Skocz do zawartości

Tematy wojskowe ;-)


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy rosyjski to T-90, prawdali? Jakie ma slabe punkty?

 

Jest najnowszy z wprowadzonych do uzbrojenia. Jest jeszcze Czarny Orzeł ale ciągle go dopracowują.

Jeśli chodzi o wady to rosyjski sprzęt zawsze kulał pod względem

1.paliwożerność silników i ogólnie pracochłonność i czasochłonność serwisu. Rosjanie nie uznają powerbox-ów.

2.Komfort pracy załogi-u nich człowiek zawsze był na drugim miejscu i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

3.Dynamika-zachód jest pod tym względem lepszy. Dorównuje im T-80 UD ale rosjanie wycofali się z pomysłu używania turbin bo to ich trochę przerasta.

4.Systemy stabilizacji. Mniej dokładne niż zachodnie.

Tu proponuję zajrzeć.

http://www.hudi2.republika.pl/T-90-tech.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klimy brak?

 

W niektórych pojazdach już nawet montują, ale kubatura wnętrza rozwiązania ergonomiczne-tragedia. Zabiorę Cię kiedyś do jednostki, wsiądziesz do Twardego i zrozumiesz o czym mówię. Inne rosyjskie czołgi nie różnią się niczym, albo są jeszcze gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo mi ze się kiedyś zainstaowałem do T-34 ;-) To była masakra!!!!

 

 

Wschodnie samoloty też są fajne. W takim Migu-21 to się można zgubić w gąszczu zegarków ustawionych w rzędach ;-) A w procedurze odpalania są przełączniki na dwóch różnych końcach kabiny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschodnie samoloty też są fajne. W takim Migu-21 to się można zgubić w gąszczu zegarków ustawionych w rzędach

 

A wiesz,że rosyjscy piloci powiedzieli, że nie chcą tych monitorów i joysticków. Pamiętaj, że MiG-21 to konstrukcja z lat 50-dokładnie płatowiec. Były i lepsze wersje skonstruowana później ale nie były to takie różnice jak pomiędzy F-16A a F-16 Block60

 

 

T-34 to salonka tak samo jak T-55.Paker (ładowniczy) tam może stanąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz,że rosyjscy piloci powiedzieli, że nie chcą tych monitorów i joysticków.

 

I dlatego dali im HMD w Mig-29?

 

Były i lepsze wersje skonstruowana później ale nie były to takie różnice jak pomiędzy F-16A a F-16 Block60

 

Ja macałem takiego co był po ulepszeniach tych ostatnich co nasze lotnictwo robiło ale i tak nowoczesnośc tego powalała :-) Swojego czasu prasa lotnicza śmiała się że najwięksi kamikadze w Polsce to piloci z Gdyńskiego pułku Lotnictwa MW bo im się pas nad morzem kończy a awarie silników raz na tydzień, tylko że Mig-21 nie ma fotela klasy 0/0 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego dali im HMD w Mig-29?

 

Czy chodziło Ci o HUD?

 

Swojego czasu prasa lotnicza śmiała się że najwięksi kamikadze w Polsce to piloci z Gdyńskiego pułku Lotnictwa MW bo im się pas nad morzem kończy a awarie silników raz na tydzień, tylko że Mig-21 nie ma fotela klasy 0/0

 

Latali na tym co było i na czym kazali. Ale już ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodziło Ci o HUD?

 

 

Te nasze chyba nie miały, ale w ogóle Mig-29 miał HMD - helmet mounted display.

 

 

Latali na tym co było i na czym kazali. Ale już ich nie ma.

 

Ja tylko chciałem powiedziec że mieli jaja żeby tym latać. Z resztą nasi to w ogóle zawsze na drzwiach od stodoły latali jak trzeba było. Polskich pilotów wojskowych zawsze uważałem za zdrowo pierd....tych - ale w sensie pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz strach - jak człowiek wejdzie, to czy potem wyjdzie????

 

Spoko, chłopaki z bcz mają wprawę w wyciąganiu z środka :mrgreen: Ale aż tak źle to nie jest. Ja wychodzę to i Ty dasz radę. 8)

 

Te nasze chyba nie miały, ale w ogóle Mig-29 miał HMD - helmet mounted display.

 

Fakt. Dokładnie skonsultuję to jutro z chłopakami którzy latali na 29 i dam Ci konkretną odpowiedź.

 

Polskich pilotów wojskowych zawsze uważałem za zdrowo pierd....tych - ale w sensie pozytywnym.

 

:mrgreen::mrgreen: A jak się z nimi sake pije :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Dokładnie skonsultuję to jutro z chłopakami którzy latali na 29 i dam Ci konkretną odpowiedź.

 

Na pewno wiem że taki gadżet był, tylko nie wiem czy nasze wersje to miały, ruskie na pewno. ogę wygrzebać źrodłą jakby było trzeba :-)

 

 

A jak się z nimi sake pije

 

Upsssss hehhee ale nie przewiozuja sobie głów białymi chustami i nie noszą wakizaschi? ;-)

 

 

 

Nie wiem czy Ciebie taka zamierzchła historia interesuje ale jest taka fajna historyjka przedwojenna, jak bodajże jednemu z pilotów krakowskiego pułku mamusia mówiła "Tylko lataj synku nisko i wolno!" No i latał... aż przeleciał pod mostem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ciebie taka zamierzchła historia interesuje ale jest taka fajna historyjka przedwojenna, jak bodajże jednemu z pilotów krakowskiego pułku mamusia mówiła "Tylko lataj synku nisko i wolno!" No i latał... aż przeleciał pod mostem

 

Oczywiście, że interesuje mogę parę takich ciekawostek ci opowiedzieć. W Warszawie w latach przedwojennych był zwyczaj, że nowoprzybyły pilot dopiero był poważnie traktowany dopiero jak coś kozackiego w powietrzu wywinął. Przeważnie był to przelot pod mostem Poniatowskiego. D-ca go objechał ale tak, że chłopaki dumne chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu chyba wszystkie te książki wspomnieniowe napisane przez ludzi z pokolenia Bohdana Arcta przeczytałem :-)

 

Nieźli kozacy to byli.

 

 

 

Pod mostem Poniatowskiego to kurde trochę mało miejsca jest.

 

 

W USA kiedyś mieli niezłą awanture jak jeden typ F/A-18 przeleciał pod mostem Golden Gate ;-) I to z tego co pamietam to jakoś tak nie wolno ;-) (F/A - 18 chyba nie umie/nie umiał wtedy chyba przekroczyć bariery dźwieku na poziomie morza ale jakoś prędko było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...