Skocz do zawartości

PYTANIE!!!!


Gość Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I na ich tle, OBK ma swoje zalety ma swoje wady - każdy wybiera odpowiednio do swoich priorytetów. OBK, to wcale nie ideał - a tylko mój kompromis.

OK, wiec sposrod kilku aut wybrales ten, ktory Ci sie najbardziej podoba a nie ten, ktory byl najtanszy w przedziale cenowym, na ktory Cie stac. Wiec cena raczej nie byla na pierwszym miejscu.

 

Kuba!

 

Ty sobie jaja robisz. Bo nie wierzę, że nie rozumiesz o czym piszę...

 

Rozważałem kombi, szóstkę z AT za ok € 50'000. Mogła być AWD (zaleta), ale i ośka. Mogła być japońska, ale również europejska, chińska albo produkowana na Antarktydzie. Mogło być Subaru albo Kia albo Daewoo vel Chevrolet.

 

Ale nie mógł to być np. Chrysler 300C Hemi, bo w Polsce kosztuje prawie € 70'000 - odpada w przedbiegach - nie jest brany pod uwagę ze względu na cenę!

 

I każdy podchodzi do tego w ten sam sposób - najpierw "Ile mogę wydać na samochód", potem "Czego chcę od samochodu", a na końcu "Który z tych, które spełniają powyższe warunki, wybrać".

 

Dlatego "cena" jest pierwszym kryterium. Nie chodzi o różnicę 100€, ale o klasę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwal się... Laguna Kombi jest jednym z najładniejszych kombi w klasie D.

 

Pewnie... Wygląda jak karawan :mrgreen:.

 

Tylko młody wiek (i związany z tym brak doświadczenia z karawanami) tłumaczyc może tak absurdalne stwierdzenie...

 

Laguna wygląda tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie bede ciagnol juz tego tematu. Wyrazasz sie troche nieprecyzyjnie, cena wyrazana jest jako jedna konkretna liczba. Jesli ona ma byc podstatwowym kryterium wyboru to dla kupujacego lepsza bedzie mniejsza liczba. Przedzial cenowy to znowu cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie bede ciagnol juz tego tematu. Wyrazasz sie troche nieprecyzyjnie, cena wyrazana jest jako jedna konkretna liczba. Jesli ona ma byc podstatwowym kryterium wyboru to dla kupujacego lepsza bedzie mniejsza liczba. Przedzial cenowy to znowu cos innego.

 

Jak Waszmość uważa.

Miałem wrażenie, że wyrażam się aż nadto jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm widze ze forumowicze niezorientowani som :wink:

 

Autorowi tego watku chodzilo o nowa reklame, na ktorej widac kilka salonow samochodowych (przypadkiem jest wsrod nich salon Toyoty - choc nie widac nigdzie znaku!) i wszystkie maja duze transparenty "PROMOCJA" "WYPRZEDAZ" itp.

 

Podpis do zdjecia to cos w rodzaju "my nie sprzedajemy promocji, sprzedajemy dobre samochody. Subaru."

 

Stad wzielo sie oburzenie Danonka. Ale ta reklama miala byc prowokacyjna :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie bede ciagnol juz tego tematu. Wyrazasz sie troche nieprecyzyjnie, cena wyrazana jest jako jedna konkretna liczba. Jesli ona ma byc podstatwowym kryterium wyboru to dla kupujacego lepsza bedzie mniejsza liczba. Przedzial cenowy to znowu cos innego.

 

Okropnie się czepiasz Kuba. Przecież każdy tak kupuje. Pierwszym kryterium jest cena. Pierwszym w tym sensie, że odpowiadasz sobie na pierwsze pytanie "Na co mnie stać" i nie rozważasz powiedzmy porshe, jaguara czy maybacha. Określasz, ile możesz wydać na samochód, a potem wybierasz to co jest w tych widełkach cenowych. Czasem się zdarzy, że zachwyci Cię coś co jest powiedzmy droższe o 10,20,x procent od założonej kwoty. Ale nie zmiania to faktu, że cena jest pierwszym kryterium. No chyba, że masz tyle kasy, że stać Cię na dowolny samochód produkowany na świecie (zakładam, że są tacy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał Grzegorz Lato- Niestety tak. Cena jest na początku- to nawet nie cecha ale określenie pułapu możliwości (wyżej tyłka nie podskoczysz). A później można sobie dywagować. Każdy będzie sobie porównywał autka wg własnych potrzeb i pryiorytetów, i tak dla mnie porównanie OBK do Laguny i Paska wszystkie V6 nie występuje(choć tymi dwoma nie jeździłem) jako całość a Gal porówna i to napewno dokładnie bo empirycznie. OBK porównam do Audi A6Q albo Allrołda, może do Lexusa suva,Volvo itd - i wcale nie stwierdzę,że jest to auto z tych najlepsze ale w relacji cena/jakość/potrzeby moje wypadnie ono bardzo przyzwoicie. Dlatego zawsze takie porównanie będzie bardzo subiektywne. A co do ceny, różnica i to wyraźna też ma duży wpływ-dlatewego kupiłem Legasa 2,0 a nie OBK 2,5 - w naszym systemie podatowym dla mnie ta różnica wynosiła 60 tys przy takim samym wyposażeniu-kwota dająca do myślenia.

PS.Reklamę widziałem w tej gazetce, jest ok, to postęp galaktyczny po słynnej ciężarówce.A rzeczony topik jest małym dowodzikiem,że działa prowokacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm widze ze forumowicze niezorientowani som :wink:

 

Autorowi tego watku chodzilo o nowa reklame, na ktorej widac kilka salonow samochodowych (przypadkiem jest wsrod nich salon Toyoty - choc nie widac nigdzie znaku!) i wszystkie maja duze transparenty "PROMOCJA" "WYPRZEDAZ" itp.

 

Podpis do zdjecia to cos w rodzaju "my nie sprzedajemy promocji, sprzedajemy dobre samochody. Subaru."

 

Stad wzielo sie oburzenie Danonka. Ale ta reklama miala byc prowokacyjna :twisted:

 

To trochę plagiat w takim razie. 40 lat temu Bill Bernbach zrobił jedną z prowokacyjnych reklam Volkswagena Garbusa z takim właśnie hasłem - "Nie rozumiemy, dlaczego dealerzy innych samochodów muszą wyprzedawać zeszłoroczne modele po obniżonych cenach. Czy one rok temu były warte więcej? Jak się czuje facet, który takiego kupił po poprzedniej cenie? Skoro im tak źle schodzą, to po co tyle ich wyprodukowali? My w Volkswagenie nie robimy żadnych promocji, sprzedajemy dobre samochody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sideways, jesteś plagiatem Adama. Wiele Twoich wypowiedzi to plagiaty słów innych ludzi, którzy wypowiedzieli to przed Tobą. I Ty śmiesz zarzucać Subaru, że ich reklama jest plagiatem reklamy VW, którego (pierwotna) ideologia (auto dla ludu) jest plagiatem ideologii Forda ?! Toż to śmiechu warte ! :mrgreen:;)

 

 

Kryteria z dyskusji Gala i Kuby są bez sensu.

Nikt ściśle się nie trzyma owych kryteriów, bo nikt nie potrafi podejść do sprawy bez stronnie.

Nie można mówić, że jakiś samochód jest lepszy od drugiego, jeśli nie przejedzie się obydwoma, nie można mówić, że konkretne auto jest mało awaryjne dopóki się nim nie będzie jeździć (więc mówienie o całej produkcji jakiegoś modelu jest w ogóle bez sensu). Ile osób skreśla auta AWD, w ogóle nimi nie jadąc ? Ile osób skreśla jakieś, auta, bo nie lubi firmy ?

 

Kryteria Gala mogły by zaistnieć tylko w idealnym świecie, a jak wiemy nie ma czegoś takiego, choć wielu tego brakuje...

 

Wszystko i tak się sprowadza do tego, że kupuje się auta, które bardziej się podobają i na które nas stać (choć to nie zawsze, acz dość często, przynajmniej w przypadku nowych aut z salonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta to samochody dla ludu - nie ma samochodow Luksusowych

 

Camry?

 

A Lexus - to też Toyota ;).

 

hmm o Camry fakt - zapomnialem :oops:

 

A Lexusa celowo nie wymianiam bo to podobne laczenie jak Lanci z Fiatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sideways, Z racji wykonywanej pracy od lat siedzę w prawach autorskich i pokrewnych więc trochę pokory.

 

Ja też w nich siedzę, więc też proponuję się nie rozpędzać w udawaniu wielkiego eksperta.

 

Twoje słowa o plagiacie do bardzo poważne oskarżenie w stosunku do firmy Subaru i musisz sobie z tego zdawać sprawę

 

Raczej w stosunku do agencji, która to przygotowała. Zauważ jednak, że użyłem modyfikatora "trochę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...