Skocz do zawartości

Jak podnieść skuteczność przednich świateł przeciwmgielnych


Ptasi0r

Rekomendowane odpowiedzi

przysłali mi te większe wesemy (RAJD2.46212) i jakos ciezko to widze. Sam reflektor pasowałby idealnie ale te boczne sruby regulacyjne a jest ich 3 poszerzają lampe na tyle ze "średnio" wchodzą w wnękę w zderzaku żeby nie powiedzieć ze poropstu ...nie wchodzą. Nawet ta blacha montażowa, ten taki "talerzyk" nie miesci sie zawadzając "uszkami" na sruby regulacyjne (ktore tez jednoczesnie trzymają reflektor) Delikatne podcięcie nic raczej nie daje...

moze trzeba zamowic te:

Rajdowy reflektor drogowy Φ183 - 90°

RAJD2.46252

jak myslisz weszlyby? troche inny rozklad tych uszek mocujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

otwór na halogen jest bardziej kwadratowy niż okrągły, więc wydaje mi się że może wadzić jedynie ucho dolne, ewentualnie górne lub boczne na poziomej przekątnej.

Wepchaj je jakoś skosem, te lampy bez różnicy świecą bez względu na to czy są na stojąco, na leżąco czy jeszcze inaczej.

Najwyżej napisy na nich będziesz miał krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po licznych przymiarkach tych moich sadzę że te "90tki" też by nie weszły. Te cholerne "uszka" znacznie zawadzają, inny kąt ich mocowania nie wiele zmienia. Mam juz jakis pomysł ale trzeba kompletnie przerobic "talerzyk" tak zeby uszka nie "wybiegały" poza blache, ponadto jedno obciąć :D. Tak samo w lampie - amputacja jednego "ucha", pozostałe przypiłować na maxa. Standardowe sruby zastapic dluzszymi dodatkowo je wyginając w kierunku nowych mocowań na "talerzyku". Troche to magicznie brzmi ale to jedyna metoda, narazie czysto teoretyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwazam ze wyglad jest najwazniejszy, ale te małe gowniannie wygladają i robi sie spora szczelina wokół. Nie wygląda to zbyt oryginalnie :D lepiej sie postarac i przerobic duze ;)

 

jest jeszcze inny sposób. Wywalić oryginalne blachy co są za zderzakiem, i tam zamontować blachy od Wesemów. A przez plastik zderzaka zrobić tylko przelotowe otworki na śruby i sprężynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niedzieli :D jestem w trakcie przerabiania talerzyka i troszku samej lampy i juz pojawilo sie swiatleko w tunelu...wejdą na 100% A co do podlaczenia: z wesemow wychodzi jedna zyła, a z instalki od halogenow są 2...jak to zmotac? bo chce je wlaczac osobno tak jak halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niedzieli :D jestem w trakcie przerabiania talerzyka i troszku samej lampy i juz pojawilo sie swiatleko w tunelu...wejdą na 100% A co do podlaczenia: z wesemow wychodzi jedna zyła, a z instalki od halogenow są 2...jak to zmotac? bo chce je wlaczac osobno tak jak halogeny.

dalo by sie jakis pogladowy rysunek tej przerobki wkleic?

ja dalej nie wiem czy kupic wersje 120st czy 90st i bylo by latwiej wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam szybkie pytanie.

Które żarówki kupić:

http://allegro.pl/osram-h3-allseason-su ... 17204.html

Czy zaryzykować i kupić te:

http://allegro.pl/zarowka-12v-110w-pk22 ... 61563.html

jak masz wydawac krocie na zarowki to moze lepiej kup wesema w wersji ksenonowej :idea:

Z tym że mi zależy na halogenach do jazdy w złych warunkach ;)

Do góry zakładam już lepsze żarówki także i tu bym właśnie jakieś inne włożył.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niedzieli :D jestem w trakcie przerabiania talerzyka i troszku samej lampy i juz pojawilo sie swiatleko w tunelu...wejdą na 100% A co do podlaczenia: z wesemow wychodzi jedna zyła, a z instalki od halogenow są 2...jak to zmotac? bo chce je wlaczac osobno tak jak halogeny.

dalo by sie jakis pogladowy rysunek tej przerobki wkleic?

ja dalej nie wiem czy kupic wersje 120st czy 90st i bylo by latwiej wybrac

90tki teoretycznie tez powinny wejsc, ale tez trzeba zrobic te same przeróbki bo ten inny rozstaw nie wiele zmienia. Moze nawet troche wygodniejszy bedzie montaż, ale dopóki tego ktos nie przymierzy to nie mozna na 100% byc pewnym.

Jak skoncze przeróbke wrzuce foty jak jest przerobiony "talerzyk" i sama lampa. O ile lampa to kosmetyka to z talerzykiem jest lekka rewolucja :wink: Jest troche cięcia i wyginania a przy tym mały thriller bo jak sie nieumiejętnie powygina "uszka" to potrafią sie złamać a wtedy płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam szybkie pytanie.

Które żarówki kupić:

http://allegro.pl/osram-h3-allseason-su ... 17204.html

Czy zaryzykować i kupić te:

http://allegro.pl/zarowka-12v-110w-pk22 ... 61563.html

A na obudowie halogena nie jest napisane, jakie maks. żarówki można montować? Takie mocno przewatowane przeważnie bardzo szybko prowadzą do wypalenia odbłyśnika - raczej gra nie jest warta świeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam szybkie pytanie.

Które żarówki kupić:

http://allegro.pl/osram-h3-allseason-su ... 17204.html

Czy zaryzykować i kupić te:

http://allegro.pl/zarowka-12v-110w-pk22 ... 61563.html

A na obudowie halogena nie jest napisane, jakie maks. żarówki można montować? Takie mocno przewatowane przeważnie bardzo szybko prowadzą do wypalenia odbłyśnika - raczej gra nie jest warta świeczki :)

jak leflektor kosztuje 90l to mozna go po 2 latach wywalic na smieci i kupic nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...