Skocz do zawartości

Dzwiek niezapietych pasów - jak wylaczyc?


Gość Pietra

Rekomendowane odpowiedzi

da sie jakos wylaczyc ten dzwiek niezapietych pasow? czy to tylko jakos komputerowo w serwisie>?

 

mozesz odlaczyc kostke pod siedzeniem. Ja kupilem swoje auto mialo wlasnie kostke odlaczona, ale ... dla przestrogi:

moje auto kupilem po wypadku, widac ze kierownik jechal bez pasow i uderzyl w drzewo lewym przodem, poduszka nie wsytrzelila, kierownik rozbil glowa szybe a klatka skrzywil kierownice, nogami nadlamal plastiki :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka ma osobną instalacje i wtyczki od niej nie da sie pomylic ,bo ma zupelnie inny kształt i zolty kolor ,a poza tym jakbyś rozlaczyl cos w ukladzie Air Bag ,to po odpaleniu silnika, kontrolka nie zgasnie.

Podgrzewanie tez ma osobna wtyczke

 

 

Ale mówisz o Legacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto kupilem po wypadku, widac ze kierownik jechal bez pasow i uderzyl w drzewo lewym przodem, poduszka nie wsytrzelila, kierownik rozbil glowa szybe a klatka skrzywil kierownice, nogami nadlamal plastiki .

Widzę, że są ciekawe metody wyłączania niezapiętych pasów. Godne uwagi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: jak powinno wyglądać takie zaświadczenie od lekarza oznajmujące, że wolno mi jeździć bez pasów i jaki lekarz może je wystawić?

Ostatnio na necie wyczytałem, że policja złapała kierowcę, co miał zaświadczenie wystawione przez dentystę, a ponieważ w kodeksie nie ma sprecyzowane, jaki lekarz wystawia tenże papier, oraz nie jest nigdzie uregulowane jak zaświadczenie ma wyglądać, więc policja nie była w stanie nic zrobić...

Sam w pasach jeżdże bo jakoś wierzę, że w razie wypadku mogą uratować życie.

 

Zaświadczenie nie jest nic warte. Musi to być orzeczenie - nie bardzo rozumiem różnicę, a Art. 39 Prawa O Ruchu Drogowym nie precyzuje jaką formę ma mieć taki dokument. Wynika z niego, że treść może być jednakowa, tylko w nagłówku powinno być napisane ORZECZENIE, a nie ZAŚWIADCZENIE. Więcej:

!

A tak prywatnie to odradzam - jako ratownik - jazdę bez pasów równierz w mieście!!! Ilu z nas w terenie zabudowanym porusza się z prędkoścą 50/60 km/h? Myslę, że nikt nie może powiedzieć "Ja nigdy nie przekroczyłem dozwolonej prędkości!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeczenie - pacjent musi mieć kwit wydany przez komisję lekarską, że może jeździć bez majtek. Zaświadczenie może wystawić każdy lekarz, nawet rodzinny ale od paru lat policja żąda właśnie orzeczenia odp. komisji lekarskiej. Wyjątek - kobieta w widocznym stadium pączkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci miały wypadek.One w kia ceed,uderzyły w koło Tira.Cała pościel wystrzeliła.Synowa w ostatnim miesiącu ciąży ale była zapięta w pasy.Nie było prawdziwej czołówki tylko lewa strona strzał od Tira prawa o drzewo.Przód zaś o znak drogowy .Wszystko OK.Poobijani,okaleczeni szkłem.Ale bez urazów.Wnuk w foteliku.Pasy,pościel i fotelik POMOGŁY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zapinam pasy. Nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów, będąc w ciąży zapinałam pasy w ten sposób, że część biodrowa przechodziła pod brzuchem. Nie stosowałam żadnych nakładek dla kobiet w ciąży. Samochody z kobietami w ciąży też ulegają wypadkom, pasy mogą uratować życie kobiety i dziecka, co zresztą opisał stefanekmac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze zapinamy pasy, ale są sytuacje, w których ich zapinanie jest bez sensu, a brzęczyk doprowadza do szału. Np. gdy trzeba pojeździć po kawałku pola, choćby w celu zapakowania pozbieranych owoców. Albo żeby po zaparkowaniu w sąsiedniej uliczce przejechać 50 m do bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze zapinamy pasy, ale są sytuacje, w których ich zapinanie jest bez sensu, a brzęczyk doprowadza do szału. Np. gdy trzeba pojeździć po kawałku pola, choćby w celu zapakowania pozbieranych owoców. Albo żeby po zaparkowaniu w sąsiedniej uliczce przejechać 50 m do bramy.

 

zbierając owoce po polu to raczej jakiejś strasznej prędkości nie osiągniesz, a jak już chcesz jeździć tam szybko to powinieneś jeździć w pasach?

a jak będziesz przestawiał auto i ktoś przywali w Ciebie z dużą prędkością?

zresztą brzęczek załącza się gdzieś od około 20-30 km/h więc nie jest aż tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierając owoce po polu

Jak masz problem? Otwierasz drzwi, zapinasz pas na pustym fotelu, potem sadzasz na tym tyłek i śmigasz między drzewami. Wsiadanie i wysiadanie co chwilę nie powoduje zbędnych komplikacji bo pas cały czas zapięty.

Klamra pasa w gnieździe zaczepu, piszczydło milczy a Ty tylko uważasz, żeby nie przydzwonić w jabłonkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierając owoce po polu

Jak masz problem? Otwierasz drzwi, zapinasz pas na pustym fotelu, potem sadzasz na tym tyłek i śmigasz między drzewami. Wsiadanie i wysiadanie co chwilę nie powoduje zbędnych komplikacji bo pas cały czas zapięty.

Klamra pasa w gnieździe zaczepu, piszczydło milczy a Ty tylko uważasz, żeby nie przydzwonić w jabłonkę...

 

Jak już kombinować to można jeszcze prościej - zapiąć pas pasażera w gniazdo zaczepu kierowcy :shock:

Ale to tylko po owoce w polu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, posiadam Legacy 06’ BL, próbowałem i wypinać kostki pod fotelem kierowcy i wpinać pasy 20x, w moim przypadku to nic nie dało. Postanowiłem więc odszukać ten sygnalizator. U mnie znajduję się on pod fotelem pasażera z przodu w środkowej części. Jest przymocowany dwoma zaślepkami do konstrukcji samochodu. Wykręciłem fotel /cztery śruby, klucz 14/, przechyliłem go do tyłu i wypiąłem zasilanie sygnalizatora, przejechałem się i nie piszczy, całość zajęła niecałe 10min. Pozdrawiam, pytania na maila, bo tu rzadko zaglądam finiol@interia.pl.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...