Skocz do zawartości

Justy 2 a LPG


lola

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Trochę zaczyna mnie boleć spalanie w Justyśce i zastanawiam się nad LPG. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z LPG w Justy 2 1996, silnik 1.3 68KM? Jaką instalację można tam założyć, jaki jest koszt tego, jak silnik znosi zagazowanie?

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Tutaj myślę że dobrze by było wyskoczyć na forum swifta (bo to te same auta, a jest ich więcej). Tam zapewne powinno być sporo informacji na ten temat. Kolega miał swifta 1.0 trzycylindrowego w gazie i nie powiem ładnie mu to chodziło i spalanie około 5-6 litrów w gazie to jest coś ;]

 

Będzie jak z większością silników. Dobrze założony gaz = zero problemów.

 

PS: Jak się Justynka sprawuje? Problem ze światłami pożegnany?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak z większością silników. Dobrze założony gaz = zero problemów
Może dopowiem jeszcze inaczej. Jeśli teraz nie zaoszczędzisz i założysz lepsze części to później lepiej i taniej na tym wyjdziesz ;]

Pewnie tak :). U polecanego gazownika we Wrocławiu usłyszałem dzisiaj 2700 za instalację do tego auta. Trochę sporo' date=' chociaż jak popatrzę na to, co wydałem przez rok na paliwo, to dość szybko powinno się zwrócić.

 

PS: Jak się Justynka sprawuje? Problem ze światłami pożegnany?

Tak, tak. Problem był z przełącznikiem świateł, elektryk naprawił (nie wymienił :)) i działa. A poza tym, żadnych problemów :).

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak :). U polecanego gazownika we Wrocławiu usłyszałem dzisiaj 2700 za instalację do tego auta.

Wierz mi że to nie jest dużo za dobrą instalację. Bierz też pod uwagę właśnie serwis. Żeby potem nie było, że Ty masz problem jakis, a oni będą Ci mówić że nie dzisiaj, albo co jest najczęstszą śpiewką: "Ten typ tak ma".

Tak, tak. Problem był z przełącznikiem świateł, elektryk naprawił (nie wymienił :)) i działa. A poza tym, żadnych problemów :).

 

Ta Justynka była tak kochana, pieszczona i wycacana, że nie ma opcji żeby coś się bez powodu zepsuło ;]. Jak będziesz kiedyś w Bolesławcu to daj znać. Spotkamy się gdzieś na kilka Subarków i sobie pogadamy itp ;] (Tak tu w mieście robi się już powoli mały klub ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi że to nie jest dużo za dobrą instalację. Bierz też pod uwagę właśnie serwis. Żeby potem nie było, że Ty masz problem jakis, a oni będą Ci mówić że nie dzisiaj, albo co jest najczęstszą śpiewką: "Ten typ tak ma".

Dlatego szukałem sprawdzonego gazownika. Tego, do którego dzwoniłem sporo osób polecało, nikt nie narzekał ani na montaż, ani na serwis. Do tego do zagazowania potencjalne są dwa auta, to może jakiś rabacik uda się wynegocjować :).

 

Ta Justynka była tak kochana, pieszczona i wycacana, że nie ma opcji żeby coś się bez powodu zepsuło ;]. Jak będziesz kiedyś w Bolesławcu to daj znać. Spotkamy się gdzieś na kilka Subarków i sobie pogadamy itp ;] (Tak tu w mieście robi się już powoli mały klub ;] )

Wiem, wiem, widzę. Oglądałem ostatnio sporo aut używanych przy okazji szukania autka dla szwagierki i tak się zastanawiałem, jakim trafem moja Justyśka się uchowała :).

Jak będziecie jakąś pojeżdżawkę robili, to chętnie się wybiorę. Szczególnie, jak gaz założę, bo wtedy to jeszcze tanio będzie :).

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dla mnie 2700 za instalacje do 1.3 i to w dodatku jednopunkta to troche wygórowana cena, ten silnik ze względu własnie na to, że ma jednopuntowy wtrysk powinien dobrze chodzic na mieszalnikowej instalacji II generacji, dodadkowo nie ma ani przepływomierza ani żadnych innych fajerwerków. A już w ogóle jakbyś założył sobie blosa to bedzie chyba szczyt techniki dla tego silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Temat ma już kilka miesięcy ale ja założyłem 2 lata temu gaz 1600zł koszt i żadnych problemów,wersja słabsza 68km.

A pochwalisz się jaka instalacja i jak wygląda spalanie?

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zanim spadlo ponizej -10

 

trasa - wawa gizycko - 4x4 - srednio 100-120 = 18 litrow gazu na 200 km z zaznaczeniem iz z powodu braku odpowiedniego pierscienia na gazniku do montazu "dolotu" zasloniete mam swiatlo gaznika w powiedzmy 1/3 .....

pobity rekord predkosci fabrycznej w 2 osoby - 155 ....na gazie

 

:D

 

-- Cz lut 09, 2012 12:22 am --

 

teraz to wyszlo mi 34 gazu + 24 benzyny na ....400 km ;/

= -20 na zewnatrz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

ja własnie tez rozważam założenie gazu. mi spalanie na beznynie wacha sie pomiedzy 7-9l/100km . autko bedzie troche jezdzic... ok. 2500km miesiecznie, takze mysle ze instalcja sie zworic w 6-9 m-cy. Jeden ze znajomych rzucił mi temat sekwencyjnej instalacji do monowtrysku, ktos mial jakies doświadczenia? ma to w ogole sens? podobno niektóre sterwoniki LPG potrafia odczytywać dawke paliwa z monowtrysku i rozdzielac ja na 4 wtryski LPG, tylko po co ?? ;-)

 

-- Wt lut 21, 2012 7:15 am --

 

no i załozyłem gaz. Instalacje ze sterownikiem Stag100. Problem byl z mieszalnikiem bo podobno tylko jeden producent robi taki co pasuje. w kazdym badz razie auto chodzi, jest minimalne słabsze, głównie nprzy wysyokich obrotach. instalacja kosztowala mnie 1700pln. spalanie na poziuomie 9l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zakończę swój temat - po połtora roku (czemu tak długo?!?) podjąłem tę decyzję i zagazowałem Justysię. Potwierdzam problem z dostępnością mieszalnika (mój gazownik trochę późno to zidentyfikował), więc warto na to od razu zwracać uwagę w rozmowie z gazownikiem. Poza tym jeździ OK, spalanie gazu nieco wyższe nić benzyny - teraz tankowanie to kolejny po ślizganiu się na śniegu banan ;). Zaskakuje mnie natomiast znacznie wyższe niż na sekwencji w drugim aucie spalanie benzyny na rozruch (1,5l vs 0,8l). Też tak macie?

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Edytowane przez lola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej justynie mam instalacje II gen. BRC.Zaleta tej instalki jest to ze można wszystko za pomocą laptopa ustawić sobie samemu.Średnie spalanie za okres od grudnia do maja to 10.5l.Dodam ze moja justyna ma silnik 1.6 a jeżdżę codziennie na odcinku 1.5km gaszę na 10min i znowu 1.5km.Taka jazda to ok.90% całego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zaskakuje mnie natomiast znacznie wyższe niż na sekwencji w drugim aucie spalanie benzyny na rozruch (1,5l vs 0,8l). Też tak macie?

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

 

Trochę dziwne bo lpg 2gen działa w ten sposób, że odpalasz dodajesz gazu np. do 2k/rpm i już chodzi na lpg.

 

W zimę w antyku pb szło przez miesiąc za 200zł, więc nie wiem jak wyliczyłeś te 0,8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest realna cena za instalację do tego auta. Mój tata ma takie justy i spala od 8 l w trasie do 11 w mieście. Instalacja mieszalnikowa, nie sekwencjyjna.

Ja podejrzewam, że pierwsza cena była wynikiem przestraszania się nazwy Subaru. Po obejrzeniu auta, wyszło jak wyszło.

 

Dodam ze moja justyna ma silnik 1.6 a jeżdżę codziennie na odcinku 1.5km gaszę na 10min i znowu 1.5km.Taka jazda to ok.90% całego przebiegu.

To chyba nie jest silnik seryjnie montowany w Justynie?

 

W zimę w antyku pb szło przez miesiąc za 200zł, więc nie wiem jak wyliczyłeś te 0,8l.

Tak samo, jak spalanie gazu - ilość tankowanej benzyny i liczba przejechanych kilometrów między tankowaniami. Jeśli chodzi o przełączanie na gaz, to zarówno w sekwencji (w drugim aucie), jak w Justy przełączenie na gaz odbywa (ręcznie lub automatycznie) się w zbliżonym momencie (po przejechaniu 1km), stąd moje zaskoczenie co do różnicy w spalaniu benzyny.

 

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze moja justyna ma silnik 1.6 a jeżdżę codziennie na odcinku 1.5km gaszę na 10min i znowu 1.5km.Taka jazda to ok.90% całego przebiegu.

To chyba nie jest silnik seryjnie montowany w Justynie?

 

 

Masz racje,silnik pochodzi z Suzuki Baleno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...