Skocz do zawartości

WRX czy STI - pierwsza Impreza


JeanP

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy w Warmińsko Mazurskim są jakieś dobre "serwisy pogwarancyjne" ? ;)

 

W Gietrzwaldzie. :mrgreen:

 

-- 15 lis 2010, o 20:52 --

 

nasz Olsztyn to same dziury i koleiny, będzie dupa skakać na sportowej zawieszce STI

 

Przestanie skakac jak na Barczewo wyjedziesz. :wink:

Zawsze mozecie zrobic pare kontrolnych odcinkow 'Kormorana' w okolicach Ruszajn/Barczewa czy innej Purdy. :mrgreen:

 

A moze spocimy sie przy grilu tuz przed swietami na ornecie

Co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przy upalaniu w obu masz ponad 20

 

20 litrow to normalna jazda miejska, 25 jak sie od czasu do czasu pobawisz, a przy upalaniu to 40+

 

jesli zadajesz pytanie czy WRX czy Sti to znaczy ze WRX Ci spokojnie wystarczy :idea:

 

 

tez podzielam to zdanie

wrx to dobry samochod

a zan powiedz sobie tak szczerze ile razy w roku bedziesz upalal ??

2 razy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, naprawdę... nigdy nie próbowałem i nie mam najmniejszego pojęcia czy załapię bakcyla

 

jeżdżę dyszlem wiec tym się takich rzeczy nie przerabia, ciągot większych nie przejawiam, ale myślę że tor jakiś trzeba będzie zaliczyć...

 

także te 2 razy w roku biorę w ciemno i tak zapas będzie ;)

 

 

 

 

 

WRX serio pali w mieście 20L ??? myślałem że 15 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze spocimy sie przy grilu tuz przed swietami na ornecie

Co wy na to

 

no ja bardzo chętnie sobie popatrzę i poznam ekipę :)

 

Ja z mila checia. :) Kiedys w blizej nieokreslonej przyszlosci... bo mieszkam pincet pindziesiat kilometrow w dol na mapie. :wink:

 

Dla lokalesow tu jest watek:

 

viewtopic.php?f=10&t=132449&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX serio pali w mieście 20L ??? myślałem że 15 :o

 

O spalaniu też są osobne wątki na tym forum...

 

ps. Mój pali 15-17, ale jeżdżę głównie w godzinach szczytu i na krótkich dystansach. W cyklu mieszanym udało mi się zejść niedawno do 12L/100km, ale była to iście emerycka jazda :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy upalaniu w obu masz ponad 20

 

20 litrow to normalna jazda miejska, 25 jak sie od czasu do czasu pobawisz, a przy upalaniu to 40+

 

jesli zadajesz pytanie czy WRX czy Sti to znaczy ze WRX Ci spokojnie wystarczy :idea:

 

 

tez podzielam to zdanie

wrx to dobry samochod

a zan powiedz sobie tak szczerze ile razy w roku bedziesz upalal ??

2 razy ??

przecierz z zalet STI korzysta sie na codzien :idea: w kazde chwili, wachlujac krotkimi biegami w pancernej skrzyni, krecac kierownica z bezposrednim ukladem kierowniczym, naciskajac hamulec czujesz ze wielkie zaciski lapia duze tarcze, czujesz jak auto slucha w zakrecie - w WRX tego nie ma chyba ze zamienisz pokoleji graty na STIjajowe ale takie auto wyjdzie wiecej niz STI

prawda jest taka ze po jezdzie STI nie chce sie juz wsiadac do WRXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Najlepiej powiedziec tak jak powiedzial moj ojciec do zony swojej gdy dawno temu kupil gieteka:

Kochanie, droga to bardzo niebezpieczne miejsce, nalezy je przebyc jak najszybciej :D:mrgreen:

Doskonałe :P

zgodnie z tą maksymą to zostaje STi :mrgreen:

 

BTW

Myślę, że Graf podsumował wątek, czyli nie chcesz mieć dylematów przejedź się tylko wurxem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce tez sa slabe i pasowalo by zalozyc takie z STI mysle ze ok 3000zl komplet

 

chyba same zaciski albo tarcze :mrgreen:.

 

przecierz z zalet STI korzysta sie na codzien :idea: w kazde chwili, wachlujac krotkimi biegami w pancernej skrzyni, krecac kierownica z bezposrednim ukladem kierowniczym, naciskajac hamulec czujesz ze wielkie zaciski lapia duze tarcze, czujesz jak auto slucha w zakrecie - w WRX tego nie ma chyba ze zamienisz pokoleji graty na STIjajowe ale takie auto wyjdzie wiecej niz STI

prawda jest taka ze po jezdzie STI nie chce sie juz wsiadac do WRXa

 

Rozumiem, że miałeś i WRXa i STi 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd

zawsze zostaje gietek... :mrgreen:

 

GT jest bardziej hardcore-owy niż WRX. Lżejszy, wydaje mi się, że porównując serię -bardziej narowisty. I w środku trąci latami 80tymi ;) Fajne auto, mi się do dziś podoba. Pozostały mi felgi i tylna klapa w piwnicy...

 

Jakbym miał wybierać - zadbane GT czy WRX, wybrałbym GT. Jakby mnie było stać, albo raczej jakby dostępność fajnych egzemplarzy była lepsza - wybrałbym GC8 STi albo TypeR. Dopiero na końco newage STi, ale może to dlatego, że najodleglejsze finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd

zawsze zostaje gietek... :mrgreen:

 

GT jest bardziej hardcore-owy niż WRX. Lżejszy, wydaje mi się, że porównując serię -bardziej narowisty. I w środku trąci latami 80tymi ;) Fajne auto, mi się do dziś podoba. Pozostały mi felgi i tylna klapa w piwnicy...

 

Jakbym miał wybierać - zadbane GT czy WRX, wybrałbym GT. Jakby mnie było stać, albo raczej jakby dostępność fajnych egzemplarzy była lepsza - wybrałbym GC8 STi albo TypeR. Dopiero na końco newage STi, ale może to dlatego, że najodleglejsze finansowo.

No o coś takiego mi chodziło właśnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry watek,

mam dokladnie ten sam "problem",

cenowo tez podobnie, chyba ze trafi sie cos wyjatkowego to moge troszke dorzucic :)

 

zakup planuje na grudzien po powrocie do kraju

mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos chetny z 3miasta do zaprezentowania obu modeli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze kwestia wyboru WRX / STI zalezy od zasobnosci portfela i tego jak/gdzie sie chce autem smigac. STI to fabryczny tuning juz calkiem mocnego szybkiego auta. jesli ma sie kase to nawet jezdzac po centrum 20km/h srednio (bo w korkach pewnie tak wychodzi) mozna sie pokusic o zakup STI - pytanie po co? ale taki zakup to jak zakup zabawki - drogie hobby wiec nie koniecznie potrzeba sie kierowac rozsdkiem.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze kwestia wyboru WRX / STI zalezy od zasobnosci portfela i tego jak/gdzie sie chce autem smigac. STI to fabryczny tuning juz calkiem mocnego szybkiego auta. jesli ma sie kase to nawet jezdzac po centrum 20km/h srednio (bo w korkach pewnie tak wychodzi) mozna sie pokusic o zakup STI - pytanie po co? ale taki zakup to jak zakup zabawki - drogie hobby wiec nie koniecznie potrzeba sie kierowac rozsdkiem.

PZDR!

WRX to tez drogie hobby racjonalnie myslac duzo lepiej jezdzic A4 Quattro 3.0TDI badz BMW 330XD dysponujac podobnymi osiagami (po zawirusowaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jest też coś takiego jak kupowanie emocjami i wedle upodobania... ktoś woli Audi, ktoś BMW... dla innego żadne z przed chwilą wymienionych nie dostarczy wrażeń i emocji jak Subaru... kupuje się sercem a o gustach się nie dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jest też coś takiego jak kupowanie emocjami i wedle upodobania... ktoś woli Audi, ktoś BMW... dla innego żadne z przed chwilą wymienionych nie dostarczy wrażeń i emocji jak Subaru... kupuje się sercem a o gustach się nie dyskutuje :)

Nooo, kupuje się sercem, a później drenuje kieszeń... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jest też coś takiego jak kupowanie emocjami i wedle upodobania... ktoś woli Audi, ktoś BMW... dla innego żadne z przed chwilą wymienionych nie dostarczy wrażeń i emocji jak Subaru... kupuje się sercem a o gustach się nie dyskutuje :)

Nooo, kupuje się sercem, a później drenuje kieszeń... :mrgreen: :wink:

 

no i właśnie po to jest ten temat, żeby się przygotować i kupić z jakąś wiedzą na temat kosztów życia codziennego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX serio pali w mieście 20L ??? myślałem że 15

zależy jak się jeździ, myślę, że od 15 wzwyż. mi GT palił w mieście ok. 15.

 

Mój Sti przy spokojnej jeździe miejskiej pali 15l. Ale ja mam tzw. opcję Inteligent i wtedy moc jest jak w WRX. :P:mrgreen:

 

Ale i tak uważam, że jeżdżąc spokojnie Sti, zmieścisz się w okolicach 15-17 litrów na setkę. :wink:

 

Kolega Foreks miał kiedyś taką teorię dotyczącą spalania w Batmobilu (z tego co pamiętam):

 

ok. 15l - emeryt

15 - 20l - standard

od 25l - terror :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeanP

To nie była złośliwość z mojej strony :wink: , po prostu:

1. planujesz kupić auto używane

2. z bokserem

3. z turbiną

4. z napędem na cztery koła

5. z szansą, że ktoś korzystał z jego dobrodziejstw :mrgreen:

6. i jeszcze z paroma innym rzeczami, charakterystycznymi dla marki/modelu

to niesie określone ryzyko, STi nęci, wiem o tym, ale zadaj sobie pytanie: czy naprawdę go potrzebujesz? być może wurx wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...