Skocz do zawartości

Spalanie???


sk7

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas hamowania silnikiem samochód spala jakąś dawkę paliwa? Według komputera pokładowego samochód "pali" 0,0 l/100km. Jak jest różnica pomiędzy hamowaniem silnikiem a jazdą na "luzie" biorąc pod uwagę spalanie?

 

Pozdrawiam

sk7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli według Ciebie samochody z komputerem nie spalają paliwa podczas hamowania silnikiem a samochody z silnikeim gaźnikowym spalają???

 

Oczywiście. Bo silniki z komputerem i wtryskiem potrafią dozować paliwo dowolnie. A gaźniku odbywa się to "mechanicznie".

 

Jaki subaru pokazuje Ci spalanie 0.0? Bo u mnie komputer pokazuje ponad 2l/100. W poprzednich autach zawsze było 0.0, a teraz jest inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nalezy sie sugerowac w skazaniem ekonomizera podczas hamowania silnikiem. Wiadome jednak jest, ze samochod spala duzo mniej podczas hamowania a nizeli na luzie... poza tym mamy zapiety bieg i w kazdej chwili mozemy z powrotem przyspieszyc (dodatkowa zaleta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, bardzo prosto ... sila napedowa jest masa rozpedzonego samochodu dzialajaca na uklad, jadac na luzie - silnik napedzany jest "zwyczajnie" przez mieszanke...

 

OGS - ja to rozumiem dokładnie tak samo...

 

Tłumacząc to sobie na prosty język - jadąc rowerem, potrzebujesz paliwa (=siły mięśni nóg), aby go napędzać. Gdy przestaniesz kręcić, rower nadal jedzie mimo tego, że nie zużywasz "paliwa". Jazdę na luzie porównałbym w tym przykładzie do kręcenia pedałami wolniej, niż kręcą się koła, np. tak jak to się dzieje przy jeździe z górki - zużywasz "paliwo" do kręcenia, ale to niczego nie daje pod względem prędkości.

 

Nie jestem przekonany, czy ten przykład jest dobry, ale jak już go wymyśliłem, to go wpisałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że podczas hamowania silnikiem samochód nic nie pali. W związku z tym mam pytanie:

Dlaczego gdy podczas hamowania silnikiem wyłączymy zapłon, a tym samym nie spalamy paliwa, samochód bardzo gwałtownie wyhamuje? Normalnie podczas hamowania silnikiem wytracanie prędkości jest wiele bardziej powolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas hamowania silnikiem komputer odcina wtryskiwacze powyżej zadanej prędkości obrotowej ( u mnie odcina dod 1800obr/min jeśli kręci się wolniej wtryski pracują podają paliwo jak szybciej to niepracują ) oczywiście aby komp wyłączył wtryski silnik musi być nagrzany na zimnym chyba cały czas tłoczy paliwko, Moment w którym wtryski zzaczynają pracować słychać jeśli niema się wydechu strzela ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sk7, nie do paliwa tylko do Twojej proby wylaczenia zaplonu podczas jazdy i mojego "zycie Ci nie mile" :wink:

 

panklex, z blokada faktycznie, ale hamulce na 100% przestaja byc wspomagane po wylaczeniu zaplonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...