Skocz do zawartości

webasto - prawidłowe dzialanie


darek603

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zakupiłem Forestera z webastem. Mam w związku z tym pytanie do osób,które już użytkują webasto. Mianowicie, czy oprócz sterowania webastem, trzeba odpowiednio ustawiać nawiewy w kabinie, czy tylko ustawiamy na pilocie webasta i kabina nagrzeje się bez względu na ustawienia nawiewów w kabinie. Co będzie, gdy we wnętrzu wyłączymy nadmuch, czy webasto jakoś to omija i nagrzewa wnetrze mimo tego, czy należy ustawiać temp. na full i siłę nadmuchu też.

 

Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum. Webasto po uruchomieniu działa dokładnie według ustawień jakie pozostawiłeś na panelu klimatyzacji, wyłączając silnik. Jeśli miałeś ustawiony nawiew na szybę - będzie wiało na szybę, jeśli wentylator był na drugim biegu - to po uruchomieniu Webasto wentylator będzie pracował z taką prędkością. To samo dotyczy zadanej temperatury. Ja ustawiam nawiew na twarz i nogi, wentylator na pierwszy bieg i temperaturę na 22 stopnie. Przy takich ustawieniach i aktualnej pogodzie po 20 minutach pracy Webasto i odpaleniu silnika wskazówka temperatury ląduje mniej więcej w połowie zakresu normalnie osiąganej temperatury a we wnętrzu panuje przyjemna temperatura - wsiadam do samochodu bez kurtki. Generalnie bardziej zależy mi na szybkim nagrzaniu silnika niż wnętrza. Pokombinuj z ustawieniami - na pewno znajdziesz optymalne. Webasto to super wynalazek - komfort użytkowania samochodu zimą jest nieoceniony. Zwłaszcza jak ma się diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem właśnie webasto do Outbacka 2.0D MY09. Myślę, że subaru montuje to samo urządzenie do wszystkich swoich modeli, dlatego mam kilka pytań do użytkowników webasto w subaru. Mam wersję wabasto obsługiwaną z pilota i nie posiadam w aucie żadnych innych kontrolek i przycisków stałych.

 

Załóżmy, że zapomniałem uruchomić webasto w czasie postoju i wsiadam rano do zimnego samochodu. Pilot został w domu. Czy webasto się Wam samoczynnie włącza i zaczyna działać po odpaleniu samochodu? Mam wrażenie, że u mnie samo się włącza bo słyszę działanie pompki paliwa z tyłu przy baku. Jeśli tak jest to czy można to wyłączyć?

 

Druga rzecz, to czy pompka paliwa webasto zamontowana z tyłu przy baku też Wam tak głośno pracuje? U mnie słychać jakby ktoś młotkiem uderzał w bak 2-3 razy na sekundę. Stukanie jest bardzo głośne i przeszkadza mi w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazyli - ja mam wersję z zegarem. U mnie na pewno webasto nie włącza się automatycznie w momencie odpalenia silnika. Co do pracy pompki - to faktycznie jest głośna, tak jak opisujesz. Ja przywykłem i teraz w ogóle mi nie przeszkadza, ale na początku dostawałem szału. Musisz zaakceptować i pokochać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam takie pytanie odnośnie webasto. Czy te montowane przez subaru mają opcję wentylacji na lato? Chodzi mi o urządzenie z pilotem Telestart T100 HTM. W instrukcji pisze, że wentylacja występuje w opcji i teraz nie bardzo wiem czy subaru maja tą opcję. I jeżeli tak czy coś trzeba w urządzeniu przestawiać na lato? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie. Mam takie pytanie odnośnie webasto. Czy te montowane przez subaru mają opcję wentylacji na lato? Chodzi mi o urządzenie z pilotem Telestart T100 HTM. W instrukcji pisze, że wentylacja występuje w opcji i teraz nie bardzo wiem czy subaru maja tą opcję. I jeżeli tak czy coś trzeba w urządzeniu przestawiać na lato? Pozdrawiam.

Witaj.

Mam dokładnie tę wersję webasto - dedykowaną do subaru - wentylacja jest realizowana poprzez wybór jednej z dwóch opcji (ogrzewanie/went.). W przeciwieństwie do ogrzewania nie pobiera (wg serwisu webasto, który niestety musiałem przed tygodniem odwiedzić) paliwa. Po wentylacji nie należy jednak spodziewać się cudów - to nie klimatyzacja, która schlodzi auto przed powrotem z plazy. Działanie tej opcji sprowadza się w zasadzie do wtloczenia powietrza z otoczenia auta do jego wnętrza.

W skrócie chodzi o to, by zrównoważyć temperaturę na zewnatrz i w środku samochodu.

Niby nic wielkiego ale w praktyce wchodzisz nie do nagrzanej do 70 stopni puszki tylko ... do np. 40 ;) to naprawdę się sprawdza. Potem wystarczy otworzyć szyberdach - zrobić mały przeciag i spokojnie można ruszać ze zbijajaca kolejne stopnie klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacja jest realizowana poprzez wybór jednej z dwóch opcji (ogrzewanie/went.)

 

Czyli rozumiem, że przełączamy na pilocie i już wentyluje :D

 

 

(wg serwisu webasto, który niestety musiałem przed tygodniem odwiedzić)

 

A cóż takiego się stało, że trzeba było do serwisu i przy jakim przebiegu?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) - przelaczenie na tryb wentylowania, zatwierdzenie i to wszystko.

 

Serwis był konieczny - przy 16kkm- gdyż webasto przestało działać, tzn. pilot wysyłał sygnał, rozpoczynalo się odliczanie czasu i:

- w pierwszym etapie ujawniania się usterki - po ok. 5 minutach urządzenie samoczynnie wylaczalo się (czas na pilocie biegł nadal...)

- w drugim etapie - pilot przekazywał info o temp. w środku auta, odliczal czas... ale webasto się nie zalaczalo.

Diagnoza:

-(pisownia oryginalna)- "Zawczesne rozpoznanie plomienia. Wymiana kołka zarowego"

Teraz działa już jak należy i znowu mam komfort odpalania nie zimnego silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem właśnie webasto do Outbacka 2.0D MY09. Myślę, że subaru montuje to samo urządzenie do wszystkich swoich modeli, dlatego mam kilka pytań do użytkowników webasto w subaru. Mam wersję wabasto obsługiwaną z pilota i nie posiadam w aucie żadnych innych kontrolek i przycisków stałych.

 

Załóżmy, że zapomniałem uruchomić webasto w czasie postoju i wsiadam rano do zimnego samochodu. Pilot został w domu. Czy webasto się Wam samoczynnie włącza i zaczyna działać po odpaleniu samochodu? Mam wrażenie, że u mnie samo się włącza bo słyszę działanie pompki paliwa z tyłu przy baku. Jeśli tak jest to czy można to wyłączyć?

 

Druga rzecz, to czy pompka paliwa webasto zamontowana z tyłu przy baku też Wam tak głośno pracuje? U mnie słychać jakby ktoś młotkiem uderzał w bak 2-3 razy na sekundę. Stukanie jest bardzo głośne i przeszkadza mi w jeździe.

 

To jak to jest z tym webastem. Jeśli my go pilotem nie włączymy, to automatycznie się włączy bo tez mam takie wrażenie że tak, nawet po zgaszeniu silnika jeszcze przez kilkanaście sekund chyba pracuje bo coś w silniku jeszcze słychać. I jeszcze jedno pytanie. Jeśli na pilocie ustawię np. webasto na 8.00 to ono uruchamia się o 8 czy odpowiednio wcześniej i na 8 jest juz autko gotowe do drogi.

 

adalbert74 jak to jest u Ciebie ? i u innych szczęśliwców posiadających webasto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na pilocie ustawię np. webasto na 8.00 to ono uruchamia się o 8 czy odpowiednio wcześniej i na 8 jest juz autko gotowe do drogi.

 

adalbert74 jak to jest u Ciebie ? i u innych szczęśliwców posiadających webasto ??

 

Druga opcja :!:

To właśnie jest najsympatyczniejsze w tej wersji, że wybierając godzinę GOTOWOŚCI do jazdy - pozostawiasz urządzeniu (czujnikom temperatury) "decyzję", kiedy uruchomić układ... jak jest -20 to i 30 minut może być mało...

Ostatnio na krótszych odcinkach DOGRZEWACZ praktycznie nie przestaje wspomagać silnika - zdarza się to zwłaszcza w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. średnie spalanie masz na poziomie 8.3 l/100km ??? A ile pokazuje komputer pokładowy przy tym spalaniu, bo mój jednak zaniża wskazania. :(

U mnie komputer stale zaniża od około 0.1 do 1.0, najczęściej w przedziale 0.4 do 0.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi dzisiaj komputer pokazał średnie spalanie 6,8 a wg moich obliczeń było 7.4 :P . A webasto przy tym tylko raz chyba włączałem. A tak na marginesie to przejechane kilometry też ciut zawyża. Wg. wszystkich znaków na niebie i ziemi około 3 km/100km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...