Skocz do zawartości

RZUCAMY PICIE?


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Aga

    13365

  • joanna7f

    6307

  • skiba STI

    5651

  • dzioba

    5235

Advocat

W dniu 30.11.2021 o 20:36, Aga napisał:

Ja robiłam, w thermomixie. Przepis jest ok, na kukułkę też  ;)

 

Moja lepsza połowa robi z przepisu teściowej i po obejrzeniu przepisu z thermomixa stwierdziła że to badziewie.

Jak Ona robi to tam idzie pół litra spirytusu, mnóstwo jajek i kremówka. Ale produkt końcowy jest palce lizać.

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaca68 napisał:

badziewie

Spoko, dziękuję :lol:

 

7 minut temu, Jaca68 napisał:

Ona

A jak Ja :lol: robię to używam żółtka, cukier, wódkę ze spirytusem i mleko skondensowane. 

 

8 minut temu, Jaca68 napisał:

pół litra spirytusu

96% alk. do likieru to dla mnie za mocny ;)

 

Malinówkę wolę i tak, i też rozcieńczam spirytus. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aga napisał:

A jak Ja :lol: robię to używam żółtka, cukier, wódkę ze spirytusem i mleko skondensowane.

Jak TY robisz ajerkoniak to może i jest dobry ale nie ma podejścia do tego robionego przez moją lepszą połowę.

Mleko skondensowane to ZŁO. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jaca68 napisał:

Jak TY robisz ajerkoniak to może i jest dobry ale nie ma podejścia do tego robionego przez moją lepszą połowę.

Oczywiście  ;)

 

20 minut temu, Jaca68 napisał:

Mleko skondensowane to ZŁO. ;)

Ja lubię :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blixten napisał:

W prezencie dostałem, dobre to to ? 

 

20211213_180704.jpg

Zależy kto co lubi...ale biedy nie ma. Jak lubisz taki typ whisky to fajne, a jak wolisz coś bardziej dymnego to zostaw na poczęstunek gości, wstydu nie będzie.

Piłem...przyjemne i łatwe do picia, ale ja generalnie jestem zwolennikiem produktów z wyspy Islay.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panbenonium napisał:

Tak jak przedmówca. Biedy nie ma, można pochylić się nad tą sztuką wieczorami.

IMG_20211110_180534.jpg

Tego Bowmora też piłem ;) Ten już bliższy jest temu co lubię. Kupiłem na lotnisku Stansted w trakcie przesiadki w podróży do Norwegii. Osuszyliśmy flaszkę w całkiem miłym towarzystwie w Rjukan Old School Hostel, w przerwach od pokonywania pionowych lodów okalających to pełne niesamowitych historii norweskie miasteczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Neutrino33 napisał:

w podróży do Norwegii.

Ach, ta Norwegia.... 

Tydzień temu straciłem kontrakt na bardzo ciekawy projekt ze względu na Covid, a do tego wczoraj przy poziomie 6000 zakażeń wystraszyli się i (kolejny raz) przesuwają targi Nor Shipping, na które przygotowywałem wątrobę ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 18:37, Neutrino33 napisał:

Zależy kto co lubi...ale biedy nie ma. Jak lubisz taki typ whisky to fajne, a jak wolisz coś bardziej dymnego to zostaw na poczęstunek gości, wstydu nie będzie.

Piłem...przyjemne i łatwe do picia, ale ja generalnie jestem zwolennikiem produktów z wyspy Islay.

Co byś  polecił na sylwestra z grupy whisky , burbon?  bo będąc  na północy zapewne miałeś okazje wszystkiego spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ipsx82 napisał:

Co byś  polecił na sylwestra z grupy whisky , burbon?  bo będąc  na północy zapewne miałeś okazje wszystkiego spróbować.

Tak jak mówię, zależy kto co lubi, a jeśli chodzi o "repertuar" to w Polsce jest naprawdę duży. Jak chcesz posmakować to cokolwiek powyżej 20 lat będzie "przyjemne" w przyswajaniu.

Z burbonów to całkiem mile zaskoczył mnie Bulleit Rye - taki z zieloną etykietą.

W "normalnej cenie" możesz spróbować Glenmorangie 10yo ...nie jest drogo, ale też i bez rewelacji, alkohol jest wyczuwalny ale delikatnie. Są tacy, którzy twierdzą, że gdyby Elfy piły "Łychę" to byłaby to właśnie Glenmorangie. Właścicielowi marki Loius Vuitton po spróbowaniu (ale nie wiem którejz tych Glenmorangie) postanowił kupić całą destylarnię.

Takie "łatwe" w piciu są też napitki trzymane w beczkach po sherry, byle w tych beczkach trochę poleżały.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Blixten napisał:

Prawie 4 lata temu rzuciłem palenie i coś czuję, że w tym roku czas na kolejne postanowienie ... ;) 

Edytowanie postów powinno być zabronione :P:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał:

Edytowanie postów powinno być zabronione :P:lol:

 

Edytowałem 3 lata na "prawie 4", bo lepiej brzmi ;) ale jest też bliżej prawdy - rzuciłem palenie gdzieś  w lutym, a ten już blisko i nie sądzę, żebym dał się skusić :faja:

 

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Od tego to chyba "używki" są...to zalecam odstawić lub stosować sporadycznie i pod kontrolą szamana :biglol:

Za stary już jestem na takie rzeczy i zdrowie już nie takie jak na studiach  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał:

Edytowałem 3 lata na "prawie 4", bo lepiej brzmi ;) ale jest też bliżej prawdy - rzuciłem palenie gdzieś  w lutym, a ten już blisko i nie sądzę, żebym dał się skusić :faja:

Ja mówię o tym, co było pierwotnie :P

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...