Skocz do zawartości

Łozyka


sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie wymieniłem łożysko w moim legacy (cały HUB), przyglądając się temu zużytemu doszedłem do wniosku, że można by po prostu wymienić samo łożysko na prasie i mieć całą piastę na wypadek gdyby druga strona padła (z obu stron są identyczne części), czy ktoś z kolegów wykonywał taka operację, jeśli tak to gdzie, ciekaw jestem jak również wygląd dostępność samych łożysk? podrzućcie info jeśli jakieś macie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy :D , chyba zapomnieliście o rzeczy najważniejszej :idea: Praktycznie nie da zmienić samych łożysk w piaście w legacy/otb my03> , i nowych foresterach czy imprezach, ze względu na to że jest w nich umieszczony pierścień magnetyczny do ABS-u i praktycznie w 100% w momencie próby wyprasowania jest on zniszczony .

Więc wybijcie sobie z to zgłowy, bo szkoda Waszej kasy, co z tego że kupcie łożysko, założycie i ABS/VDC czy ESP nie bedzie działał , i na końcu i tak kupicie oryginał :P , gdzie akurat w subaru nie jest jakoś specjalnie drogi. Ja ostatnio do Infinity zamawiałem piaste i zapłaciłem 1600 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się z tobą nie zgodzę bądź nie do końca rozumiem - piasta nawet oryginalna z ASO posiada łożysko i zostało ono tam w jakiś sposób umieszczone (czytaj wprasowane), a pierścień nie uległ uszkodzeniu. Jeśli fachowiec z odpowiednia prasa się tym zajmie nie powinno być problemu. Nie twierdze, ze na upartego będę starał się coś takiego zrobić ponieważ piastę już za 500 FHI nową mnożna wyjąc więc cała zabawa z prasowaniem nie koniecznie musi się to opłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się z tobą nie zgodzę bądź nie do końca rozumiem - piasta nawet oryginalna z ASO posiada łożysko i zostało ono tam w jakiś sposób umieszczone (czytaj wprasowane), a pierścień nie uległ uszkodzeniu. Jeśli fachowiec z odpowiednia prasa się tym zajmie nie powinno być problemu. Nie twierdze, ze na upartego będę starał się coś takiego zrobić ponieważ piastę już za 500 FHI nową mnożna wyjąc więc cała zabawa z prasowaniem nie koniecznie musi się to opłać.

 

Powtarzam jeszcze raz, nie jest problemem wyprasowac / wprasować łożysko, problemem jest bardzo cienki ok 2mm pierścień magnetyczny, który w momencie wyprasowywania ulega uszkodzeniu , nowego nie kupisz od tak. A nawet jakbyś miał taki, to nie znam nikogo kto by sie podjął jego osadzenia, czyt. ponownego zaprasowania. Takie rzeczy wykonuje na linii w fabryce, a nie domowym sposobem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jeszcze raz, nie jest problemem wyprasowac / wprasować łożysko

chyba same kulki mozna tylko zmienić... :mrgreen: bo obudowy piasty sa bieżniami.....

 

Andrzej , ale chyba przyznasz mi rację że pomysłowość, polaków/kombinatorów za wszelką cenę, nie zna granic :mrgreen::twisted:

Pewnie Ty jak i ja widzieliśmy już takie patenty , że można by było biblie napisać :mrgreen:

Ja mam niestety jeszcze kontakt z innymi markami, to co tam sie dzieje czasami , to naprawde przechodzi ludzkie pojęcie. Kiedyś jak mnie coś najdzie , to chyba ksiązke napisze :twisted: , bo staram sie dużo udokumentowywać :roll: a mam takie rodzynki, że jutub to pikuś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to ja podziele sie na swiezo doswiadczeniem z lozyskiem... moje padlo i mial powedrowac zamiennik, ale zamiennika pasujacego albo nie ma, a nawet jesli jest to moj mechanik nie poleca. na szczescie znalazl sie orginal w ASO Koper w cenie jak dobry zamiennik wiec chyba nie warto kombinowac z samym lozyskiem... czy kuleczkami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...