Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Korton, oba te modele są zdaje się całkiem przyzwoicie wyposażone, a cena jest więcej niż adekwatna (do tego trzeba doliczyć koszty przesyłki w okolicach €70). Pytanie tylko, czy upgrade sprzętowy za dopłatą €300 w tym przypadku jest mi potrzebny i uzasadniony. Niewiele mówiąc chyba potrzebuję, żeby mnie ktoś zdecydowanie pchnął w którąś stronę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna uwaga, brt, jakoś to przeoczyłem. Akurat w przywołanym przez Ciebie sklepie dostępny jest tylko jeden rower na zamówienie, ale na bikecenter.pl coś więcej mają. Dowiem się, czy mają coś do przymiarki i wybiorę się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyk, Kona to z pewnością fajny pomysł, ale w tym przedziale cenowym wyposażenie nieco odstaje od niemiecko-tajawańskich produkcji na zamówienie.

 

W zasadzie już się zdecydowałem na Radona ZR Race 29 er 7.0, poczekam tylko na jakąś przecenę, bo według informacji, które znalazłem na forumrowerowe.org, co jakiś czas Bike-Discount robi promocje rzędu 100-200 ojro, m.in. na Radony, a to nie w kij dmuchał. 24-25 maja będzie promocja, ale niestety nie na model 7.0. :)

 

sredniaq, +1 za prosię. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyk, Kona to z pewnością fajny pomysł, ale w tym przedziale cenowym wyposażenie nieco odstaje od niemiecko-tajawańskich produkcji na zamówienie.

 

No to jest niezaprzeczalny fakt, cenią się ;)

 

Ten twój wybrany sprzęcik też dobry będzie i jeszcze za tą cenę jak się załapiesz na tę 100-200 euro taniej to będzie gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że to Lapierre? Słyszałem że dają radę.

 

Dobrze widzisz, któryś z x controli, jeździłem na x control 700 przez krótki czas, miałem też 2 x pro race, jeden do tej pory służy żonie. Marka uważam ze zacna, jakość wykończenia ram na najwyższym poziomie -myśle że mało jest ram w takiej jakości jak lapierra przynajmniej tych wyższych modeli, moje ramy alu wyglądały jak karbon - zero śladów spawania, piekne profile rurek.

 

Firma chyba bardziej słynie z rowerów szosowych, ale górale uważam że też super, i marka nie tak oklepana jak niektóre. Fajna rzadko spotykana firma, gratulacje fajny sprzęcik

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że to Lapierre? Słyszałem że dają radę.

Tak. X-control 310.

sredniaq, +1 za prosię. :P

Świniak tapla się w błocie za każdym razem jak go wyprowadzam :)

Fajna rzadko spotykana firma, gratulacje fajny sprzęcik

To też miało jakieś tam znaczenie przy wyborze, znajomy też ma i polecił, po rozważaniach padło na lappka, chociaż miał być Cube, potem Haibike lub Giant, różne opcje wchodziły w rachubę... Jestem baaardzo zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pytałem o rower w przedziale 1000-1300 zł. Który bardziej opłaca się jednak kupić?

Merdia http://allegro.pl/rowery-rower-merida-crossway-20-crossowy-shimano-i3274308807.html

czy Lazaro? http://allegro.pl/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-rozm-19-i3273277819.html

 

do Lazaro brałbym blokowany amorek czyli wyjdzie z przesyłką prawie 1300 zł.

Trochę obawiam się kupna rower bez jego obejrzenia bo do końca nie wiem jaka rama będzie ok (mam 181 cm wzrostu) i czy w razie jakiś problemów z rowerem później nie będzie kłopotów bo z tym podobno różnie bywa. Jutro jadę obejrzeć taką Meride bo mam nie daleko sklep gdzie ostatnio były jeszcze jakieś sztuki na sprzedaż.

Czy nie bać się i kupować przez allegro a później w razie czego serwisować gdzieś w okolicy po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak że najpierw przymierzyłem w sklepie rozmiary a kupiłem przez internet i wyszło mnie pare stów taniej. Jak masz 181 wzrostu to brałbym rozmiar M - będzie większy zapas między górną rurką a klejnotami (gdybys musiał odpukać awaryjnie kiedyś zeskoczyc) nie obijesz sie. Ja mam 186 i mam L - zapas około 3 cm więc mało ale od kupna nie miałem z tym problemu. M było dla mnie za krótkie. Tylko pamiętaj że to koła 28 i rozmiar M nie bedzie taki sam jak M na kołach 26. Poza tym różni producenci mają różną geometrię ram i wymiarówka też może się różnić. Dla przykładu u jednego M to jest 17 cali a u drugiego M to może już być 18,5 cala. teraz raczej wszystko jest znormalizowane, podałem tylko taki przykład.

 

Co do zwrotu to przy zakupach przez internet masz 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny, Twoja decyzja - jeśli jesteś cierpliwy to poczekasz aż ci przyślą inny rozmiar. Osobiście jednak polecam przymierzyć w sklepie

Edytowane przez Euphoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@brt, a czy do tego Lazaro można w przyszłości w razie czego zamontować hamulce tarczowe na przód? pisałem do nich i dopiero w czerwcu będą sprzedawać ten model z blokowanym amorkiem ale niestety nie odpisali mi jaki wtedy model montują. Zapewne taki jak w Kands Maestro a tam chyba jest możliwość montażu tarczówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym dobre V-ki (moim zdaniem) są lepsze niż kiepskie tarcze -chodzi o hamowanie. Są też od nich lżejsze oraz prostsze w obejściu (niż takie hydrauliki). No fakt - na błoto, śnieg i krzywą obręcz to tarcze są lepsiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kierownica nie jest za nisko, w rowerach torowych z barankiem, w dolnym chwycie jezdzi sie jeszcze nizej, niewiele ponad wysokoscia kola.

Jezeli ta sztyca naprawde jest tak wysoko wysunięta do jazdy (a nie dla szpanu), to ta rama jest stanowczo za mala (czyli za krotka). Jezdzac na tym bedziemy uderzac kolanami w lokcie. Za duzy ciezar bedzie spoczywal na przednim kola, co pogorszy stabilnosc, ziwkszy szanse wpadniecia w poslizg lub latwiej sie przelecie przez kierownice w przypadku hamowania.

 

T4-480da440-a6bd-4dd8-975b-d185fa0dec4d-0-960x480.jpg

 

Tu widac jaka jest roznica poziomu pomiedzy siedzeniem a kierownica w rowerze torowym, ale tez widac od razu ze rama jest dluzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...