Skocz do zawartości

Jak podnieść skuteczność przednich świateł przeciwmgielnych


Ptasi0r

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, mam Impreze GT w wersji kombi (zderzak i pare innych rzeczy - poliftowe).

Chciałbym zamienić w jakiś sposób te mizerne przeciwmgielne na coś, co w nocy oświetli mi drogę fest! Co można zrobić w tym kierunku? Dać mocniejsze żarówki? Wsadzić jakieś halogeny dalekosiężne? Jeśli tak, to jakie polecacie i skąd? A może cała zabawa jest tego nie warta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2HO to sa te większe, wchodzą na wcisk i dostępu do regulacji pionowej później nie ma zbyt dogodnego.

Blachę mocującą podcinasz ok 1cm i przykręcasz ją, we wnęce w zderzaku wycinasz otworki żeby sobie śrubki regulacyjne weszły - no i tyle rzeźby. Mocujesz halogen do blachy i albo podpinasz pod instalacje przeciwmgielnych, albo kupujesz za kilka zł przekaźnik i podłączasz je do świateł drogowych. (polecam druga opcję, bo wygodniej i fajniej, oraz jakiś przepis mówi że wszystkie światła drogowe mogą się załączać osobno, ale MUSZĄ gasić razem).

 

-- 27 paź 2010, o 18:58 --

 

Ptasi0r, Czy Twoja Turbowanna nie jest przypadkiem srebrna? i nie ma zderzaka 99-00? i nie pochodzi z Lublina? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rady. Modelu 2HO nie znalazłem ale za pewno chodziło Ci o HO2:

http://sklep.wesem.pl/4/6600/Halogeny_s ... e_typu_HO2

nie. Chodzi o 'reflektory rajdowe' :arrow: http://sklep.wesem.pl/4/6703/Halogeny_s ... dowe_RAJD2

zmienili nazewnictwo, chodzi o Rajdowy reflektor drogowy Φ183 - 120° (RAJD2.46212 - bez zenonu, RAJD2.46210 - z zenonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam H3.

 

teraz się przygladam tej stronce i widzę że się pozmieniało trochę.

Na fotce są 3 regulacje, wcześniej była tylko jedna w pionie i jedna w poziomie. To chyba lepiej, wygląda na to że będzie lepiej dostępne. i na kluczyk są, stare były na śrubokręt i szybko się śrubki wyrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko drogowe - lipa straszna

 

-vs. tylko wesem - nie jeździłem ale pewnie blisko tego co poniżej:

 

vs. drogowe+wesem - jak dobrze ustawisz to masz super widoczność, mi jeden czasem opadnie i świeci w podłogę, poprawiam wciskając mu górę, nie bawię się w regulacje, lekko na boki je ustawiłem to pobocza mi doświetlają

 

Gorzej po przełączeniu z długich na światła mijania :)oczy Ci sie przyzwyczajają a tu nagle ciemność, jakbys świeczki miał zamiast świateł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te http://allegro.pl/wesem-halogen-lampa-d ... 22170.html

Zamontowane tak :arrow:

wylamanieornetagl2.th.jpg Wszystko co adaś napisał o nich to się zgadza 8) Wygląda to tak sobie, wielu sie nie podoba ale z nocy robią dzień :twisted:

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę sobie takie reflektory zamontować.

 

A jak Wam się sprawdza takie krótkie połączenie długich z tymi (bądź co bądź) mocnymi halogenami?

 

Mi wszyscy mówią, żeby tak nie robić, tylko wziąć z przekaźnikami i oddzielnym włącznikiem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak (na tym małym czarnym): :mrgreen:

 

img6260a.jpg

 

I małe i duże Wesemki bardzo dają radę. Tak jak pisze adaś. Jak je wyłączam to nastaje ciemność...

 

-- 27 paź 2010, o 20:25 --

 

Też muszę sobie takie reflektory zamontować.

 

A jak Wam się sprawdza takie krótkie połączenie długich z tymi (bądź co bądź) mocnymi halogenami?

 

Mi wszyscy mówią, żeby tak nie robić, tylko wziąć z przekaźnikami i oddzielnym włącznikiem. :roll:

 

Absolutnie nie na krótko. W najlepszym wypadku spalisz po pewnym czsie włącznik długich, w najgorszym samochód. Możesz podłączyć do długich ale bezwzględnie przez przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno... W Miniaku małe zewnętrzne na elektrowni są przeciwmgielne - szerokokątne, a wewnętrzne 183mm dalekosiężne. Efekt fantastyczny - doświetlone świetnie bliskie boki i daleko w las też jest jasno, bardzo jasno. Ustawiłem je tak, że częściowo wiązki się nakładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w GL('96) te mniejsze RAJD2.46202 kiedyś się nazywały 3HO, świecą rewelacyjnie i jest łatwy dostęp do regulacji, tyle że jest spora dziura dookoła nich ... ale świecą super.

Teraz jest większy wybór tych lamp: xenony, drogowe, przeciwmgłowe ... http://sklep.wesem.pl/4/6703/Halogeny_s ... dowe_RAJD2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace swoje trzy grosze (coby jakiegos pomuka dostac, buehehe).

 

Przeciwmglowe g. daja. Taka ich idea zeby swiecily nisko i szeroko i nie powodowaly samooslepiania w czasie mgly. W efekcie w mgle niewiele daja (bo i tak mgla) a jak mgly nie ma, to nic nie wnosza ;)

 

Trzeb zakladac dalekosiezne. Tak jak Adas linkowal, w zderzak to najlepiej te bez plajstikowej obudowy, ze srubami ro regulacji na takim 'talerzu'. Sa w dwoch wielkosciach, ktores powinny wejsc. Na Forum byl kiedys niemal tutorial ze zdjeciami jak to zalozyc, trzeba odszukac.

 

Te mocowane na dole w zderzaku trzeba ustawic 'na zewnatrz' i mozliwie nisko, ale nie az tak zeby sie samemu oslepiac od asfaltu. Beda dobrym uzupelnieniem swiatel glownych, dobrze doswietla pobocze i zakrety, a gdybysmy nie zdazyli ich wylaczyc to przeciwnik przezyje :lol: Osobnym wlacznikiem przez przekaznik. Policja badan nie robi na miejscu, wiec uzna je za typowe przeciwmglowe.

 

Jesli jest potrzeba to nad zderzakiem mozna zalozyc drugie dalekosiezne - te na wprost i mozliwie daleko. Te robia juz za typowe szperacze. Zgodnie z obowiazujacymi przepisami dalekosiezne powinny zalaczac sie razem ze swiatlami 'dlugimi'. Najlepiej je podlaczyc pod wlacznik dlugich ale przez osobny przekaznik. Seryjny dwoch zestawow nie wytrzyma - w wielu autach nawet troche mocniejszych zarowek nie wytrzymuje.

 

Teraz kilka szczegolow:

1. trzeba bardzo solidnie zamocowac, zeby sie nie bujaly; mawet lekko drgajace swiatla bardzo mecza;

2. jesli jezdzi sie na codzien z oslonami reflektorow, to koniecznie kontrolki ich zalaczenia!!! Inaczej wlaczymy bezwiednie w dzien i... stopimy reflektor;

3. uwazac zeby nie zatkac reflektorami wlotu do chlodnicy!!!

4. unikac wersji chromowanych; jesli mamy orurowanie z przodu z polerowanej nierdzewki, to trzeba okleic czarna folia albo pomalowac tam gdzie odbija sie swiatlo z reflektora; jesli tego nie zrobimy to bedziemy sie sami oslepiac;

5. to sa dodatkowe koszty, dodatkowe kilogramy w najgorszym miejscu, dodatkowy bajer do ukradzenia, lekkiego dzwona nie przezyja... wiec jesli nie trzeba to nie zakladac 8)

6. jakiekolwiek dodatkowe swiatla nie sa obowiazkowe, ale jesli juz sa to musza byc absolutnie sprawne; jesli podczas kontroli drogowej nie bedzie ktores swiecilo, to czeka nas reprymenda.

 

Te sa bardzo fajne http://sklep.wesem.pl/4/6703/Halogeny_s ... dowe_RAJD2.

Na dole zakladalbym drogowe 120*. Na gorze drogowe 90*. Ksenonowe pewnie lepsze, ale i drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sa bardzo fajne http://sklep.wesem.pl/4/6703/Halogeny_s ... dowe_RAJD2.

Na dole zakladalbym drogowe 120*. Na gorze drogowe 90*. Ksenonowe pewnie lepsze, ale i drozsze.

Ksenony chyba lepiej na innym włączniku niż długie, bo potrzebują czasu na "rozgrzewkę".

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jeździe na światłach zwykłych reflektorów polecam wszystkim Osram Silverstar. Samo światło jest o wiele jaśniejsze przez co pewniej się jedzie po zmroku tam gdzie nie ma latarni i zasięg działania jest trochę większy niż standardowych żarówek. :)

 

 

koszt zestawu to tylko około 60 zł >> naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...