Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Wiadomo że OBK jest asportowy, ale producent tak samo może zaniżyć osiągi jak zaniża spalanie (które zaniżone jest niemal dwukrotnie ale ok). Jestem przekonany, że mogę nim 9.99 sec zrobić ;] Spór może rozstrzygnąć tylko i wyłącznie profesjonalne urządzenie pomiarowe :P

 

Ma ktoś na stanie ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.8 ma manual. Automat ma 10.9 według książki. Te dane są tak samo prawdziwe jak spalanie na poziomie 8.7 l/100km

 

Harvester, chciałabym tylko dodać, że da się, gdyż pierwszy bak w swoim OBKu przejechałam na średnim spalaniu 8,6. Teraz mam około 10 (raczej poniżej - 9,8), więc nie jest to prawda, że

producent zaniża spalanie niemal dwukrotnie

:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wiadomo że OBK jest asportowy, ale producent tak samo może zaniżyć osiągi jak zaniża spalanie (które zaniżone jest niemal dwukrotnie ale ok). Jestem przekonany, że mogę nim 9.99 sec zrobić ;] Spór może rozstrzygnąć tylko i wyłącznie profesjonalne urządzenie pomiarowe :P

 

Ma ktoś na stanie ? :P

 

Ej tam od razu profesjonalne... Wystarczy GPS z odpowiednim softem. ja mam MIO A701 z GPS Performance i spokojnie pomierzylem 2 z 3 pojazdow jakie mam na stanie. I Justy i SV650S osiagnely wymagane 12s w przypadku Justy i 3,5s w przypadku SVki czyli katalogowo. Nie powiem ze bylo to latwe zwlaszcza w przypadku SVki. Dopiero zdaje sie 6-7 start sie udal na tyle dobry. VFRki jeszcze nie mierzylem bo asfalt jak narazie chyba za zimny i przyczepnosc nikla.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent tak samo może zaniżyć osiągi jak zaniża spalanie (które zaniżone jest niemal dwukrotnie ale ok)

 

Bzdura. Przecież dane katalogowe dot. spalania nie są wyssane z palca, tylko uzyskane przez producenta w ściśle określonych warunkach wg. określonej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór może rozstrzygnąć tylko i wyłącznie profesjonalne urządzenie pomiarowe

 

now u talkin' :smile: wszelkie inne "organoleptycznie" przeprowadzane pomiary sa jak wrozenie z fuksow. Zabawa fajna, ale dokladnosc niewielka. Chyba, ze z uporem i do bolu, jak hiszpan25 :razz:

 

Harvester napisał/a:

FUKS, Nowe Accordy 2.4 dostają od mojego 2.5. I nie są fajne

 

Chyba jak te Hondy na ręcznym jadą!

Ja swoim (manual) nie daję rady za Accordem kumpla z 2.0 l w benzynie.

 

to sa zupelnie rozne zwierzaki :idea: i nie chodza (metaforycznie, bo akurat wagowo sa zblizone :razz: ) w tej samej wadze - opory powietrza, przeswit, etc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam jeszcze raz, że accord z którym się mierzyłem jest zupełnie inny niż wy się mierzycie w Europie.

 

Bzdura. Przecież dane katalogowe dot. spalania nie są wyssane z palca, tylko uzyskane przez producenta w ściśle określonych warunkach wg. określonej normy.
Straszna bzdura!!!! Policzyć ile mi auto spaliło potrafie tak się składa. A to że są testy są przeprowadzone w ściśle określonych warunkach mnie mało obchodzi, skoro mają się nijak do rzeczywistości.

 

Ja swoim (manual) nie daję rady za Accordem kumpla z 2.0 l w benzynie.
U nas accordy nie mają takich silników nawet. 2.4 jest najmniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam jeszcze raz, że accord z którym się mierzyłem jest zupełnie inny niż wy się mierzycie w Europie.

 

Bzdura. Przecież dane katalogowe dot. spalania nie są wyssane z palca, tylko uzyskane przez producenta w ściśle określonych warunkach wg. określonej normy.
Straszna bzdura!!!! Policzyć ile mi auto spaliło potrafie tak się składa. A to że są testy są przeprowadzone w ściśle określonych warunkach mnie mało obchodzi, skoro mają się nijak do rzeczywistości.

 

 

To że Ty nie jesteś w stanie osiągnąć takiego spalania nie oznacza, że jest to niemożliwe. Moje auto też pali więcej niż podaje producent, ale nie znaczy to że producent celowo pozaniżał dane.

Czyli co ? Powinno być tak, że idziesz do dealera mówisz "jestem Harvester - proszę mi powiedzieć ile MI będzie paliło to auto" ? ;-)

 

U nas accordy nie mają takich silników nawet. 2.4 jest najmniejszy.

 

Więc tym bardziej ciężko uwierzyć w to co mówisz. Może kierownik z Accorda nie bardzo daje radę ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Ty nie jesteś w stanie osiągnąć takiego spalania nie oznacza, że jest to niemożliwe. Moje auto też pali więcej niż podaje producent, ale nie znaczy to że producent celowo pozaniżał dane.

Czyli co ? Powinno być tak, że idziesz do dealera mówisz "jestem Harvester - proszę mi powiedzieć ile MI będzie paliło to auto" ? ;-)

Dokładnie tak powinno być :twisted::mrgreen::mrgreen: A tak serio to może, te dane trochę bardziej uśrednione powinny być ?? :roll:

 

Więc tym bardziej ciężko uwierzyć w to co mówisz. Może kierownik z Accorda nie bardzo daje radę ? :roll:
Nie wiem.... może.... ale jak dla mnie to Accord, bo wyprzedzanie mi bardzo powoli szło, a kierownik napięty dosyć był....

 

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 9:38 pm ]

BTW :P Tu jest przykład przyśpieszenia Dubajskiej Wersji accorda. Zrobię taki filmik moim OBK i porównamy "mniej, więcej".

 

--> http://pl.youtube.com/watch?v=xygpwWWdTJg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwalnie mi kurde zalało i to jest dopiero nie teges. Siakaś rurka pękła i po kostki wody. Na szczęście forumowe koszulki uratowały się jednak małe opóźnienie będzie. Na plejady zdążę a pozostali muszą poczekać. Buba na całego-- jak nie urok to sr....ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę.... Trochę daleko mam :sad: Możesz dać komuś z okolic Piaseczna, to sobie je w Lipcu odbiorę. Jeśli to nie problem dla was obojga oczywiście. :roll:

 

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 10:26 pm ]

Aha... już czaję logikę. To możesz dać aflincie, a on przekaże komuś godnemu zaufania z Piaseczna (jeśli się tak da).... A kasę Ci mogę nawet jutro wysłać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient sie spoznil o 3 godziny, myslalem ze nadrobie stracony czas w trasie, niestety K-1 zapchana totalnie i do tego Pani w Opelku w okolicach Tczewa doszla do wniosku ze fajnie bedzie zaparkowac w tyl auta, ktorym sie poruszalem :!: rozwalone auto i kolejne 2 stracone godziny (cale szczescie nikomu nic sie nie stalo, prawko od miesiaca, dwoje dzieci na lozy) :evil: , zebym czasem za szybko nie skonczyl dnia, nad papierami z ubezpieczalni sleczalem kolejne 1,5h, teraz cos zjem i do biura jak sie dowiedzialem "cos waznego zrobic" abym z czystym sumieniem jutro mogl sie wybrac na Plejady :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlapalem sie wczoraj z przesympatycznym kierownikiem czarnego, seryjnego Evo IX. wymienilismy uprzejmosci i oczywiscie rura do przodu, ile fabryka dala. rowno jak diabli bylo, ale od konca czworki jak zwykle Evo bylo odrobine szybsze. przeciez na papierze powienienem byc szybszy, niby 305KM plus przelot, ktory na pewno nie oslabil auta :evil::mrgreen: przelozenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...