Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Nieteges ze kumpel zadał mi zagadkę i powiedziałem ze prosta... głowa boli, a wyniku nie widać... a obiecałem ze w 15 minut dam mu rozwiązanie :( może ktoś to zna:

 

Masz 12 kulek

3 ważenia na wadze szalkowej.

Jedna kulka ma inna masę, ale nie wiadomo czy większą czy mniejszą.

Znajdź tą kulkę....

 

kulka w łeb.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładziesz na wagę po kolei. Po jednej kulce raz z jednej strony raz z drugiej. Jeśli po dołożeniu którejś z par waga nie wyrówna się to wiesz, że któraś z dwóch kulek ma inną wagę. Następnie kładziesz po dwie kulki, w tym jedna z owej felernej pary. Jeśli waga się wyrówna to wiesz, że zła jest ta druga kulka z pary.

 

Tyle na szybko wymyśliłem. W sumie są 2 ważenia, nie ? Nikt nie powiedział, że musisz od razu kłaść wszystkie kulki na wadze. Możesz przecież stopniowo, żeby się nie przedźwigać ::D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, ale jak ja nie uniosę więcej niż jedną kulkę na raz to co ? Trzeba je jakoś na wagę położyć.

 

Może Cię to zdziwi, ale ludzie są tak skonstruowani, że muszą pić, aby żyć. Zastanawiam się kim, lub czym jesteś skoro o tym nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, spoko nie unos sie, napisalem zwyczajowy tekst nie pisz jak piles...

Nikt nie powiedzial, ze ta zagadka jest dla kazdego, tylko dla silnych , co przynajmniej potrafia 4 kulki naraz podniesc...(mala podpowiedz). Zapewniam cie ze wypic lubie, niestety w robocie nie pozwalaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nie teges :( Muszę siedzieć w pracy do głosowania nad wotum zaufania dla rządu. Trzymam swoich podwładnych, którzy wypiliby krew gdyby mogli, nie mogę poczytać bajek synowi przed snem, co traktuję jako niezbędny element wieczoru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nawskutek"* parodniowej nieobecności w Ojczyźnie zebrała mi się kupka zaległych gazet. Przeglądam dziś... i co widzę?

Widzę w Dzienniku zdjęcie JE Wicepremiera Andrzeja L. na Jego włościach prywatnych. A w tle JE widzę Jego - zapewne prywatny - samochód. Niebieski...

 

Nie, nie. Nie bójta się. Nie Subaru.

 

Yaris. Najwyraźniej TS, sądząc po szczegółach.

 

No i tak... jakoś. Głupio trochę. Mnie tam nie przeszkadza za bardzo, ale przy sprzedaży - cena 10% w dół, jak się sprawa rozniesie, nie?

 

* neologizm, wprowadzany do użytku publicznego dawno, dawno temu przez niektórych sekretarzy PZPR, a ostatnio przez Elity IV RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuj :roll: :shock: :mrgreen: W środku powiadasz... I to jeszcze się ułamał :mrgreen: A by the way - jak długo jeszcze :?:

 

jakie fuj...juz sobie go wyciagnelam :wink:musze wymyslec jakis nowy patent na smeranie..ale poniewaz od czasu gdy uzywam jednej reki..uaktywnila mi sie druga polkula to chyba dam rade.

 

..jestem sztywniak do poniedzialku..a potem "..pomyslimy.." cytujac pana Doktora..mam nadzieje ze dni gipsu sa policzone bo mam go dosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kulkami to jest dziecinnie proste:

 

1. Kładziemy po 6. Eliminuje nam to połowę z nich.

2. Kładziemy po 3. Znowu odpada połowa.

3. Kładziemy dowolne 2 i już wiemy, która ma inną masę.

 

 

Nie prawda - to działa jak wiesz czy ma być cięższa czy lżejsza, jak nie wiesz to nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:musze wymyslec jakis nowy patent na smeranie..ale poniewaz od czasu gdy uzywam jednej reki..uaktywnila mi sie druga polkula to chyba dam rade.

 

Bardzo dobra jest antena np. od fiata 125 p albo dowolna podobna. Najlepiej jak ma na końcu taką plastikową prezerwatywkę, którą można ponacinać ku efektywniejszemu smyraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kulkami to jest dziecinnie proste:

 

1. Kładziemy po 6. Eliminuje nam to połowę z nich.

2. Kładziemy po 3. Znowu odpada połowa.

3. Kładziemy dowolne 2 i już wiemy, która ma inną masę.

 

 

Nie prawda - to działa jak wiesz czy ma być cięższa czy lżejsza, jak nie wiesz to nie da rady.

 

No właśnie....

 

Karton daj odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat tego postu jest cos nie teges to chciałem napisać ze cos nie teges jest z goscmi co kupuja nowe sti'06

 

Ostanio był jakis taki nie teges facet u mojego wujka i mowił ze jemu nie wystarcza moc i moment w sti. myslałem ze umre ze smiechu

 

o co tu chodzi ???wogule nie rozumiem takich gosci fakt faktem on wyglądał jak połowa posiadaczy subaru ale to juz inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...