Skocz do zawartości

Ile kosztują klocki hamulcowe i wymiana


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku za wymianę tarcz hamulcowych + klocki ASO policzyło - 122 zł brutto (klocki i tarcze były moje jeśli to ma znaczenie). Wcale nie 700 zł :) . Wymiana samych klocków pewnie jeszcze taniej.

 

Nie demonizujmy cen w ASO. Drogo to jest w ASO grupy VW :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 70 zł para,

pewnie chińskie klocki to po pierwsze , po drugie wymiana klocków to nie jest odkrecenie koła i cofniecie srubokretem tłoczka :? i wsadzenie na siłe klocków

Przy każdej wymianie klocków powinno sie odczyścić jarzmo , wyjać prowadnice, wymyć , nasmarowac, nasmarować jarzmo pastą ceramiczną i założyć klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej wymianie klocków powinno sie odczyścić jarzmo , wyjać prowadnice, wymyć , nasmarowac, nasmarować jarzmo pastą ceramiczną i założyć klocki.

No ale jak ma być taaaanio to z czegoś trzeba przecież zrezygnować. Czyż nie :cry: :

Chińskie klocki, bieżnikowane opony + silnik 230 KM i hajda na drogi. Chroń nas przed takimi kierowcami. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ma być taaaanio to z czegoś trzeba przecież zrezygnować.

 

qba30, nie pisał, że ma być tanio. Pytał ile to kosztuje.

 

 

A pierwsza padła najgorsza odpowiedź z możliwych :arrow: technologia wymiany poraża, ale niestety nawet w warsztatach (samochodowych) jest często praktykowana.

 

Przecież klient chciał aby "wymienić" klocki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 70 zł para, wymiana gratis, jeśli umiesz odkręcić parę śrubek, wcisnąć tłoczek śrubokrętem itp. Pół godziny pracy na koło, potem parę razy wcisnąć hamulec aż stwardnieje pod stopą.

 

Pozdrowienia

 

 

Ten post nadaje się idealnie do wątku : Śmieszno,Dziwno,Straszno..... :cry:

A nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się a ja za komplet Textarów dałem 97 zł :D

Ze sklepu, nie chińskie za to z duuużym rabatem.

Zacisk powinno się oczyścić bo syfu się zbiera sporo. Prowadnice jeśli auto ma duży przebieg tez można przesmarować ale jeśli chodzą luźno to dałbym se spokój.

W godzinę można wyrobić, chyba że co chwile przerwy na fajka i browar.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się a ja za komplet Textarów dałem 97 zł :D

 

Mają taką samą skuteczność jak Remsa.

Dwa hamowania ze 120 do zera i po hamulcach...

No to trza się śmiać . :mrgreen: Jedno hamowanie 100-150 pln (wliczając klocki+wymiana). Jak mówią na Litwie "tanie mięso jedzą psy". Strach się śmiać. Do czego to prowadzi druciarstwo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam faktury za przegląd swojego potForka to Ci powiem. Tylko muszę najpierw udać się do księgowej ;D Ja robiłem klocki + tarcze (Ferodo + Brembo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki przód 500 zł z wymianą.

Przy przeglądzie wymiana gratis :idea: ( klocki do 2.5 T - 382 zł brutto )

 

czy to jest dobra wola ASO czy raczej wytyczna.Pytam bo moje ASO podało mi cene 130zł za wymiane klocków wiedząc że będzie to wymieniane przy przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest dobra wola ASO czy raczej wytyczna.Pytam bo moje ASO podało mi cene 130zł za wymiane klocków wiedząc że będzie to wymieniane przy przeglądzie.

Przegląd wymaga demontażu klocków ham. bez wzgledu na zużycie :idea: .....Jak to ma sie do "własnych" klocków trudno mi powiedzieć....adnotacja w ks. gwarancyjnej/fakturze powinna być w razie jakiś pózniejszych problemów np. z krzywymi tarczami , piszczeniem itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo dostałem info z aso że podczas przeglądu przy 30tys.(za który mam przygotować ok.1600zł)wymienią mi klocki (zakupione w aso)za dodatkowo 130zł. To już lekkie zdzierstwo bo i tak stare muszą zdemontować do sprawdzenia.Coś tu nie gra.Albo ktoś w ch..ja wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wy mnie porażacie... Za klocki zapłaciłem w sklepie z japońskimi częściami 70 zł ze zniżką, nie pamiętam ich marki. Były i tańsze. Czy ktoś z Was krytykujących opis wymiany sam to robił??? Tak jak opisałem się wymienia i nie jest to jakaś praca kowala... Mam tu na myśli drutex, śrutex, młotek itp... Temat poważny ale i bardzo prosty. Oczywiście, jeśli jest syf to się czyści, jeśli jest potrzeba trzeba nasmarować prowadnice. Nie ma żadnej dodatkowej filozofii, nie róbcie z prostych rzeczy odkrywania koła.

 

Pozdrawiam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wy mnie porażacie... Za klocki zapłaciłem w sklepie z japońskimi częściami 70 zł ze zniżką, nie pamiętam ich marki. Były i tańsze. Czy ktoś z Was krytykujących opis wymiany sam to robił??? Tak jak opisałem się wymienia i nie jest to jakaś praca kowala... Mam tu na myśli drutex, śrutex, młotek itp... Temat poważny ale i bardzo prosty. Oczywiście, jeśli jest syf to się czyści, jeśli jest potrzeba trzeba nasmarować prowadnice. Nie ma żadnej dodatkowej filozofii, nie róbcie z prostych rzeczy odkrywania koła.

 

Pozdrawiam.

Dodam tylko , że do w/w czynnosci trzeba miec miejsce ( najlepiej zadaszone :idea: ), odpowiedni lewarek ( nie seryjny :idea: ) , klucz do koł ( najlepiej krzyzak :idea: ) , szczotke druciana , odpowiedni smar , w razie jak "stoi" prowadnica trzeba wiedziec gdzie pojechac z jarzmem do nagrzania celem wyjecia , jak zablokowac przewod hamulcowy , żeby plyn sie nie wylał , co zrobic jak tłoczek nie chce sie cofnac ...i kilka innych rzeczy , klucze i takie tam pierdoły.......No i przed operacja trzeba pojechac i kupic klocki hamulcowe.......ale to juz drobiazg , sprzedawca poda nam odpowiednie..... :mrgreen:

ps.w samochodach do dwoch lat problemow moze nie być......aaaa ,bym zapomniał , koniecznie nacisnac kilka razy hamulec przed wyjazdem z "miejsca pracy" bo nie bedzie hamowal i może byc dzwon 8) ...no i warto troche dotrzeć te klocki...... :mrgreen::mrgreen:

uwaga :!: :!: :!: osoby z chorym kregosłupem , korzonkami , czy nie majace poprostu sily ( starsze ) ......warto poprosic kogos z rodziny o pomoc :twisted:

"carman" jest dość szybki i tani jeżeli chodzi o awaryjną wymianę , daje fakture co nie jest bez znaczenia przy tej operacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwne bo dostałem info z aso że podczas przeglądu przy 30tys.(za który mam przygotować ok.1600zł)wymienią mi klocki (zakupione w aso)za dodatkowo 130zł. To już lekkie zdzierstwo

 

lexus krakow bierze 1800 za przeglad, bez materiałów :roll: a niewiem czy sie roznia sposoby wymiany klockow ale tam dopiero jada chlopaki po bandzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...