Skocz do zawartości

Działalność komercyjna


Maniek MTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wystawiłem ostatnio dwa nowe ogłoszenia i zostały one usunięte czemu ?? są to moje prywatne rzeczy a nie handel komercyjny o co chodzi ?? czy ktoś mi łaskawie szczegółowo w końcu wyjaśni ??

 

dla przykładu podam inny link do ogłoszenia kruka który ma nawet więcej wystawionych rzeczy viewtopic.php?f=16&t=143559&view=unread#unread a nie są blokowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gendziu, Maniek MTS nie pracuje w ASO.

 

Zajmuje się komercyjnie subarakami, ale nie jest to ASO. Połączenie tego i sprzedaży części na forum oraz reklamy działalności w avatarze poskutkowało usunięciem ogłoszeń, jednym paskiem za wszystkie ogłoszenia oraz usunięciem kontrowersyjnego avatara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to moje prywatne rzeczy a nie handel komercyjny o co chodzi

http://www.forum.subaru.pl/search.php?autho ... 3&sr=posts

 

Chodzi dokładnie o to, o co napisał szczur75 - o prowadzenie działalności komercyjnej/handlu. W przypadku osoby reprezentującej spółkę zajmującą się samochodami, tuningiem itp, tłumaczenie o sprzedaży prywatnych gratów i jednoczesne podawanie numeru do firmy, jest bardzo mocno wątpliwej jakości.

 

Skąd: Wawa

Zawód: Dział Modyfikacji MTS Rally

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prowadzenie działalności komercyjnej/handlu. W przypadku osoby reprezentującej spółkę zajmującą się samochodami, tuningiem itp, tłumaczenie o sprzedaży prywatnych gratów i jednoczesne podawanie numeru do firmy, jest bardzo mocno wątpliwej jakości

a jak ma się to do faktu, że pomagam (a w zasadzie pomagałem) zakupić forumowiczom klamoty takich firm jak Sparco, OMP, Eibach, OZ w lepszych cenach ? na co dzień pracuję w branży IT, ale mam znajomego, który pracuje w pewnej firmie, która w/w dystrybuuje i daje mi spory rabat przez co mogłem zaoferować forumowiczom lepsze ceny - tak naprawdę tylko pośredniczyłem. nie jestem handlarzem i nie nazwałbym tego działalnością komercyjną... a admin mi kazał usunąć z podpisu "Sparco, OMP, Eibach, OZ w dobrych cenach" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prowadzenie działalności komercyjnej/handlu. W przypadku osoby reprezentującej spółkę zajmującą się samochodami, tuningiem itp, tłumaczenie o sprzedaży prywatnych gratów i jednoczesne podawanie numeru do firmy, jest bardzo mocno wątpliwej jakości

a jak ma się to do faktu, że pomagam (a w zasadzie pomagałem) zakupić forumowiczom klamoty takich firm jak Sparco, OMP, Eibach, OZ w lepszych cenach ? na co dzień pracuję w branży IT, ale mam znajomego, który pracuje w pewnej firmie, która w/w dystrybuuje i daje mi spory rabat przez co mogłem zaoferować forumowiczom lepsze ceny - tak naprawdę tylko pośredniczyłem. nie jestem handlarzem i nie nazwałbym tego działalnością komercyjną... a admin mi kazał usunąć z podpisu "Sparco, OMP, Eibach, OZ w dobrych cenach" :roll:

 

maniujr, sam ładnie wytłumaczyłeś dlaczego admin Cię o to poprosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znajomy prowadzi firmę zajmującą się handlem samochodami, pośrednictwo w imporcie samochodów, komis samochodowy, itp?

 

nie, ale co ma za znaczenie, czy ma auto handel czy nie ? to ja się ogłaszam, a nie on i nie wystawiam listy aut na sprzedaż tylko informuję co aktualnie mam, a co do klamotów sparco, omp itd. nawet nie wystawiłem ogłoszenia, tylko miałem w podpisie info, że jak ktoś coś szuka to niech napisze do mnie. to jest handel czy jak to ładnie nazywacie działalność komercyjna :?: rozumiem ochronę forum przed zalewem ogłoszeń niczym na allegro, ale chyba żaden rozsądny forumowicz nie wystawia listy nowych części z konkurencyjnej dla SIP hurtowni czy katalogu aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma za znaczenie, czy ma auto handel czy nie ?
nie wystawiam listy aut na sprzedaż tylko informuję co aktualnie mam
chyba żaden rozsądny forumowicz nie wystawia listy nowych części z konkurencyjnej dla SIP hurtowni czy katalogu aut...

i znowu sam sobie udzielasz odpowiedzi. Jeśli Twój kolega, przy Twojej pomocy chce prowadzić tu handel samochodami, częsciami, itp. to niestety ale ma to znaczenie. I ma to znaczenie przede wszystkim dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Twojej odpowiedzi ;) więc pytam: co można sprzedawać, a co nie ? jak odróżniacie sprzedaż prywatną od komercyjnej ? działalność komercyjna to także taka, że coś sobie kupiłem i teraz (dzień później albo rok) odsprzedaję ? przecież generalnie wszystko co ktoś sprzedaje to raczej wcześniej kupił ? chyba, że ukradł, albo sam wyprodukował... więc: jak odróżniacie sprzedaż prywatną od komercyjnej ? nie mam firmy auto handel, ani nie mam firmy "akcesoria rajdowe"... jestem osobą prywatną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co można sprzedawać, a co nie ?

wystawić na sprzedaż możesz wszystko, co nie jest sprzeczne z prawem :)

 

jak odróżniacie sprzedaż prywatną od komercyjnej ?

Tak samo jak rozróżnia się butelkę piwa w lodówce od budynku Browaru przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

 

Chojny już to kiedyś napisał - Dział K/S jest dodatkiem do The Forum, a nie odwrotnie. Jeśli Twoim celem przebywania tutaj jest prowadzenie handlu na dużą skalę, wyręczając przy tym przy okazji kolegów prowadzących działalność gospodarczą - to proponuje raczej skorzystać z platform temu służących - typu allegro czy e-bay.

 

Mam nadzieję, że w przyszłości nie będziesz już miał wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr, to juz bylo napisane powyzej: kupiles sobie samochod i teraz sprzedajesz - nie ma problemu. Ale jesli prowadzisz dzalalnosc gospodarcza zajmujaca sie kupowaniem aut np. za granica i sprzedawaniem tutaj - to juz jest problem, bo to dzialalnosc komercyjna i nie wolno tak robic. I nie wazne co sprzedajesz. Jesli Twoj kolega prowadzi handel czesciami, to za Twoim posrednictwem i przez The Forum prowadzi dzialalnosc komercyjna, czyli ban :P

 

ps. mam nadzieje, ze cos to wyjasnia, bo odnioslem wrazenie, ze nie do konca pytajacy i odpowiadajacy sie zrozumieli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku osoby reprezentującej spółkę zajmującą się samochodami, tuningiem itp, tłumaczenie o sprzedaży prywatnych gratów i jednoczesne podawanie numeru do firmy, jest bardzo mocno wątpliwej jakości.

 

Oooo, to teraz Carfit i emotorsport będą mieli problemy z opyleniem tu czegokolwiek :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - jechałem po reklamowaniu na Forum nie-ASO tyle lat, choć osoby prowadzące te biznesy (mówię o 4 T, czy warszawskim M T S) to byli moi dobrzy kumple - tak, jak Edwin, od którego notabene za pośrednictwem Forum wiele kupiłem i otrzymałem wiele pomocy, porad i uważam go za mega gościa. Po prostu zasady są zasadami i muszą dotyczyć tak samo wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to teraz Carfit i emotorsport będą mieli problemy z opyleniem tu czegokolwiek :mrgreen:.

 

 

Nooo, strasznie nad tym ubolewam, nawet sie zastanawiam czy nie zgłosić upadłości firmy :roll: , bo ciężko teraz bedzie do pierwszego przeżyć :twisted:

Ale jak to mówią, "jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie" :roll:

 

Dziękuje za uwagę , do widzenia

 

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to teraz Carfit i emotorsport będą mieli problemy z opyleniem tu czegokolwiek :mrgreen:.

 

 

Nooo, strasznie nad tym ubolewam, nawet sie zastanawiam czy nie zgłosić upadłości firmy :roll: , bo ciężko teraz bedzie do pierwszego przeżyć :twisted:

Ale jak to mówią, "jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie" :roll:

 

Dziękuje za uwagę , do widzenia

 

:?

to bardziej było jak Kuba Bogu, tak Bóg kubańczykom... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to teraz Carfit i emotorsport będą mieli problemy z opyleniem tu czegokolwiek :mrgreen:.

 

 

Nooo, strasznie nad tym ubolewam, nawet sie zastanawiam czy nie zgłosić upadłości firmy :roll: , bo ciężko teraz bedzie do pierwszego przeżyć :twisted:

Ale jak to mówią, "jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie" :roll:

 

Dziękuje za uwagę , do widzenia

 

:?

Carfit jak masz na zbyciu AMSoil to poproszę :mrgreen: U emotorsporta nigdy nie kupowałem ale on też nie zajmował się handlem . Nie chcę być adwokatem diabła :roll: ale to była duża wyprzedaż i tak wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...