Skocz do zawartości

Rozmiar opon i felg 16" w forku MY11


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic zimowe opony do forka MY11. Lepsze doswiadczenia "wstrzasowe" mam z mniejszymi felgami i chcialbym kupic 16 calowe felgi z oponami.

Wiem ze w niektorych forkach oryginalnie sa 16, pytanie czy ktos zna rozmiar tych opon i felg?

 

Drugie pytanie to czy lepiej wziac troche wezsze opony zimowe od letnich?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie rodzaju ogumienia to najlepiej spójrz na wklejkę przy drzwiach kierowcy tam masz i rozmiar i nośność i indeks prędkości. Co do felg to jak będziesz chciał zakupić z fabrycznym offsetem tj et48 to nie masz za dużego wyboru, ale coś można znaleźć. Jakbyś chciał 17 to w sklepiku firmowym są jakieś włoskie alusy do forka. W sprawie opon to co user to inna opinia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam do sprzedania:

felgi MOMO 16 5x100

http://www.oponix.pl/product/MOMO+WIN+6%2C5X16+Silver+ET38_5306156.html

 

z oponami: Goodyear UG Performance 215/65R16 98 H XL, jeżdżone od stycznia do końca zimy tego roku, zatem niemal nowe.

 

1436 felgi + 1954,32 opony = 3390 PLN za nowy komplet.

2300 PLN mnie zadowoli, stan jest idealny 0 rys, opony maja widoczne paski jak w nowej oponie.

Do tego auta sprawdzają się ok.

 

Jeśli jesteś zainteresowany wejdę do garażu pstryknę fotki i podeślę na maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w przytaczanych wcześniej wątkach odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem....

 

Czy taka felga -> MSW 19 - 6,5x16 5x100 ET38 będzie pasowała do nowego Forestera?

http://www.ozracing.com/car_wheels_var/MSW/25191/WINTER/MSW%2019/25545.aspx#

 

Niektóre katalogi w sieci twierdzą, że pasuje do mojego auta, natomiast przy próbie zamówienia felg, sklep odpisał mi, że mogą wysłać felgi na moją odpowiedzialność bo wg katalogu producenta odbiegają za bardzo od oryginalnego wymiaru mogą wystawać na zewnątrz.

 

Z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem DEZENT RE 6,5x16, 5x100 ET38, które pasują.

Felgi, które chcesz kupisz mają identyczny rozmiar.

Odnośnie ET, tu masz wizualizator rozmiarów felg:

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Fabryczne ET wynosi 48, porównaj z 38, różnica Offset to 10mm, więc śmiało można zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Michelin Alpin A4 - 216/65/R16.

Każdy tutaj poleca coś innego, ja zaryzykowałem z Michelin ;)

 

Co do auta, to jest to wersja benzynowa - diesel totalnie mi się nie opłaca, bo od maja Forkiem zrobiłem coś ~2200km :-)

Jeździ mi się bardzo fajnie. Najbardziej podoba mi się to, że nie trzeba uważać na każdą dziurę w jezdni - zawieszenie dla mnie jest więcej niż OK!

Po poprzednim samochodzie (Alfa Romeo 156 2.4JTD + obniżone zawieszenie (na początku było fajne, ale wraz ze wzrostem 'zdewastowanych' dróg w okolicy przestało bawić....) myślałem, że ten silnik będzie "mułowaty", ale nie jest tak źle. Mnie w zupełności (póki co :twisted: ) wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...