Ale na pewno nie mega kicha.

 

Jak jezdzilem w trasie passatem kilka kkm a potem C klasa to roznica jest naprawde spooora, a C klasa sie lepiej prowadzi od E.

Inna sprawa ze MB w Polsce to jedno wielkie nieporozumienie - i faktem jest ze szeroko pojety serwis nie rozni sie niczym od serwisu innych marek. O awaryjnosci sie nie wypowiadam bo nie wiem.

 

ja bym MB nie kupil, chyba ze bym mial za duzo pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony eklasa to e klasa :twisted:

 

o gustach sie nie rozmawia ale MB to jest mega kicha jak dlamnie auta do wozenia dupy, takie sa fakty a do Eklasy mam szczegolny uraz!

 

za takie pieniadze za jakie oferuja bym tez nie wzial - wiec dlatego do wozenia "dupy".

Ale na pewno nie mega kicha.

 

Jak jezdzilem w trasie passatem kilka kkm a potem C klasa to roznica jest naprawde spooora, a C klasa sie lepiej prowadzi od E.

Inna sprawa ze MB w Polsce to jedno wielkie nieporozumienie - i faktem jest ze szeroko pojety serwis nie rozni sie niczym od serwisu innych marek. O awaryjnosci sie nie wypowiadam bo nie wiem.

 

ja bym MB nie kupil, chyba ze bym mial za duzo pieniedzy.

 

Ale teraz jest nowy Passat, sporo lepszy od poprzedniego, więc myślę że dorasta do obecnej C-klasy. Niedługo wyjdzie nowy model C i wtedy pewnie różnica będzie znaczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale teraz jest nowy Passat, sporo lepszy od poprzedniego, więc myślę że dorasta do obecnej C-klasy. Niedługo wyjdzie nowy model C i wtedy pewnie różnica będzie znaczniejsza.

 

no pewnie tak, chyba ze nowy passat przegoni C klase 8)

 

a te 10kpln roznicy to za nowe ( tylko model poprzedni rok ) czy nowy...? bo mnie zaintrygowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat 2.0 (200 KM) w najlepszej wersji Highline + troche dodatków kosztuje około 132 kpln - niewielki rabat - rocznik 2006

Merc C Kompr(163 KM) z 2005 roku, nowy kosztuje od 134 -139 kpln w zależności od egzemplarza. Oczywiście już po rabacie (około 20%).

Za 138 kpln mogłem kupić dobrze wypasionego Avangarde (m.in skóra i aut. skrzynia biegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat 2.0 (200 KM) w najlepszej wersji Highline + troche dodatków kosztuje około 132 kpln - niewielki rabat - rocznik 2006

Merc C Kompr(163 KM) z 2005 roku, nowy kosztuje od 134 -139 kpln w zależności od egzemplarza. Oczywiście już po rabacie (około 20%).

Za 138 kpln mogłem kupić dobrze wypasionego Avangarde (m.in skóra i aut. skrzynia biegów)

 

kurcze.....nie wiedzialem ze az tak blisko :roll: to bym sie powaznie zastanowil :wink:

 

oby służuł :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chcialem napisac ale skoro marcin interesuje sie BMW to chyba nie spojrzy na Skode mimo, ze bedzie to wypasny i super jezdzacy RS

 

A niby czemu? Dzisiaj jedynym minsusem nowej Octavii jest to, że zanim jeszcze ją zaczęli sprzedawać, to już ich całe tabuny jeździły po ulicach. Nazwałbym to syndromem Avensisa ;) Ale tym bardziej RS jeździć to nie wstyd, a wręcz przeciwnie...

A taka Octa daje tyle co Passat, a może nawet troche więcej (bo lżejsza itd.) a kosztuje 1/3 mniej.

 

Ciesze sie, ze RS to nie wstyd bo dzisiaj za namowa zonki zdecydowalem sie na takie auto w wersji kombi. W poniedzialek pojdzie zaliczka a auto bedzie za 6-8 tygodni, czarna perla :wink:

Moze ktos widzial takie auto na zywo bo ja niestety kupuje z katalogu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt mi tego auta nie zaproponował

 

Marcin, Mazda "szóstka" była przez kogoś proponowana na samym początku wątku, o ile pamiętam - ale reakcja była negatywna, więc o wersjach już nie gadaliśmy...

 

A ta wersja była kiedyś przedmiotem krótkiego testu w Auto International (z pół roku temu) i napęd oceniano pozytywnie, cały samochód zresztą też. Jak będę miał chwilę, to odnajdę tamten tekścik.

 

Auto fajne... ale ja za tę kasę, gdybym ją:

a) miał,

B) zdecydował się ją wydać na samochód,

(zarówno a, jaki i b, zdecydowanie mało prawdopodobne :lol: )

 

...to chyba bym wolał Forka 2.5 XT.

 

Cóż, de gustibus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w grupie VAG :)

 

A poza tym....

 

 

 

...tokurwa mać

 

:lol: a'propos Mazdy to mysle, ze cena oscylowalaby w granich 160 kpln a to znacznie drozej niz Passat. Poza tym pozniejsza sprzedaz tego auta moze byc bardzo problemtyczna i utrata na wartosci bardzo duza. W sumie to jesli chodzi o odsprzedaz po 3 latach boje sie ze z Octavia RS bedzie podobnie ale nie kupi sie za 100 kpln nowego tak wypasionego auta z 2.0T. I kasa na GT zostaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos widzial takie auto na zywo bo ja niestety kupuje z katalogu

 

Nawet miałem przyjemność jechać (jako pasażer tylko) czarnym RS'em kombi. Na zimowych kołach wygląda bardzo niepozornie. Na letnich 17" duuuużo lepiej. Ten, z kim jechałem wyrażał się o nim w samych superlatywach. Myślę, że to bardzo fajny wybór.

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekEl uwazam, ze zdecydowales sie na super auto (szkoda tylko, ze kombi ale zapewne kierowales sie innymi kryteriami niz wygladem) Juz wyobrazam sobie miny wszystkich pseudo ścigaczy na swiatlach gdy beda ogladac tyłek kombi w przedniej szybie :lol: Poza tym tak jak napisales - zostaje kasa na GT :)

Gdy odbierzesz koniecznie opisz wrazenia no i foty fotosy :!:

 

marcinJ, pisalem o tym juz w innym watku ale dodam cos jeszcze. O ile pamietam, to auto bylo dla starego, ktory i tak watpie zeby wykorzystywal osiagi silnika 2.0TFSI. A cena Mazdy wyszlaby na pewno wiecej niz 150 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie szukac i sprawdzac ale wiem, ze praktycznie w kazdym wypadku zakupu nowego auta trzeba liczyc sie z dodatkowymi jakis tam kosztami. Temat ten byl kilkakrotnie omawiany. Zawsze chcesz cos dolozyc, zawsze dojda jakies oplaty. Omawialismy krotko ten temat na przykladize STi Przemka i wyszlo jak wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...