Jump to content

Ciekawa dyskusja na forum Onetu - żłopie, czy nie żłopie?

ALEX
 Share

Recommended Posts

Temat spalania przy "hamowaniu silnikiem" był już kiedyś poruszany na Forum, ale odpowiedzi były sprzeczne. Celowo wywołuję go znowu, bo z ilości postów na forum Onetu widzę, że budzi nadal wiele kontrowersji :mrgreen:

Dodaję również ankietę, bo ciekawy jestem, jakie zdanie mają użytkownicy Subaru.

Link do tematu

http://moto.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNjQsOCw4ODU3NjM3MiwyMjIxMDM2NTEsMTEyNjYyMTYsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==

• Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odpowiedż może być jedna ,

Ty To pisz lepiej na forum Onet'u z tego Haju...no z Węgier :mrgreen:

Ty mi lepiej odpowiedz na sms-a , co z rzeszowskim :idea: , bo inaczej bedziesz spał w kotłowni :twisted:

to wszystko zalezy od tego jakim sie samochodem jedzie..

jak takim bez komputera to spala dlatego jest takie duze spalanie w STI tych stardszych bpo w tych nowszych jak juz jest komputer to spalanie jest przeciez mniejsze...

a jak sie jedzie takim z komputerem to przeciez pokazuje "0" wiec nie moze spalac

dlatego te wszsytkie nowoczesne dyzle tak malo pala bo tyle pokazuje komputer

Ja zauważyłem, że w aucie z MT nie pobiera paliwa a z AT pobiera. I co tu zaznaczyć w ankiecie. Hmm. Ani TAK, ani NIE, ani "a kto wie?". Na szczęście jest jakaś opcja dla mnie. :mrgreen:

a co to jest hamowanie silnikiem :?: :wink: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

wyrzucasz silnik na grubym łańcuchu po prostu za burtę.... :P:):twisted::D

I cała kawa na monitor... :twisted::twisted::twisted:

Rozumiem, że chodzi o sytuację, kiedy zdejmujemy nogę z gazu ale dowolny bieg jest cały czas zapięty, sprzęgła nie dotykamy?

Wtedy komputer nie podaje paliwa na wtryski, tłoki przepychają sam luft ergo spalanie jest null... :mrgreen: :wink:

Rozumiem, że chodzi o sytuację, kiedy zdejmujemy nogę z gazu ale dowolny bieg jest cały czas zapięty, sprzęgła nie dotykamy?

Dokładnie :!:

To nie żłopie... :mrgreen: :wink:

To nie żłopie... :mrgreen: :wink:

Ale czego ? Oleju ? :wink:

zalezy jeszcze jakie mamy obroty... w benzynie pownie kolo 1500 juz zalaczy z powrotem wtryski, w dieslu moze troche nizej... takze czy zlopie czy nie to tez jest uzaleznione od rpm :)