Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Coraz dłuższe wycieczki robię . Trenuję na przyszły rok . Może zrobimy jakiś rajd na dwa tygodnie ? Tak w 4 osoby bym się wybrał . Skoro potrafię zrobić dziennie ponad 120 km i nie umieram , to pomyślałem że warto Europę zobaczyć . Z pozycji roweru zauważa się inne szczegóły niż zza szyby auta . Może marzenie o objechaniu Syberii się spełni ? Może Skandynawia ...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU, calkiem rozsądnie rozważ czy potrzebne Ci jest full suspention, zwlaszcza pokroju bullita...

zapompujesz sie na smierc :wink:

 

 

 

właśnie, zależy do czego rower ma służyć, Ostatnio duża moda na fule ale jak ktoś nie mieszka blisko gór i śmiga głównie po płaskim - HT wystarcza w zupełności a ma tę przewagę że jest znacznie lżejszy i szybszy. Ja na swoim HT objechałem większość znanych tras nad Gardą i uważam że nawet w dużych górach daje radę - na zjazdach można wytrzymać a na kilometrowych podjazdach te 2-3 kg i pompowanie robi różnicę znaczną, poza tym w dużych górach bywam rzadko 2-3 x w roku a po płaskim jeżdżę codziennie. Najlepiej oczywiście mieć klika rowerów i problem z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmianę ramy, mój stary stalowy HT już się trochę wysłużył, nie współpracuje z kasetami 8 i więcej biegowymi, a, że na przyszły sezon planuję zmianę napędu na 1x10 to czeka mnie i wymiana ramy.

Może doradzicie jaką wybrać ramę w rozsądnej cenie, powiedzmy za około 700zł.

Jazda parkowa bardziej XC z elementami Enduro, małymi hopkami, dropami, więc rama musi być solidna, przesiadam się ze stali więc super lekka nie musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbart, jak to sie mowi kazdy zyd swoje chwali ;)

 

http://allegro.pl/nowa-ns-society-m-xc- ... 30531.html

 

tyle ze ciezko chyba bedzie znalezc inny rozmiar

 

a tak z innej beczki, moglby ktos polecic weekendowa miejscowke na mazurach, najchetniej pole namiotowe i traski do 60km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrobina, trochę zbyt sportowa charakterystyka i przede wszystkim musi pasować do amora o skoku 100mm.

 

A jakie traski, szosa/teren? Na nic wymagającego się nie nastawiaj, u nas jest bardzo nizinnie :) Podobno fajne tereny do pojeżdżenia są w okolicach puszczy piskiej. Ja jeżdżę po Olsztyńskim lesie miejskim, ale tu trasy to max 20km, natomiast można się też trochę wyszaleć w bikeparku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmianę ramy, mój stary stalowy HT już się trochę wysłużył, nie współpracuje z kasetami 8 i więcej biegowymi, a, że na przyszły sezon planuję zmianę napędu na 1x10 to czeka mnie i wymiana ramy.

Może doradzicie jaką wybrać ramę w rozsądnej cenie, powiedzmy za około 700zł.

Jazda parkowa bardziej XC z elementami Enduro, małymi hopkami, dropami, więc rama musi być solidna, przesiadam się ze stali więc super lekka nie musi być :)

 

 

http://allegro.pl/cube-ltd-pro-disc-now ... 16969.html

 

Śmigałem trochę na attention, fajna. 1x10 się chcesz przerzucić? Skoro Ci nie zależy na wadze to przynajmniej 2x10. Korba XT na 2012 jest 40-28T, to akurat na jazdę nizinną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And_y, nie wykluczam 2x10 ale 3 blaty z przodu to na pewno za dużo.

A co powiesz o Attention? Z Cuba biorę pod uwagę Acid i Analog, LTD są na razie trochę zbyt drogie - 700 to raczej górna granica, mieści się w niej LTD CC - ale nie wiem co to za twór? Attention jest natomiast sporo tańsza od Acida/Analoga, jeśli są porównywalne to mam faworytkę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na rowerku attention, sklepowy, z dołożonym epiconem, spd, napędem XTR (częściowo) i powiem tyle - fajnie! Rama ma ok geometrię jak dla mnie. Jest dobrze wykonana. Nie rysuje się tak łatwo jak mój Kross. No i kolega "upala" ten rower już 2. sezon w maratonach, jeździ nawet na Słowację i z ramą nic się nie dzieje. Polecam.

 

Jutro wpadnę do kolegi do sklepu, może coś z Centuriona w tej cenie się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wpadnę do kolegi do sklepu, może coś z Centuriona w tej cenie się znajdzie?

Bardzo chętnie, rzadko u mnie spotykane ramki, co dla mnie jest plusem, jeśli kolega ma sklep internetowy, to chętnie zerknę, jeśli nie ma - chętnie zrobię(kryptoreklama :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradli mi rower Author A-zone :evil:

links:

http://213.76.146.208/ukradziono/ukradziono.jpg

Zdjęcie w większej rozdzielczości:

http://213.76.146.208/ukradziono/author_a-zone.jpg

 

Sprawa zgłoszona na Policję z numerem ramy.

 

Poproszę o rozesłanie tematu do znajomych rowerzystów, lub.. gdzieś tam..., może ktokolwiek widział, albo będzie widział. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradli mi rower Author A-zone :evil:

links:

http://213.76.146.208/ukradziono/ukradziono.jpg

Zdjęcie w większej rozdzielczości:

http://213.76.146.208/ukradziono/author_a-zone.jpg

 

Sprawa zgłoszona na Policję z numerem ramy.

 

Poproszę o rozesłanie tematu do znajomych rowerzystów, lub.. gdzieś tam..., może ktokolwiek widział, albo będzie widział. :cry:

Współczuję. Będę czujny i jak zobaczę podobny, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And_y, nie wykluczam 2x10 ale 3 blaty z przodu to na pewno za dużo.

 

czyli albo jestes zawodowcem albo nie byłeś lub nie wybierasz sie w góry :D przyznam się że też się zastanawiałem nad dwutarczem, kumpel mnie namówił i wziałem XTR w trójtarczu, i pierwszy wyjazd w Alpy potwierdził ze była to jedyna sluszna decyzja, po prostu z 2 blatami nie dałbym rady wielu podjazdom, a 3cią tarcze chwilowo jak jest potrzeba chyba można odkręcić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszyn, raczej to drugie :mrgreen: a jak w góry to tylko na narty, dla tego zdecydowałem się na 1 lub 2 blaty z przodu a co będzie zobaczymy, narazie korba z 3 blatami, zostawiam 36T i spróbuję tak pojeździć na ~7biegach :) Po tych wstępnych testach zdecyduję się na kasetę i przerzutki z manetkami, ale to już na "pozimie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszcze info po znajomych z wawy, dałeś na FB info? Wbrew pozorom może pomóc ;]

 

jak dałeś to PW wyślij mi link udostępnie u swoich znajomych

 

Nie dałem na FB info, bo nie używam i nie mam..

 

jak chcesz to ja mogę dać info na FB. Zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...