Skocz do zawartości

PYTANIE!!!!


Gość Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

[A Lexus - to też Toyota ;).

A Lexusa celowo nie wymianiam bo to podobne laczenie jak Lanci z Fiatem...

 

To kompletnie co innego.

Lancia jest starą marką z ogromnymi tradycjami, która niestety nie potrafiła utrzymać się na rynku i została wykupiona przez Fiata. Pewnie, że niewiele teraz w Lanci z Lanci, ale chociaż ma piękną historię.

Lexus natomiast to jedynie twór marketingowy, który powołała do życia Toyota aby móc wejść z produktami do wyższych klas i nie odstraszać klientów wizerunkiem popularnej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do calej dyskusji dodam:

 

Niech kazdy odpowie sobie po cichu na pytanie - po co mamy tyle samochodow na rynku... to zrozumie dlaczego nie da sie robic zadnych ogolnikowych porownan - kazdy musi porownac pod swoim katem..

 

Odwal się... Laguna Kombi jest jednym z najładniejszych kombi w klasie D.

 

Nowa?

 

Mnie sie bardzo podoba - zaraz po Alfie Sportwagon :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do calej dyskusji dodam:

 

Niech kazdy odpowie sobie po cichu na pytanie - po co mamy tyle samochodow na rynku...

Bo jest całe mnóstwo producentów i każdy chce zarobić.

Kiedyś zapytano szefa jednej z wiodących firm elektronicznych, jak udaje im się tak szybko reagować na potrzeby rynku. Odpowiedział, że gdyby miał reagować, to już dawno poszedłby z torbami, on te potrzeby kształtuje!

Z samochodami jest dokładnie tak samo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sideways,

Nie chcę Ciebie urazić ale kończe tą dyskusję gdyż w ostatniej swojej wypowiedzi palnąłeś aż dwa głupstwa. Twoja wiedza na temat praw autorskich oraz co się z tym wiąże KK i KC jest powiedziałbym niepełna.

 

Tak na marginesie firma DDB Billa Bernbacha prowadziła dla VW kampanie w 1959r pod hasłem "Myśl Małym", która uznana została za najlepszą kampanię stulecia. Pozatym jest on ojcem wielu obecnych sposobów prowadzenia kampanii reklamowych i został podręcznikowym wzorcem. W 1965 firma DDB nie prowadziła kampani dla VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kształtowaniem potrzeb troche prawdy jest- spróbujcie np kupić telewizor w czarnej obudowie-ciężkie zadanie,wszystkie srebrne-każdy sprzedawca wam powie,że dużo ludzi pyta o czarne ale są tylko srebrne hahaha. A marek wszystkiego z roku na rok mniej - cóż globalizacja. Dlatego prawie każde piwo na rynku to prawie jak piwo- też kształtują rynek - pod potrzebę szybiej i masowej produkcji- kilka marek-ogromne nakłady reklamowe. No tak - tak się zdobywa dziś uznanie i to nie tylko na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sideways, jesteś plagiatem Adama. Wiele Twoich wypowiedzi to plagiaty słów innych ludzi, którzy wypowiedzieli to przed Tobą. I Ty śmiesz zarzucać Subaru, że ich reklama jest plagiatem reklamy VW, którego (pierwotna) ideologia (auto dla ludu) jest plagiatem ideologii Forda ?! Toż to śmiechu warte ! :mrgreen:;)

 

 

Kryteria z dyskusji Gala i Kuby są bez sensu.

Nikt ściśle się nie trzyma owych kryteriów, bo nikt nie potrafi podejść do sprawy bez stronnie.

Nie można mówić, że jakiś samochód jest lepszy od drugiego, jeśli nie przejedzie się obydwoma, nie można mówić, że konkretne auto jest mało awaryjne dopóki się nim nie będzie jeździć (więc mówienie o całej produkcji jakiegoś modelu jest w ogóle bez sensu). Ile osób skreśla auta AWD, w ogóle nimi nie jadąc ? Ile osób skreśla jakieś, auta, bo nie lubi firmy ?

 

Kryteria Gala mogły by zaistnieć tylko w idealnym świecie, a jak wiemy nie ma czegoś takiego, choć wielu tego brakuje...

 

Wszystko i tak się sprowadza do tego, że kupuje się auta, które bardziej się podobają i na które nas stać (choć to nie zawsze, acz dość często, przynajmniej w przypadku nowych aut z salonu).

 

Drogi Witku!

 

Siedzę, patrzę, próbuje wymyślić które to kryteria są bez sensu - i nie mogę... (Wiem, to skutek moich własnych ograniczeń). Napisałem bowiem, że samochód wybiera się, kierując pewną drabinką priorytetów; bardzo różnych dla różnych ludzi, ale w 99,9% zaczynającą się od jednego - ceny - "ile mogę wydać?"...

 

 

A to co po cenie następuje dalej, to zależy od konkretnego egzemplarza - u jednego na pierwszym miejscu będzie AWD, u innego złote felgi i duże skrzydło, a jeszcze inny nie kupi samochodu bez czterech uchwytów na kubki.

 

I co to ma wspólnego z "idealnym światem"...?

 

 

Wituś!

Wyłóż Ty mnie to jeszcze raz, ale tak, żebym to zrozumieć umiał, bo nijak pojąć nie mogę, jak można zacząć posta od stwierdzenia, że "kryteria są bez sensu", a zakończyć, że "kupuje się auta które się podobają i na które nas stać"...

 

To dlaczego się te auta "podobają"? Bo tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwal się... Laguna Kombi jest jednym z najładniejszych kombi w klasie D.

 

Nowa?

 

Mnie sie bardzo podoba - zaraz po Alfie Sportwagon :twisted:

 

Myślałem raczej o "starej". Nowej nie znam tak dobrze. Zmienili jej zdaje się przód (na lepsze) i tyle.

 

A Alfa jest najładniejsza - fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podobają bo się podobają, no kolorek fajny i ogólnie to dobrze jakoś pasuje takie auto podkreślając indywidualizm osobowości i głębie gustu. Są to kryteria trudne do opisania ogólnie i szczególnie :mrgreen:

Gal- jak dziś popadało świeżym śniegem na to zamarznięte to jakoś wzrosła we mnie niechęć do porównywania aut o róznych napędach, cóż uparty jestem i się chyba zapiekłem się jak zardzewiała śruba w ruskim czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sideways,

Nie chcę Ciebie urazić ale kończe tą dyskusję gdyż w ostatniej swojej wypowiedzi palnąłeś aż dwa głupstwa. Twoja wiedza na temat praw autorskich oraz co się z tym wiąże KK i KC jest powiedziałbym niepełna.

 

Przecież w ogóle jej nie zacząłeś. Testy typu "palnąłeś głupstwa, ale moim jedynym argumentem jest gołosłowne zapewnienie o tym, że jestem wielkim ekspertem" to nie jest dyskusja. Na razie nie zaprezentowałeś tu niczego co świadczyłoby o jakiejkolwiek Twojej wiedzy.

 

Tak na marginesie firma DDB Billa Bernbacha prowadziła dla VW kampanie w 1959r pod hasłem "Myśl Małym", która uznana została za najlepszą kampanię stulecia. Pozatym jest on ojcem wielu obecnych sposobów prowadzenia kampanii reklamowych i został podręcznikowym wzorcem. W 1965 firma DDB nie prowadziła kampani dla VW.

 

Palnąłeś głupstwo. Prowadziła. Nawiasem mówiąc, nie przetłumaczylbym nigdy "Think Small" jako "Myśl Małym". Może dla odmiany kiedyś pomyśl głową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podobają bo się podobają, no kolorek fajny i ogólnie to dobrze jakoś pasuje takie auto podkreślając indywidualizm osobowości i głębie gustu. Są to kryteria trudne do opisania ogólnie i szczególnie :mrgreen:

Gal- jak dziś popadało świeżym śniegem na to zamarznięte to jakoś wzrosła we mnie niechęć do porównywania aut o róznych napędach, cóż uparty jestem i się chyba zapiekłem się jak zardzewiała śruba w ruskim czołgu.

 

No właśnie w taki dzień jak dzisiaj czy wczoraj widać, jak "koła aut się ślizgają", jak samochody muszą się cofać i rozpędzać by sforsować byle wyjazd z parkingu, jak boją się parkować tam gdzie nieodśnieżone. I przecież takich dni w roku jest całkiem sporo, dlatego jakoś wątpię w to, że akurat w Białymstoku klimat jest tak ciepły i suchy, że napęd na cztery koła nie ma znaczenia przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na marginesie firma DDB Billa Bernbacha prowadziła dla VW kampanie w 1959r pod hasłem "Myśl Małym", która uznana została za najlepszą kampanię stulecia. Pozatym jest on ojcem wielu obecnych sposobów prowadzenia kampanii reklamowych i został podręcznikowym wzorcem. W 1965 firma DDB nie prowadziła kampani dla VW.

 

Palnąłeś głupstwo. Prowadziła. Nawiasem mówiąc, nie przetłumaczylbym nigdy "Think Small" jako "Myśl Małym". Może dla odmiany kiedyś pomyśl głową?

 

Idąc za tą stroną -> http://www.adage.com/century/campaigns.html Alan ma rację. "Think small " miała miejsce w 1959r.

 

 

campaign_vw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...