Skocz do zawartości

Legacy: zmiana wersji w 94-tym ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic Legacy, ale natknalem sie na ciekawa dla mnie rzecz: Z roku 94 mozna znalezc takie Legacy:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62317598

 

jak i takie:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62453077

 

Czy byla wtedy zmiana wersji ? Czy warto dac wiecej i kupowac ten nieco nowszy model, czy spokojnie mozna poprzestac na tym troche wczesniejszym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych uporali się z korozją o ile wiem. Na fotkach wyglądach bardzo fajnie (ten nowszy) na całkeim zadbany - ale roleta nie wygląda na oryginalną (bo głośniki sa w drzwiach a nie na nadkolach), podłoga bagznika o ile mi wiadomo ma podnoszoną środkową część pod którą znajduje się koło zapasowe. Tutaj widać to tak jakby była to jedna część. Ale ja bym szarpnął się na to nowsze :) Oczywiście pod warunkiem, że silnik jest w znośnym stanie i skrzynia jak i reszta napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotter mam podobny dylemat tylko z modelami 98'. starszy egzemtlarz ze schyłku produkcji napewno nie ma wad okresu dziecięcego i jest dopracowanym modelem. Ten z twojego ogłoszenia ma do tego mniejszy przebieg i jest tańszy (zostają ci pieniądze na ew. naprawy, materiały eksploatacyjne). Ale jesli nie chcesz się z autem na dłużej wiązać egzemtlarz w nowej budzie będzie ci łatwiej w przyszłości sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj je dokladnie, wlacznie z podwoziem, wydechem, oponami itd.

Koszty niezbednych czesci moga znacznie podniesc cene.

Ja mam starszy model. Wolalbym ten nowszy ze wzgledu na poduchy.

Nowszy model, ktory przedstawiles ma wiekszy silnik, co jakoby nie zwieksza znacznie spalania, ale na pewno zwieksza znacznie ubezpieczenie. (2212 - powyzej 2,2 1994 - ponizej 2,0).

W starszych bardzo koroduje tylne wzmocnienie zderzaka i podloga bagaznika. (W moim stan idealny, ale bylo dobrze zabezpieczone).

Jezeli nie spieszy Ci sie z zakupem a chcesz nowszy model, to mozesz zawsze poczekac. Widzialem na allegro duzo tansze o podobnym wyposazeniu, ale w jakim byly stanie nie moge powiedziec.

Pozdr,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten starszy to przede wszsytkim ma gigantyczna cene. Za 8 tyś kupisz takiego w świetnym stanie, a od 5 tys się zaczynają.

To stare kombi juz "wisi" baaaaardzo długo. W ogóle jakieś drogie auta znalazłeś.

na pewno zwieksza znacznie ubezpieczenie. (2212 - powyzej 2,2 1994 - ponizej 2,0)

Tak zwiększa o około 70zł rocznie :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o No chyba, ze masz znizke 90% :)

Podasz mi na PW nazwe Twojego ubezpieczyciela? W zeszlym roku przerabialem ten temat z kilkoma firmami i mam nieco smutniejsze wrazenia. Inna sprawa, ze nie mialem znizek, mimo bezwypadkowej jazdy. Co kraj to obyczaj :(

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc osobiście wybrałbym nowszego, ale jak już wcześniej powiedziano sprawdź go BARDZO DOKŁADNIE. Sam niedawno szukałem takiego cuda i ...wszystkie w ogłoszeniach były the best (co w sumie zrozumiałe), niestety po głębszej analizie tematu okazywało się, że niestety czekały by mnie wydatki tzw. ekspoloatacyjne i to w dodatku niemałe. Nie mniej jednak widziałem ostatnio kilka ładnych egzemplarzy na www. autoscout24.pl. Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o No chyba, ze masz znizke 90% :)

Podasz mi na PW nazwe Twojego ubezpieczyciela? W zeszlym roku przerabialem ten temat z kilkoma firmami i mam nieco smutniejsze wrazenia. Inna sprawa, ze nie mialem znizek, mimo bezwypadkowej jazdy. Co kraj to obyczaj :(

Pozdr,

Slawo.

owszem mam zniżki 65% i auto jest zarejestrowane w Cieszynie co też sporo daje.

Nie jestem ubezpieczony w Allianz ale tu jest kalkulator OC/AC Różnica pomiędzy pojemnościa do 2,2 litra i powyżej 2,2litra to 49zł przy maksymalnych zniszkach w moim rejonie (43-4) w OC.

Ja płacę 440zł OC za 2.0 za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o No chyba, ze masz znizke 90% :)

Podasz mi na PW nazwe Twojego ubezpieczyciela? W zeszlym roku przerabialem ten temat z kilkoma firmami i mam nieco smutniejsze wrazenia. Inna sprawa, ze nie mialem znizek, mimo bezwypadkowej jazdy. Co kraj to obyczaj :(

Pozdr,

Slawo.

owszem mam zniżki 65% i auto jest zarejestrowane w Cieszynie co też sporo daje.

Nie jestem ubezpieczony w Allianz ale tu jest kalkulator OC/AC Różnica pomiędzy pojemnościa do 2,2 litra i powyżej 2,2litra to 49zł przy maksymalnych zniszkach w moim rejonie (43-4) w OC.

Ja płacę 440zł OC za 2.0 za rok

 

U mnie roznica wynosi 172 PLN, ale 2,0 i tak jest drozsze o 500 PLN od mojego obecnego OC mimo, ze dodalem 10% znizki.

Byc moze Allianz jest po prostu drogi niezaleznie od pojemnosci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze Allianz jest po prostu drogi niezaleznie od pojemnosci

Allianz grupuje stawki w OC zaleznie od marki samochodu i tu Subaru bądź inne nie wychodzi najtaniej.

Ford za to badzo tanio.

Podałem przykład tak dla porównania stawek w jednym, towarzystwie jednego samochodu tej samej marki z silnikiem 2.0 i z 2,2. W innym T.U. będzie różnica podobna przy pojemnosci 2.0 i 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotter

Łączę się w rozmyśleniach tym bardziej, że z nowym rokiem mam zamiar się zaopatrzyć albo w legacy, albo jeżeli środki finansowe nie pozwolą w Leone 1,8T

Tu się zgadzam, że nie ma co wybierać starszego modelu ze wzgledu na cenę... Trzeba sprawdzić stan tych samochodów... może się okazać, że ten nowszy w rezultacie wyjdzie taniej...

 

Powodzenia z kupnem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem paręnascie ofert w dobrych cenach na autoscout24.de, ale sam niemieckiego nie znam i nie wiem na dodatek o co wlasciwie pytac. Niestety wiekszosc "sciagaczy" jest nastawiana na sciaganie tego co znajda na placach w Niemczech i nie chca slyszec o sciagnieciu czegos konkretnego, a japonskiego w szczegolnosci. Dlatego tez szukalem Legacy w Polsce. Z mizernymi efektami póki co :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze Allianz jest po prostu drogi niezaleznie od pojemnosci

Allianz grupuje stawki w OC zaleznie od marki samochodu i tu Subaru bądź inne nie wychodzi najtaniej.

Ford za to badzo tanio.

Podałem przykład tak dla porównania stawek w jednym, towarzystwie jednego samochodu tej samej marki z silnikiem 2.0 i z 2,2. W innym T.U. będzie różnica podobna przy pojemnosci 2.0 i 2.2

Zgadzam sie, ze roznica moze byc podobna, ale wcale nie musi.

W Allianz stawka zmienia sie o jeden stopien w przypadku poj 1994 i 2212. U mojego ubezpieczyciela o 2 do 2000, do 2200 i powyzej 2200.

Pozdr,

Slawo.

Czy czasem nie schodzimy troche z tematu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...