Skocz do zawartości

Lotka


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko nadzieje tylko że twoja ciut lepiej wykonana jak ta moja.

Były z nia problemy czytaj jakość wykonania, ale również i przez sposób montażu tzn bez szpary.

Elastyczna szpachla na łączenie dokładki i zdeżaka jak by były jednym elementem.

 

Efekt można sie domyslić po obcierkach i mniej wiecej roku widac dwa długie jednak mikro pekniecia. Cieżko je dojżeć trzeba kleknąć i musi być czysty :) .... ale są :(

Nie polecam tej opcji jak ktoś sie boji o w/w niuanse

 

Z drugiej strony dokładka była słabej jakości dużo trzeba było poprawiać 

Z tąd padło na taki sposób montażu.

Żeby był efekt "WOW" potrzeba wiecej kasy i nerwów szczególnie lakiernika.

Ta bajka pod tytułem "Rzeźba w ...... "   Znaczy w szpachli !!! :)

 

Mam fajnego lakiernika jednak po zrobieniu tego dzieła prosił żeby to był pierwszy i ostatni raz :)

 

Na Plus żeby nie było że tylko nażekam :)

Auto zmienia sie bardzo z wygladu jest zadziorne dla mnie o niebo lepiej jak oem i do tego koniecznie czarny grill a nie z tymi żałosnymi pseudo chromo-plastikami

 

Na minus

Wszystko odnośnie samej lotki i montażu

Gdy dodatkowo mamy obniżone ałto jak moje.

Z nikąd pojawiają sie nowi i nieznani wrogowie:

 

Kraweżniki,

Podjazdy/zjazdy 

 

Dlaczego zapytacie?

 

Gdyż te super mody zabiły kąt natarcia !!!

Coś nie znane i nie wyobrażalne dla wiekszości właścicieli Forków

A niestety wynik jest teraz gorszy jak w Imprezie Sti " Bug, Blob, Hawk"

 

Sprawdzone a potwierdzi to nawet ślepy jak postawimy mojego Forka i normalne Imprezy Sti* obok siebie :)

 

*(Normalne Imprezy Sti czytać nie zglebione a`la USA z negatywem gdzie wyglada jak nowo narodzona żyrafa)

W sumie to jeszcze nawet nie rozpakowałem (leży i czeka do wiosny), więc nie mogę potwierdzić, czy jest lepsza lub gorsza od Twojej  :unsure:. Jednak po Twoich doświadczeniach nie spodziewam się super jakości. Trochę mnie też martwi ten zmniejszony kąt natarcia..pewnie jeszcze przemyślę decyzję o montażu. Z drugiej strony - nie mam obniżonego auta, a ten zadziorny wygląd z dokładką kusi - więc może jednak założę i nie będzie tak źle  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynieś lepiej na dwór i wypakuj niech wywietrzeje ten specyficzny zapach. Moja leżała na tarasie bo dramat przez 3 dni od otwarcia :D

 

A żeby jeszcze poprawić wygląd to pomaluj grill na czarno to robi wielką robotę

Edytowane przez Docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Arq.

 

Lotka zamontowana bez problemow. Zamontowalem na 2 glowne sruby + klej do szyb. Przy rancie lotki dalem tasme piankowa. Wyglada bardzo profi.

 

Troche o samym montazu:

Uzylem szablonow, ktore nie do konca byly dokladne.

Nakleilem szablony, przylozylem lotke, przesunalem miejsca wiercenia o jakies 2mm kazdy. Po wierceniu bardzo delikatna korekta pilnikiem i zabezpieczenie podkladem.

Tasma piankowa (Tesa 5mm, ktora po scisnieciu redukuje grubosc do 1mm) z Castoramy okleilem dookola miejsce przylegania lotki, nastepnie nalozylem primer do kleju do szyb na lotke i klape. Klej do szyb zaaplikowalem na lotke i skrecilem wszystko do kupy. Uzylem gumowych i metalowych podkladek.

 

Wyglada naprawdze bardzo schludnie i porzadnie. Jak OEM z fabryki :)

Montowalismy we 2 osoby + Docik jako obserwator i doradca ;)

 

Pozniej dodam zdjecia.

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy Wasza lotka po malowaniu tez nie jest idealnie rowna?

Chodzi o to, ze swiatlo odbiajace sie od niej jest zdeformowane/pofalowane.

Jak to u Was wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

A co mi tam, zrobie odkop - czy ktos jeszcze montowal lotke z ostatniej grupowki? W zeszlym roku nie mialem czasu ale mam ochote sie tym zajac na wiosne. Z tego co czytalem, chyba sensownym wyjsciem jest uzycie kleju + srub tylko ktore zostawic i w ktore miejsce zaaplikowac klej zeby jeszcze wpakowac tam tasme piankowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak mamy się chwalić to jako pierwszy po felgach kontrolowany zakup /2007-2008/ to lotka=płetwa, były to jedne z pierwszych dostępnych i pod światło widać na lakierze minimalne zachwiania płaszczyzny; ale trzeba być kolekcjonerem znaczków pocztowych aby to dostrzec, w normalnej eksploatacji z moim kolorem nikt nie reklamował/wytykał.

Najgorsze, że montowałem ją z nadzieją na mniejsze brudzenie tylnej szyby lecz kombi to kombi - aerodynamiki nie poprawi się sama lotką.

Jedyna wartość dodana to wizualizacja ogonka = bezcenne.

 

 

 

DSC_0757.JPG

DSC_0758.JPG

DSC_0759.JPG

DSC_0760.JPG

DSC_0761.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, ktoś może szablony do montażu takiej oto lotki ?

 

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-sti-lotka-spojler-na-klape-podklad-8101361910

 

Zdjęcia, które pojawiły się w tym wątku nie otwierają mi się i nie jestem w tanie dotrzeć do podanych wcześniej szablonów :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 24.05.2019 o 17:35, Maxdi napisał:

Witam, ktoś może szablony do montażu takiej oto lotki ?

 

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-sti-lotka-spojler-na-klape-podklad-8101361910

 

Zdjęcia, które pojawiły się w tym wątku nie otwierają mi się i nie jestem w tanie dotrzeć do podanych wcześniej szablonów :cry:

 

Ja ostatecznie robiłem bez szablonu (inny model ale blisko mu do tego). Robisz 2 otwory odmierzając wcześniej odległość od krawędzi szyby i rozstaw, a potem te 2 górne jak już będą dolne. Widzę, że montaż jest trochę inny niż oryginalnej lotki.

 

Może coś da natchnienie:

 

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlew z oryginału (z mojej lotki) robiła firma MDM z Kobyłki (teraz chyba z Wołomina), więc sporo osób z forum ma ich lotki.

Od ludzi których wrzuciłeś link brałem lotkę do corolli, turbo długo czekałem na realizację, miało być 21 dni roboczych (4tygodnie), wyszło 6tygodni.

Wygląda nieźle, ale tak naprawdę to musi ocenić lakiernik, a jeszcze się nie umówiłem na lakierowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...