Skocz do zawartości

Wyświetlacz spalania raz działa a raz nie? legacy 04


omen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja miałem niedolut na małym rezystorze SMD pod samym wyświetlaczem, poprawiłem jeszcze wszystkie elementy pod wyświetlaczem i działa. Jeśli objawia się tym że razdziała a raz nie działa to na 99% przyczyną są niedoluty na elementach. Wystarczy starannie poprawić luty i po problemie.

Niedoluty na tak małych elementach są cężkie do zauważenia gołym okiem więc nie zaszkodzi przelutowanie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja sie podepne z podobnym tematem. Mianowici, ja mam wyswietlacz od nawigacji, ktory mozna ustawic w trybie dziennym lub nocnym. Zmiany tej mozna tez dokonywac suwako-kolkiem po lewej str kierownicy.

Ostatnio mam tak ze jak jest goraco inautonstoi na sloncu to po wejsciu i odpaleniu wywsietlacz wariuje i przelacza sie ciaglena noc i na dzien i tak w kolko. Sprawa sie naprawia jak klima schlodzi wnetrze.

 

To tez jakies luty puszcaja pod wplywem wysokiej temperatury?

Jasli tak to na moje oko chyba w tym przelaczniku po lewej str kierownicy...

 

Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje czy wyswietlacz z wersji angielskiej bedzie pasowal?

Chodzi mi o to aby pokazywal spalanie w km a nie w milach a temperature w C a nie w F.

 

Nie będzie pasował. Jak masz uszkodzony wyświetlacz to poszukaj elektryka i oddaj mu go do naprawy.

Ja kiedyś założyłem taki wyświetlacz na próbę przed zakupem i nie pasował na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odswieze kotleta.

Naprawa wyswietlacza nic nie dala. Zakupilem nowy ale niestety z jakiejs innej, pewnie nowszej, wersji i nie ma przycisku "BRIGHT"

Jedyne co moglem zrobic aby wyswietlacz byl nadal jasny to zalozyc stary wyswietlacz nacisnac przycisk BRIGHT a nastepnie podpiac nowy wyswietlacz bez przycisku BRIGHT.

Kilka fotek jak wyjac wyswietlacz, moze komus sie przydadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta bo u mnie tez wyswietlacz zegara zwariowal I pokazywal na stale "Err". Polecam watek: http://www.uklegacy.com/forums/index.php/topic/121140-03-trip-computerclock-problem/

Z tego co na zauwazylem rezystor R4 wymaga przelutowania. Jest to komponent montazu powierzchniowego pod samym wyswietlaczem. W moim przypadku wystarczylo przelutowac tylko dolne polaczenie, w gore od lewej koncowki prawego bialego rezystora (3 biale rezystory widoczne na pierwszym zdjeciu zalaczonym we wspomnianym linku przez Graphite). Do dolnej czesci R4 spokojnie dostac mozna sie grotem lutownicy bez koniecznosci demontazu samego modulu wyswietlacza. Owe 3 rezystory tez polecam przelutowac - luty kiepsko wygladaly.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytałem ten post w związku ze swoim problemem. Też mi wyświetlał "err". Założyłem wyświetlacz z anglika i działa tak że temperaturę wyświetla jak trzeba :) a spalanie itp. w milach...także jedynie co tak naprawdę może przeszkadzać to barak w angielskie wersji przycisku "BRIGHT" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten post w związku ze swoim problemem. Też mi wyświetlał "err". Założyłem wyświetlacz z anglika i działa tak że temperaturę wyświetla jak trzeba :) a spalanie itp. w milach...także jedynie co tak naprawdę może przeszkadzać to barak w angielskie wersji przycisku "BRIGHT" :)

Nie chodzi o UK wersje. Przedlift miał przycisk "BRIGHT", polift już go nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Mam pytanie, jak wyjąć ten zegarek?

Patrzyłem na foto i już był wyjęty cały moduł nadmuchu i jedynie trzeba było wyjąć zegarek z modułu...

Jak wyjąć moduł, na "chama" ciągnąc?

 

post-13696-0-58826000-1426093749_thumb.png

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podważyć dół ramki i ciągnąć do góry ?

Podważyć dół ramki w części centralnej i delikatnie ciągnąć do siebie/góry. W pierwszej kolejności powinny puścić dolne zaczepy, potem boczne, a na końcu górne. Montaż w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie co do wyswietlacza wlaśnie kupiłem samochód i pokazuje mi mile a nie km czy da sie coś z tym zrobić ?

Kupiłeś wersję UK pojazdu, czy poprzedniemu właścicielowi padł zegarek i zmienił na wersję UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajacpieter

teoretycznie samochod jest krajowy z ksiazka itd

a co do zmiany zegrka to nic mi nie wiadomo

wiec jak nie da sie go przeprogramowac ?

tylko jak bym chiał miec w km to musze wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie samochod jest krajowy z ksiazka itd

a co do zmiany zegrka to nic mi nie wiadomo

wiec jak nie da sie go przeprogramowac ?

tylko jak bym chiał miec w km to musze wymienić

Zegarek ma wyświetlacz "zaprogramowany" fabrycznie. Poświeć sobie latarką w wyłączony zegarek i zauważysz, że wyświetlacz ma zdefiniowane jednostki. W wersji EU są to litry i temperatura jest w C. Zajrzyj pod kolumnę kierownicy czy BIU też masz UK czy EU.

Szukaj takiego elementu:

http://allegro.pl/sterownik-komputer-subaru-outback-legacy-h6-05-09-i4587739124.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajacpieter

Mialem dzisiaj chwilke czasu i zajzalem pod nogi kierowcy i u nnie jest taki sterownik


Mialem dzisiaj chwilke czasu i zajzalem pod nogi kierowcy i u nnie jest taki sterownik

https://plus.google.com/u/0/photos/111743362767187854183/albums/6131314521643452753/6131314532242367714?pid=6131314532242367714&oid=111743362767187854183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj chwilke czasu i zajzalem pod nogi kierowcy i u nnie jest taki sterownik

Mialem dzisiaj chwilke czasu i zajzalem pod nogi kierowcy i u nnie jest taki sterownik

https://plus.google.com/u/0/photos/111743362767187854183/albums/6131314521643452753/6131314532242367714?pid=6131314532242367714&oid=111743362767187854183

Czyli masz moduł od wersji EU. To by wskazywało, że poprzedniemu właścicielowi padł zegarek i wymienił na wersję UK. Przywrócenie stanu fabrycznego (prawidłowo wyświetlanych jednostek) tylko przez wymianę wyświetlacza/zegarka. Możesz też wymienić schowek z zegarkiem na fabryczną nawigację od wersji EU. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje zdanie co do wyświetlania spalania jest taki że to i tak jest bajer którego nie używasz. Oby temperaturę Ci pokazywało bo czasami się przydaje. Co do navi ostatnio nie śledziłem tematu...ale pasują niby mapy od Toyoty z 2010r. także mało aktualne.

Niektórzy zastępują miejsca schowka urządzeniem którego nazwy nie pamiętam ale ma w sobie kilka funkcji nawigację, kamerę cofania... coś takiego ale nie konkretnie to:

 http://megawat.pl/nawigacja-navroad-reco-z-kamera-cofania/

 

i masz w aucie wszystko nawet muzyki możesz z tego słuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 27.11.2010 o 09:58, sherif napisał:

 

wyjmujesz schowek, poprzez naciskanie z gory zatrzasow (ostatnio ktos na forum wklejal rysunek), wyjmujesz kostke elektryczna. Z tylu schowka wkrecony jest wyswietlacz, wykrecasz i masz go w rece, nastepnie trzeba rzpolowic kompa, masz tam duzy wyswietlacz i plytke.

Ja to przebialem to 4 razy :mrgreen: , wiec mialem juz wprawe, szkoda, ze to nic nie dalo.

Możesz ten opis jakoś rozjaśnić ? bo nie rozbierałem tego i nie mogę zrozumieć jakie zatrzaski z góry naciskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...