Skocz do zawartości

Czy to cos daje??


RTR

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ciekawe kto wie co tu jest nieseryjnego :wink:

 

Z pewnością właściciel tego auta jest kierowcą TIR-a , a on jest przyzwyczajony że ma w aucie zbiornik z kranikiem i wodą do mycia, tu jest wersja lux, z ciepłą wodą :roll:

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjecia ewidentnie wynika że zmienione jest sprzegło , oraz tylny prawy , przedni wahacz :mrgreen:

 

 

A tak serio , to o tej porze to nie mam bladego pojęcia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawaj... :wink:

 

Jeszcze poczekam... :P

 

 

No dobra....

 

Nie ma rezonatora pomiędzy przepływomierzem a turbiną.

Zmieniony jest na metalową rurę niezakłócającą przelotu i bez zwężki.

 

Tak mi się rzuciło w oka, bo sam to wymieniłem. Efekt taki, że jest trochę głośniej pod maską. Czy coś jeszcze? Nie odczułem... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam przy okazji.

Czy w przypadku IC chłodzonego wodą, możliwe było, przy jakiejś nieszczelności, dostanie się wody do cylindrów?

 

 

Malo prawdopodobne, chyba, ze na podcisnieniu. Ale chyba nadal malo prawdopodobne, zwlaszcza, ze chlapie sie z reguly na rdzen, a rozszczelnia sie chyba czesciej, jesli juz, na laczeniu rdzenia ze zbiornikami. Poza tym na podcisnieniu chyba za wiele i tak tej wody by nie nassal, a na pewno bys mial troche innych problemow wczesniej juz, przy ktorych bys sie zorientowal,

ze masz (az tak) nieszczelny intercooler.

 

Chyba nie slyszalem jeszcze o takim przypadku, ale ja nie pracuje w serwisie - moze tam znaja takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI

Chodziło mi o to, że o ile rozumiem idee tego IC, tzn. przelatuje przez niego powietrze dolotowe jakimś tam systemem kanalików, które chłodzone jest wodą (cieczą, whatever) znajdującą się w puszce, oczywiście podłączoną do jakiegoś obiegu :?:

I gdyby się zdarzyło, że rurka z powietrzem trzaśnie, to może tamtędy polecieć woda do...

No chyba, że konstrukcja uniemożliwia takie akcje. Pytam jak laik, bo nie znam tego, a lubię rozumieć :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa w ogole to mi sie troche pomerdalo, bo pomyslalem, ze mowisz o intercoolerze z natryskiem wody.

 

Ale nawet w tym wariancie z intercoolerem wodnym mysle, ze nie ma co robic dramatu, bo zepsuc sie wszystko moze.

Moze tez sie rozsypac zawor i wpasc do cylindra.

 

Mysle, ze nie ma co panikowac i na pewno rura z powietrzem jest na tyle zabezpieczona, zeby sie woda do niej nie lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa w ogole to mi sie troche pomerdalo, bo pomyslalem, ze mowisz o intercoolerze z natryskiem wody.

 

Ale nawet w tym wariancie z intercoolerem wodnym mysle, ze nie ma co robic dramatu, bo zepsuc sie wszystko moze.

Moze tez sie rozsypac zawor i wpasc do cylindra.

 

Mysle, ze nie ma co panikowac i na pewno rura z powietrzem jest na tyle zabezpieczona, zeby sie woda do niej nie lala.

No w sumie luz i THX... jestem tylko ciekaw jak? :P :wink:

Zostawmy temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla lepszego zobrazowania sprawy podsyłam foty swojego kominka, wymontowałem na chwilę bo aktualnie "grzebię" przy gazie i mi przeszkadzał. Moje subiektywne odczucia są takie że oprócz chłodzenia samej turbiny, kominek spełnia jeszcze drugą rolę czyli izolatora pomiędzy samą turbiną a resztą bebechów silnika, aktualnie jest chyba ciut cieplej pod maską :twisted:

 

dscf3944.th.jpg

dscf3945j.th.jpg

dscf3947.th.jpg

 

 

mocowanie osłony na turbinie:

dscf3932l.th.jpg

kominek jest mocowany za pomocą bodajże 3 śrub plus jeszcze jedna na do down pipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...