Skocz do zawartości

Krzyż sprzed Pałacu


bakupno

Dobrze że nie ma juz Krzyża?  

114 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może nie potrzebnie wsadziłem wszystkich do jednogo wora, ale jak po co ktoś głosuje jesli wyjechał np do usa i nie ma zamiaru wracać to co mu do tego co się nas dzieje

 

Rzecz w tym, ze niektorzy z wyjezdzajacych moga miec ochote kiedys wrocic i chcieliby wracac do miejsca takiego, jakie takze im pasuje.

 

Ale jestem w stanie zrozumiec, nawet z perspektywy emigracji, Twoj poglad - bo takze w sumie uwazam, ze siedzenie od 20 dajmy na to lat gdzies w "Czikago" powoduje dosc duze oderwanie od polskich realiow, ze z przyzwoitosci nalezaloby sobie odpuscic glosowanie.

Ale gdzie polityka i zwiazane z nia przekonania, tam czesto nalezy o przyzwoitosci zapomniec.

 

Ja osobiscie, z perspektywy emigracji, podjalem decyzje o nie braniu udzialu w wyborach przynajmiej do czasu, gdy zadecyduje o tym, jak i gdzie ma wygladac moja przyszlosc. Pomimo, ze mieszkam stosunkowo niedaleko i jakis tam obraz sytuacji w kraju nadal mam - uwazam, ze wybierac moze dla siebie powinni jednak bezposrednio zainteresowani - czyli mieszkajacy w kraju.

 

Jak bede podejmowal decyzje o powrocie do kraju, bede wykorzystywal swoje prawo do glosowania bez najmniejszych skrupolow, nawet wciaz jeszcze bedac za granica - i nie widze w tym nic realnie zdroznego.

 

A tak czy inaczej nie widze powodu do odbierania komukolwiek prawa do oceniania realiow jakiegokolwiek kraju - zwlaszcza jego ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do osób które chciały by żeby krzyż stał, postawcie sobie go na swoim podwórku.

Ja mam na swojej działce kapliczkę , która stoi ponad 100 lat :mrgreen:

 

to masz zabytek :)

 

-- Cz wrz 16, 2010 11:44 pm --

 

fajnie się Was czyta, idę po czipsy i piwko 8) :mrgreen:

 

juz mam piwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie porównywać Piłsudskiego do kaczki bo ranisz moją dumę jako Polaka :!:

 

A czy Piłsudski powinienbył być pochowany na Wawelu? :mrgreen:

Pozwole sobie przypomniec ze Metropolita Krakowski nie zgadzal sie na pochowek Pilsudskiego na Wawelu ze wzgledu na jego dzialalnosc w bojowkach PPS. (uwazal go za bandyte).

 

Pilsudski za zycia byl bardzo kontrowersyjna postacia i nie wszyscy Polacy stali za nim murem. Nie umniejszam jego wkladu w suwerennosc Polski. Nie zapominajcie jednak ze byl zatwardzialym socjalista zafascynowanym Rewolucja Francuska i Marksem, ze dzialal w PPS, ze ze wzgledu na akty bandytyzmu zostal wywalony z PPS i zalozyl wlasny bojowy odlam, ze wsadzal dysydentow do Berezy Kartuskiej, ze kiedy Ruskie stali pod Warszawa zlozyl dymisje i wyjechal itd.

A teraz Swiety.

 

-- 16 wrz 2010, o 22:50 --

 

Grzesiek_67, co do 1 - 3 to ja przedstawilem swoje argumenty, a Ty stosujesz jedynie retoryke. Co do 4... to sie bardzo mylisz. Nie mam sobie nic do zarzucenia w tej kwestii bo jestesmy z Wawa w stanie zimenj wojny - o swoje. I akurat moje stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem moich mocodawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie porównywać Piłsudskiego do kaczki bo ranisz moją dumę jako Polaka :!:

 

A czy Piłsudski powinienbył być pochowany na Wawelu? :mrgreen:

Pozwole sobie przypomniec ze Metropolita Krakowski nie zgadzal sie na pochowek Pilsudskiego na Wawelu ze wzgledu na jego dzialalnosc w bojowkach PPS. (uwazal go za bandyte).

 

Pilsudski za zycia byl bardzo kontrowersyjna postacia i nie wszyscy Polacy stali za nim murem. Nie umniejszam jego wkladu w suwerennosc Polski. Nie zapominajcie jednak ze byl zatwardzialym socjalista zafascynowanym Rewolucja Francuska i Marksem, ze dzialal w PPS, ze ze wzgledu na akty bandytyzmu zostal wywalony z PPS i zalozyl wlasny bojowy odlam, ze wsadzal dysydentow do Berezy Kartuskiej, ze kiedy Ruskie stali pod Warszawa zlozyl dymisje i wyjechal itd.

A teraz Swiety.

 

-- 16 wrz 2010, o 22:50 --

 

Grzesiek_67, co do 1 - 3 to ja przedstawilem swoje argumenty, a Ty stosujesz jedynie retoryke. Co do 4... to sie bardzo mylisz. Nie mam sobie nic do zarzucenia w tej kwestii bo jestesmy z Wawa w stanie zimenj wojny - o swoje. I akurat moje stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem moich mocodawcow.

I to wszystko znalazłeś w .......pedii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze kiedy Ruskie stali pod Warszawa zlozyl dymisje i wyjechal itd.

 

Źródło tych mądrości poproszę :lol:

 

Bo z mojej wiedzy wynika, iż Józef Piłsudski w interesującym nas czasie dowodził 5 dywizjami piechoty (trzy wydzielone z 4. Armii, dwie z 3. Armii) oraz brygadą kawalerii (IV), podczas decydującego, oskrzydlającego uderzenia z rejony rzeki Wieprz (od 16 sierpnia).

 

Dramat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie porównywać Piłsudskiego do kaczki bo ranisz moją dumę jako Polaka :!:

 

A czy Piłsudski powinienbył być pochowany na Wawelu? :mrgreen:

 

Jak dla mnie, lepiej tam pasuje niż kaczor...

 

nie lubie polityków nie ważne z jakiej partii ale pis, mohery i radio z torunia to taliby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest jeszcze troche innych zrodel pisanych. Nawet na papierze :lol:

Czy ktoras informacja o Pilsudskim jest nieprawdziwa?

Człowiek bardzo kontrowersyjny i całej prawdy też nie poznamy . Ponieważ dzięki niemy mamy wolny kraj , to i tak naród mu wybaczył - nawet Berezę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ojoj grzywaczewski wyciągasz wielkie działa a wg mnie to forum nie jest gotowe na tego typu retoryke :roll:

Kiedyś, może jak i PO stanie się tą złą partią bedziemy rozmawiać w innym tonie

pozdrawiam

Nie przejmuj się - ten temat się wytnie . Przyjdą czarne charaktery ( adminy ) i pozamiatają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z mojej wiedzy wynika, iż Józef Piłsudski w interesującym nas czasie dowodził 5 dywizjami piechoty (trzy wydzielone z 4. Armii, dwie z 3. Armii) oraz brygadą kawalerii (IV), podczas decydującego, oskrzydlającego uderzenia z rejony rzeki Wieprz (od 16 sierpnia).

Tak oczywiscie, a przypadkiem tylko rozkazy sa popodpisywane przez gen.Tadeusza Rozwadowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ojoj grzywaczewski wyciągasz wielkie działa a wg mnie to forum nie jest gotowe na tego typu retoryke :roll:

Kiedyś, może jak i PO stanie się tą złą partią bedziemy rozmawiać w innym tonie

pozdrawiam

Nie przejmuj się - ten temat się wytnie . Przyjdą czarne charaktery ( adminy ) i pozamiatają .

 

jak admin bedzie z pis :lol:

 

mam nadzieje ze bana zaraz nie dostane :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ankiety widze większość cieszy się że ten cyrk się kończy.

 

A co do osób które chciały by żeby krzyż stał, postawcie sobie go na swoim podwórku.

 

:mrgreen:

 

e tam od razu kończy, tak naprawdę to teraz się zacznie prawdziwy CYRK

mohery tak tego nie zostawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ojoj grzywaczewski wyciągasz wielkie działa a wg mnie to forum nie jest gotowe na tego typu retoryke :roll:

Kiedyś, może jak i PO stanie się tą złą partią bedziemy rozmawiać w innym tonie

pozdrawiam

 

Tez mysle ze to byl glupi pomysl zaczynac takie dyskusje. Jak to mowia - pierwszy i ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ankiety widze większość cieszy się że ten cyrk się kończy.

 

A co do osób które chciały by żeby krzyż stał, postawcie sobie go na swoim podwórku.

 

:mrgreen:

 

e tam od razu kończy, tak naprawdę to teraz się zacznie prawdziwy CYRK

mohery tak tego nie zostawią

 

rano zobacze co i jak to zaraz zdam relacje :P

 

jak nie zapomne to wezme wrzuce fotki :P

 

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie, a przypadkiem tylko rozkazy sa popodpisywane przez gen.Tadeusza Rozwadowskiego.

 

Nie mieszaj pojęć, to, że Rozwadowski przygotował (pierwszy jest raczej autorstwa gen. Maxime Weygand) dwa plany koncentracji wojsk do kontroofensywy i po decyzji Piłsudskiego (i korekcie polegającej na przesunięcie nieco na południe koncentracji wojsk), podpisał ów osławiony rozkaz nr 8358/III, nie oznacza, że "...ze kiedy Ruskie stali pod Warszawa zlozyl dymisje i wyjechal itd...".

Jest to najzwyklejsze świństwo i naginanie historii pod potrzeby pana dyskutanta. Zresztą, jak wszystko co do tej pory napisałeś.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...