Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Blixten napisał(a):

 

Gripy, klamki, wysokość/szerokość/wznios/kąt odchylenia kierownicy, jeszcze chwila, a wrócę do mojego starego analoga na kołach 26" jakie dziś dostają dzieci w prezencie  na 1 komunię ;) 

Dziękuję za wszystkie rady, świetny artykuł :)  

Policz sobie tak: wzrost x 0.440 i to da ci jaką mieć maksymalnie szeroką kierownicę, jeśli wyjdzie Ci np. 78cm, no to wiadomo co robić, przy czym uciąć na krótszą nie zaszkodzi. Do tego czasami jeszcze odpowiednie gripy (polecam Sqlab 711 - trzeba je dobrze ustawic pod siebie bo nawet 2mm obrotu robią różnicę) bądź coś od Ergona. Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą kierownicy na gięta bardziej do tyłu - 12stopni (moja ma 9) bo drętwiały mi palce ale nowe gripy Sqlab 711 i kierownica trochę inaczej ustawiona a problem prawie się skończył (prawie bo mrowienie jeszcze się czasami pojawia ale do zniesienia).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

z tego wzoru wyszła mi szersza niż 800  i co teraz  ?
Houston ? ;) 

 

Niby mówio jeszcze, że 10-15cm szersza niż barki rowerzysty. Uważam że to jest jednak kwestia czysto indywidualna. Mój młody ma też kierownicę 800mm, wzrostu 170 i jest zachwycony wręcz tak szerokim rozstawem :mrgreen: 

Prawda jest taka, że jeśli nie skaczesz na rowerze przy każdej mozliwej okazji i nie haratasz ciągle rockgardenów, a w drodze do lasu wszystkich po kolei schodów w mieście to najlepiej spisze się kierownica węższa 780-750mm albo i mniej, z większym gięciem do tyłu 12 - 18°. Tu znowu odsyłam do firmy Sqlab. Do tego siodło odpowiednio szerokie do Twoich kości kulszowych i odpowiednia długość mostka. No jest tego trochę :( ale jak dopasujesz w końcu wszystko to potem zostaje tylko sama przyjemność z jazdy. Powodzenia. Albo bike-fitting albo sam próbuj.

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko według mnie nie można od tak określić szerokości kierownicy, bo to nie jest jakaś stała dla danej osoby, tylko zależy od roweru i pozycji na nim. W jednym rowerze kierownica o jakieś szerokości będzie ok, w drugim może okazać się za wąska, a w jeszcze innym za szeroka.

Ja w swoim XC mając 74-75 cm miałem wrażenie że ciut węższa by mogła być. Robiłem fitting i miałem zalecenie przycięcia do 72 cm, więc się potwierdziło, a w innym rowerze (trailowy) przy kierownicy 80 cm bynajmniej nie odczuwałem że jest za szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, radekk napisał(a):

tylko według mnie nie można od tak określić szerokości kierownicy, bo to nie jest jakaś stała dla danej osoby, tylko zależy od roweru i pozycji na nim. W jednym rowerze kierownica o jakieś szerokości będzie ok, w drugim może okazać się za wąska, a w jeszcze innym za szeroka.

Ja w swoim XC mając 74-75 cm miałem wrażenie że ciut węższa by mogła być. Robiłem fitting i miałem zalecenie przycięcia do 72 cm, więc się potwierdziło, a w innym rowerze (trailowy) przy kierownicy 80 cm bynajmniej nie odczuwałem że jest za szeroka.

Dokładnie, tu nie ma jakiegoś złotego środka, weź to i to, takie i takie a napewno będzie dobrze i wkładaj tak samo do każdego roweru a będziesz zadowolony...no nie będzie dobrze, albo będzie ale dużo mniej. Więc trzeba znać doskonale swoje ciało i wiedzieć jak bedzie reagować (wątpliwa skuteczność tego sposobu), albo próbować metodą prób i błędów, bądź wizyta u kogoś kto naprawdę się zna i ma narzędzia by pomóc.

Jednakże czasami (często) poprostu wystarczy zmienić gripy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blixten

już kiedyś pisałem, że kierownice w aktualnych MTB nie nadają się do normalnej jazdy. W elektryku żony problem częściowo rozwiązało przycięcie kierownicy, zastosowanie tych gripów Ergona:

image.thumb.png.8daeacc9bd166eda2be93085860cda6d.png

i ustawienie tego wszystkiego metodą prób i błędów.

 

 

Tu masz filmik o amatorskim ustawianiu pozycji - może znajdziesz coś dla siebie

 

 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...