Jump to content

Dzwiek niezapietych pasów - jak wylaczyc?

Guest Pietra

Recommended Posts

Hmmm... przyjmując nawet, że jeździsz tylko po bezdrożach okrutnych... i biorąc pod uwagę, że zawodnicy prawdziwego off road'u ciasno się pasami przynajmniej 4-punktowymi przypinają... to może lepiej przypnij się chociaż tym, co masz. :|

Nie wiem, jakiego masz Outbacka, ale w MY05 wystarczy po włączeniu zapłonu ~30x zapiąć pasy i je rozpiąć w czasie ~ 30 sekund. Juz nie pamiętam, jak to dokładnie leciało, ale kilka lat temu wklejałem opis. Poszukaj Działa.

P.S. Pasy trzeba zapinac dla bezpieczeństwa!!!

Nie wiem, jakiego masz Outbacka, ale w MY05 wystarczy po włączeniu zapłonu ~30x zapiąć pasy i je rozpiąć w czasie ~ 30 sekund. Juz nie pamiętam, jak to dokładnie leciało, ale kilka lat temu wklejałem opis. Poszukaj Działa.

Ciekawe :idea: A czy później, kolejne 30x włącza piszczałkę z powrotem, czy to już zmiana na zawsze? :roll:

P.S. Pasy trzeba zapinac dla bezpieczeństwa!!!

Działa tylko w US-Specach.

a to nie jest tak że brzęczyk jest w zegarach, i trzeba go jedynie rozłączyć? mi tak w GT zadziałało.

miałem czujnik w prawym pasie czyli po japońsku, a po przekładce musiałem jeździć z zapiętymi pasami pasażera.

wydaje mi się że pod fotelem wystarczy rozłączyć kostkę i nie będzie brzęczeć :twisted: przynajmniej tak zaufany mechanik mi powiedział sam nie próbowałem bo zanim bym się zebrał to nauczyłem się zapinać pasy :mrgreen:

W US dziala kombinacja z 30 krotnym zapięciem klamry ,a w EU sytuacje ratuje wypięcie wtyczki pod fotelem.

Gorzej jak masz poduszkę, bo ona jest na tej samej wtyczce.

Albo podgrzewanie/elektryczne sterowanie? Już nie pamiętam.

poduszka ma osobną instalacje i wtyczki od niej nie da sie pomylic ,bo ma zupelnie inny kształt i zolty kolor ,a poza tym jakbyś rozlaczyl cos w ukladzie Air Bag ,to po odpaleniu silnika, kontrolka nie zgasnie.

Podgrzewanie tez ma osobna wtyczke

pod fotelem masz 3 wtyczki - pasy, podgrzewanie i poduszke. rozlacz pasy i juz. poduszka jest zolta, pas chyba zielony, ogrzewanie - wyraznie wieksza wtyczka. jutro moge sprawdzic. jak nie masz podgrzewania - jeszcze prosciej :)

raczej nie powinien sie zapalic ((!)) czy airbag, ale sprawdze. u mnie sie pali i tak (kubly i brak absu), wiec nie pamietam...

Jazda beż zapiętych pasów jest śmiertelnie niebezpieczna!!!

No ale jak widać niektórzy to lubią no bo ileż to adrenaliny jak się samemu wyskoczy przez przednią szybę zamiast poduszki. Raz mój braciszek to ćwiczył no i po ostrym hamowaniu został mu ślad po jego głowie na przedniej szybie. Może własnie tego mu było trzeba bo po wymianie szyby już pasy zapina. :D

A tak z ciekawości: jak powinno wyglądać takie zaświadczenie od lekarza oznajmujące, że wolno mi jeździć bez pasów i jaki lekarz może je wystawić?

Ostatnio na necie wyczytałem, że policja złapała kierowcę, co miał zaświadczenie wystawione przez dentystę, a ponieważ w kodeksie nie ma sprecyzowane, jaki lekarz wystawia tenże papier, oraz nie jest nigdzie uregulowane jak zaświadczenie ma wyglądać, więc policja nie była w stanie nic zrobić...

Sam w pasach jeżdże bo jakoś wierzę, że w razie wypadku mogą uratować życie.