Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem przy temp.(-)


bukers80

Rekomendowane odpowiedzi

pedalu gazu Pan nie dotyka zakladam

 

dołączam się,

 

czy to jest forma zabezpieczenia, że nie da się uruchomić auta z gazem udepniętym do podłogi czy raczej przypadek wynikający z jakiejś tam fizyki :?:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zdiagnozuje w końcu moje problemy z odpalaniem ?? :roll: Słowo "problem" to trochę za dużo powiedziane, ale obserwuję dość nietypowe zjawisko.

 

Temperatura zew. miedzy 0 a -5 auto odpala bez problemów

Temperatura zew między -5 a -15 auto zapala za pierwszym strzałem, osiąga obroty około 1500, po czym po 2-3 sekundach gaśnie. ZAWSZE po drugim zapaleniu pracuje normalnie - obroty ponownie 1500 i wraz z grzaniem się silnika maleją.

Temperatura < -15 - auto znów bez problemów odpala za pierwszym strzałem.

Na ciepło pali zawsze bez problemów. Poprzedniej zimy sytuacja była identyczna. Akumulator sprawdzony, rozrusznik ok, świece wymieniane regularnie. Filtr paliwa i powietrza ok - również regularnie wymieniane.

 

Próbowałem przed pierwszym odpalaniem kilkukrotnie włączyć zapłon, tak aby pompka paliwa solidnie napompowała paliwo ale to nie pomaga. Jak samochód zaczyna przygasać to próbowałem ratować lekkim otwarciem przepustnicy, czasem udaje się nie dopuścić do zgaszenia, ale silnik dławi się dość mocno.

Niby nie powoduje to żadnych problemów, po prostu czasem zapalam 2 razy ale ciekawi mnie jaka może być przyczyna. Nie bardzo potrafię znaleźć przyczynę. Myślałem o ECU, że źle dobiera mieszankę do danych parametrów. Ale dlaczego przy drugim starcie dobiera dobrą ?? No chyba, ze wtedy już pewne wartości są inne.

Wygląda na czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...