Jump to content

jakie poduszki silnika ?

buras
 Share

Recommended Posts

Witam

Poszła mi poducha silnika lewa ,prawa pewnie też na zdechnięciu ,pacjent gt 99 z silnikiem sti moc 270 km moment 410 .Zastanawiam sie czy kupić od STI ,czy szukać mocniejszych ,na przykład od N-ki .z góry dzięki za pomoc .

w zupełności wystarczą poduchy od STI 2001-, ale jak masz za dużo kasy..... :) kup lepsze....

poduszka STI - blacha-guma-blacha-guma-blacha, jest naprawdę bardzo mocna, rwie się dopiero przy konkretnym gongu....

poduszka STI - blacha-guma-blacha-guma-blacha,

Czy mam rozumieć że tak można rozpoznać poduszkę z STI? Szukałem ostatnio takiej ale koleś nie potrafił się określić czy to STI czy N/A,dzięki i pozdro.

poducha od STI jest duża, prostokątna, ma trzy warstwy blachy i między nimi dwie gumy, a od N/A nie będzie absolutnie pasowała do Turbo, bo ma inaczej wyprofilowane blachy które przykręca się do belki, bo belka N/A ma inny kształt, zwróć na to uwagę, żebyś się nie wrobił w niepasujące graty... :D

mam ,możliwość kupienia kompletu poduszek Hardrace , może ktoś używał i wie co to warte w stosunku do ori sti .cenowo jest róznica ,ale w hardrace w komplecie jest poduszka pod skrzynię i kość silnika (800 zł ) ,a same poduchy sti jakieś 500 zł (lewa i prawa ).

buras, chyba AMI ma/miał poduszki Hardrace.

wiem ,że ma bo od niego chcę kupic :wink: ,tylko chce się popytać co lepiej zda egzamin w moim dziadku ,o kwestiach finansowych nie wspomnę :)

bo belka N/A ma inny kształt, zwróć na to uwagę, żebyś się nie wrobił w niepasujące graty

W takim razie mam jeszcze ostatnie pytanie.Czy na belkę od wersji turbo wsadzę silnik N/A,dzięki serdeczne i pozdro. :wink:

jakie sa profity z posiadania posuszek n-grupowych ?

Mniejsza "ruchliwosc" silnika i skrzyni, dzieki temu takze troche lepsza precyzja w dzialaniu lewarka zmiany biegow (przynajmiej w moim odczuciu).

Oczywiscie pewnym kosztem - wiecej wibracji przenoszacych sie na karoserie itp.

W codziennym uzytku w jakis przesadnie duzy hardcore bym nie szedl - chyba, ze ktos uzywa auto glownie do zabawy, to czemu nie...

Przy czym ja swoje wrazenia opisuje bardziej na bazie poduszek hardrace - nie mam porownania do n-grupowych.

poducha od STI jest duża, prostokątna, ma trzy warstwy blachy i między nimi dwie gumy, a od N/A nie będzie absolutnie pasowała do Turbo, bo ma inaczej wyprofilowane blachy które przykręca się do belki, bo belka N/A ma inny kształt, zwróć na to uwagę, żebyś się nie wrobił w niepasujące graty... :D

No niestety ale guma od 1.6 ma też trzy warstwy blachy i między nimi guma a blachę którą przykręca się do silnika można wymienić bo jest przykręcana na dwie śruby.Dostałem od mojego dostawcy nr.wszystkich kompletów gum pod silnik i zaczyna się mozolna praca poszukiwania w opposedforces tych właściwych od STI,pozdro.

Zastanawiam sie czy kupić od STI ,czy szukać mocniejszych ,na przykład od N-ki

Jaki masz intercooler? Masz górną rozpórkę przednią?

"Fajne" poduszki z Sti newage mają nieco inny size i moze sie zdarzyć, ze bedzie zonk z miejscem na IC-ek.

Zastanawiam sie czy kupić od STI ,czy szukać mocniejszych ,na przykład od N-ki

Jaki masz intercooler? Masz górną rozpórkę przednią?

"Fajne" poduszki z Sti newage mają nieco inny size i moze sie zdarzyć, ze bedzie zonk z miejscem na IC-ek.

w moim wypadku odpada ,intercooler mam od spec c i ciężko tam żyletkę wsadzić