Skocz do zawartości

Maglownica - regeneracja


adassow

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu dość mocno poci mi się maglownica. Dzwoniłem w tej sprawie do Dzierżoniowa i dowiedziałem się, że oni mogą jedynie zastosować zestaw naprawczy i w dodatku istnieje możliwość, że po jego zastosowaniu dalej będzie się pocić. Na allegro jest parę ofert regeneracji maglownic do subaru:

 

http://allegro.pl/przekladnia-maglownic ... 50567.html

http://allegro.pl/maglownica-przekladni ... 17095.html

http://allegro.pl/maglownica-przekladni ... 97799.html

 

Czytałem też w którymś wątku że robią takie rzeczy w Wawie, ale za jakby większe pieniądze bo w okolicach 1000zł

 

Na allegro można jeszcze kupić takie wynalazki:

http://allegro.pl/wyprz-przekladnia-mag ... 05012.html

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wynalazek? Polski produkt , w Słupsku je robią zresztą ta firma jest częścią InterCars.

Poczytałem w innych miejscach i podobno to są regenerowane maglownice i są z nimi problemy. Pytanie czy lepiej kupić taką czy zregenerować swoją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru oferuje zestawy naprawcze do maglownicy koszt części to ok 200-300zł. Jeżeli elementy metalowe nie są zużyte to musi to działać, jeśli maglownica jest ,,powybijana"

pomyśl o innym rozwiązaniu.

 

No własnie w Dzierżoniowie powiedzieli mi że ten zestaw po pierwsze kosztuje 200zł na stronę + 200 zł za robociznę (czyli 600 w sumie) i nie ma gwarancji że to załatwi problem. Regeneracja nie dość że tańsza to chyba bardziej kompleksowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej , jeżeli maglownica ,,nienowa" wymiana samych uszczelek może po pewnym czasie spowodować nawrót choroby :roll: Dobrze też jest mieć gwarancję na wykonananą czynność.

W związku z tym ponawiam pytania o opinie na temat wymienionych wyżej usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zadzwonię do kumpla i się go zapytam. wiem że pracuje w Luberze.

 

-- 18 kwi 2011, o 18:24 --

 

zdzwoniłem.... sprawa jest taka że regenerują , wymieniają wszystko co możliwe gwarancja 25 msc. więc nie wiem czego tu się bać.

 

Zresztą Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy coś kupowałem Laubera (rozrusznik , alternator) i nie było problemów rozwiązanie zdecydownie lepsze niż regeneracja w pseoudo-warsztacie. W Warszawie jest taki warsztat na Słomianej który regeneruje maglownicę zawsze na gwarancji jest napisane ,,gwarancji nie ma opiłki w płynie" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dwa lata temu regenerowałem przekładnię w swojej Imprezie. Jest dobra firma w Krakowie, która zrobiła to w taki sposób, że nie powiedziałbyś iż jest to przekładnia zregenerowana lecz raczej nówka. Specjalizują się tylko i wyłącznie w przekładniach.

 

Anywayz... Dali gwarancję na bodajże 30 000 km (mam to gdzieś w papierach) wraz z wydrukiem z komputra jej działania po naprawie (tolerancje, wychylenia itp.), innymi słowy pełen profi. Koszt: ok. 900-1000 PLN z tego co pamiętam i wszystko w ich rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu mówić, że po kosztach lecisz...

 

Chodzi mi o to żeby się dowiedzieć czy to ma sens. Doskonale wiem że taka oszczędność może się odbić czkawką, ale często jest tak że można za to samo zapłacić połowę mniej bez uszczerbku na jakości. Bo np robiąc coś w Wawie płaci się myto za sam fakt że to Wawa. Chce zrobić tanio ale dobrze, dlatego pytam się o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby 'otworzyć' przekładnię i sprawdzić stan uzębienia. U mnie po takiej diagnozie okazało się, że żadne doraźne metody nie dadzą rezultatu i od razu pojechałem po całości.

 

W tamtym moim wypadku zestaw naprawczy czy inna doraźna metoda byłaby tylko kosmetyką, która starczyłaby na może 1000 km.

 

Niestety musisz znaleźć przyczynę pocenia by dalej zdecydować czy wystarczy wytrzeć husteczką, czy udać się do doktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem ja wyjąć, wręczyć kurierowi i wysłać do którejś z tych firm, jeśli do niczego się nie nada to mi to chyba powiedzą.

 

Jest też szansa, że niezależnie od stanu przekładni, dostaniesz info, że trzeba zrobić to i to i to i kosztuje to nie 400, ale więcej bo cena 400 zawiera wymianę uszczelnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie... uszczelnień (4 godziny spałem i słabo kontaktuję :mrgreen: ).

 

Najlepiej od razu nastawić się na 1000 PLN i oddać to w ręce kogoś kto mógłby to zrobić od A do Z... gdyby zaszła taka potrzeba. Po oględzinach może okazać się, że przekładnia jako całość nie jest w tak fatalnym stanie (np. uzębienie jest orajt) i wystarczą uszczelnienia i drobna kosmetyka. W kazdym razie lepiej nastawić się na czarny scenariusz i się miło zaskoczyć niż przenaczyć na to 400 PLN a potem zonk. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie... uszczelnień (4 godziny spałem i słabo kontaktuję :mrgreen: ).

 

Najlepiej od razu nastawić się na 1000 PLN i oddać to w ręce kogoś kto mógłby to zrobić od A do Z... gdyby zaszła taka potrzeba. Po oględzinach może okazać się, że przekładnia jako całość nie jest w tak fatalnym stanie (np. uzębienie jest orajt) i wystarczą uszczelnienia i drobna kosmetyka. W kazdym razie lepiej nastawić się na czarny scenariusz i się miło zaskoczyć niż przenaczyć na to 400 PLN a potem zonk. :wink:

 

Nastawić to się mogę, pytanie tylko gdzie oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdzwoniłem.... sprawa jest taka że regenerują , wymieniają wszystko co możliwe gwarancja 25 msc. więc nie wiem czego tu się bać.

 

szkoda ze nie napisales mi tak jak szukalem jakiejkolwiek opinii o Lauberze w ogolnym..

 

adassow moi mechanicy polecili mi pabianice: http://www.przekladnia.com (mechanikow zna np Przemeq :wink: )

 

Jak chcesz tu jest gosc z Poznania, ma od SI GT, czyli bedziesz mial mniej krecenia kolkiem od skrajnych wychylen, mysle ze odda za mniej niz wystawil, jeszcze 12 miechow gwarancji

viewtopic.php?t=143261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...