Skocz do zawartości

Zakup, import i rejestracja Subaru z Japonii


kons6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie nie było. W moim przypadku wygląda to tak: (subaru jeszcze płynie):

1. Po uzgodnieniu z dealerem ceny samochodu, ubezpieczenia i wysyłki, wysyła Ci na emaila fakturę 'wstępną'

2. Płacisz kasę - przelew zagraniczny. Wysyłasz mu potwierdzenie przelewu. Dealer potwierdza wpłynięcie kasy, organizuje transport do wybranego portu. Wysyła Ci e-mailem B/L z adnotacją przybliżonego załadunku i wyładunku.

3. Po załadunku wysyła Ci Airmail z dokumentami: oryginał B/L, fakturę, Certyfikat Eksportowy.

4. Odpowiednio wcześniej przez wyładunkiem aranżujesz agenta celnego. On załatwia zakończenie transportu - odprawę portową, odprawę celną. (Musisz mu wysłać upoważnienie, ksero dowodu, wydrukowane ogłoszenie i papiery z pkt. 3)

5. Przed zakończeniem odprawy celnej jak idzie ku końcowi, otrzymujesz info kiedy samochód jest do odbioru po odprawie z portu, oraz gdzie i ile zapłacić za cło, akcyzę i vat plus koszty agenta i inne pierdoły:)

6. Płacisz, jedziesz i odbierasz furę.

 

Jestem pomiędzy pkt 4 a 5. Jeżeli w czymś się mylę proszę o sprostowanie. Ogólnie myślałem że będzie straszniej. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

No i samochodzik odebrany. Po 3 tygodniowym szoku mogę w końcu pisać, he he. Pozostaje teraz tylko rozważyć czy przekładać czy poczekać na możliwość rejestracji RHD (oby niedługo...) Pozdrawiam Wszystkich Subaroholików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile by wyszlo calosciowo? Ost rozmawialem z nimi o Evo V. Autko bylo wystawione za 4800$. Dogadalem sie z nimi, ze cala koncowa kwota wlacznie z transportem do Niemiec to 5900$ (nie liczac akcyzy, vatu), Koszty (transportu, ich prowizje itp) doliczane do auta to jakies 1-1,5 tys eruro. Mozna z nimi negocjowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile by wyszlo calosciowo? Ost rozmawialem z nimi o Evo V. Autko bylo wystawione za 4800$. Dogadalem sie z nimi, ze cala koncowa kwota wlacznie z transportem do Niemiec to 5900$ (nie liczac akcyzy, vatu), Koszty (transportu, ich prowizje itp) doliczane do auta to jakies 1-1,5 tys eruro. Mozna z nimi negocjowac.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Nowa wiadomość:

 

http://biznes.onet.pl/polska-musi-zezwolic-na-kierownice-po-prawej-stron,18490,5609927,1,news-detal

 

Rejestracja np JDM będzie legalna decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej :P  :)

oby nie

 

Dura lex, sed lex.

 

Prawda jest taka, że tylko u nas RHD są nielegalne. w Niemczech czy Francji legalne są od dawna, i jakoś nie widać tam masowo Vauxhalli i innych krążowników z kierownicą w schowku. Tak, wiem - autostrady etc., ale...

Wystarczy, że ubezpieczyciele ustawią duże stawki na auta RHD, i status quo zostanie zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co niemcowi uzywany vauxhall jak moze sobie kupic nowego opla ?

a w PL tych ktorych nie stac na LHD zadowola sie RHD i raczej jednorazowe roczne ubezpieczenie ich nie odstraszy, chyba, ze bedzie kilkukrotnie wyzsze

 

ale nie o tym ten watek, a RHD vs LHD bylo juz walkowane kila razy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam,

Zakończyłem właśnie wszystkie prace z przekładką i udałem się na stację diagnostyczną wybadać temat przeglądu i muka....

krótki VIN, potrzebna jakaś homologacja i inne takie.

 

Proszę o pomoc kogoś kto w ostatnim czasie przebrnął przez te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką homologacją? Auto kupiłeś tak jak stoi z kierownicą po naszej stronie ;) ale masz krotki Vin wiec oblewasz przegląd. Występujesz do ministerstwa o odstępstwo od warunków technicznych, trochę to trwa i jak juz dostaniesz to stawiasz się znowu na przeglądzie, ktory juz przechodzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już czytałem, ale co z homologacją ?   

To trochę dziwne jest ale ja ja mam od Subaru :P

W sumie homologacja z auta osobowego na auto osobowe :)

Ale nie było do niczego potrzebne, ale mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...