Skocz do zawartości

Co sprawdzic przy odbiorze nowego auta?


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sprawdził akumulator. Jak odbierałem, to mi to do głowy nie przyszło. Jak padł po dwóch latach z drobnym groszem (gwarancja na akumulator jest na 2 lata), to się okazało, że zamiast modelu od Diesla miałem ten od najsłabszej benzyny (bodajże 48 zamiast 64 Ah). Oczywiście nie był to powód do reklamacji...

Poza tym miałem lekko ubrudzoną tapicerkę na słupku, prawdopodobnie stało się to przy instalacji alarmu, bo było (i jest) zaraz koło czujnika, ale machnąłem na to ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę się już wątek posunął, ale dodam swoje 5 groszy...

Odbierałem Forka z tego samego salonu pół roku temu i - pomimo wielu złych rzeczy napisanych o ASO Zdanowicz - ja mam raczej dobre doświadczenia.

Współpraca ze sprzedawcą była bardzo dobra, nawet po miesiącu czy dwóch jak pojechałem, żeby coś wyjaśnić to sprzedający wykazywał zaangażowanie jakbym jeszcze się zastanawiał nad zakupem.

Ze złych rzeczy: brakowało jednej plastikowej zaślepki w tylnych drzwiach, ale oczywiście bez problemu natychmiast mi to zamówili i to sam sprzedający to wychwycił i mi o tym powiedział.

Ogólnie - moje wrażenia z zakupu OK. Nie ma tam wprawdzie "purchase ceremony" ze zdjęciami i szampanem jak np. w Skodzie, ale wszystko było poprawnie.

 

A co do oleju - to lepiej sam sobie jakiś wybierz, bo leją co popadnie.

U mnie fabrycznie był zalany ponoć Castrol, a jak pojechałem na wymianę po 1000km zalali mi Shell'a. Żałuję, że nie zapytałem przed wymianą co wleją. Zakładałem, że pewnie to co było.

 

Skóry też mam szyte na zamówienie i IMHO są OK. Trochę może za miękkie, bo widać na nich wgnioty np. od kluczy w tylnej kieszeni spodni itp. ale za to bardzo przyczepne i miłe np. dla nagiego ciała. [bez gupich skojarzeń pliss]

 

Powodzenia przy odbiorze i miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się już wątek posunął, ale dodam swoje 5 groszy...

Odbierałem Forka z tego samego salonu pół roku temu i - pomimo wielu złych rzeczy napisanych o ASO Zdanowicz - ja mam raczej dobre doświadczenia.

Współpraca ze sprzedawcą była bardzo dobra, nawet po miesiącu czy dwóch jak pojechałem, żeby coś wyjaśnić to sprzedający wykazywał zaangażowanie jakbym jeszcze się zastanawiał nad zakupem.

Ze złych rzeczy: brakowało jednej plastikowej zaślepki w tylnych drzwiach, ale oczywiście bez problemu natychmiast mi to zamówili i to sam sprzedający to wychwycił i mi o tym powiedział.

Ogólnie - moje wrażenia z zakupu OK. Nie ma tam wprawdzie "purchase ceremony" ze zdjęciami i szampanem jak np. w Skodzie, ale wszystko było poprawnie.

 

A co do oleju - to lepiej sam sobie jakiś wybierz, bo leją co popadnie.

U mnie fabrycznie był zalany ponoć Castrol, a jak pojechałem na wymianę po 1000km zalali mi Shell'a. Żałuję, że nie zapytałem przed wymianą co wleją. Zakładałem, że pewnie to co było.

 

Skóry też mam szyte na zamówienie i IMHO są OK. Trochę może za miękkie, bo widać na nich wgnioty np. od kluczy w tylnej kieszeni spodni itp. ale za to bardzo przyczepne i miłe np. dla nagiego ciała. [bez gupich skojarzeń pliss]

 

Powodzenia przy odbiorze i miłego użytkowania.

 

 

 

Ja rowniez nie mam zastrzezen do tego salonu, jak na razie wszystko super.

 

O olej sie nie pytalem, ale widzialem lotosa zapasowego w bagazniku.

 

nikko, wiesz gdzie oni te skory robia? Jestem ciekaw czy to jakis dobry zaklad. Mi tez sie wydaja takie "papusne" , ale myslalem ze sie wyrobia.

 

Powiedz mi jeszcze jaki alarm ci montowali? I kazali ci przyjechac na zmiane oleju? Czy sam pojechales?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry robią gdzieś w 3-city ale szczegółów nie znam. Wiem, bo dawałem do wyceny obszycia zagłówki z DVD i mówili, że firma jest na miejscu.

 

Olej wymieniłem sam po 1000km - za radą kolegów z Forum.

 

Co do alarmu nie mam pojęcia. Działa i nie interesowało mnie dlaczego... Zresztą nie znam się na alarmach, więc nazwa firmy i tak nic by mi nie powiedziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jazde moge odbyc? Tak jak autem demo?

 

Przecież to właściwie Twoje auto. Zapłaciłeś i odbierasz. Dlaczego nie mógłbyś się przejechać swoim samochodem? :mrgreen:

 

No właśnie,jazda próbna jest zalecana. Z moich doświadczeń z nowymi z salonu:

- Fiat 126p - zatarte zwrotnice

- Fiat Punto - wadliwe kielichy mocowania amortyzatorów przednich (złe pochyleniem kół z daleka widać było, ale ja za byłem blisko)

- VW - wadliwy tylny zderzak zasysał spaliny do kabiny

- Mitsubishi - krzywe tarcze na dzień dobry

- Subaru -zimowa opona z wada kupiona w salonie

- Wszelkie akcesoria i dodatki instalowane przez sprzedawcę - efekty po-montażowe jak opisano wcześniej oraz pierwsze rzeczy które się pewno zepsują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...