Skocz do zawartości

Pytania do właścicieli kotów


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 330
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

W temacie kocie "jazdy". To jest 7 piętro. My się przyzwyczailiśmy :)

Fajnie ;)

 

Ja mieszkam na pierwszym piętrze i jak kot się ewakuuje to przeżyje, może z kontuzją (już jeden kot mi spadł z parapetu z pierwszego piętra i pękła mu warga, a często pękają takim domowym kotom podniebienia ztcw) ... ale będzie w szoku i ucieknie. Już raz kota szukałam po okolicy, znalazłam w kiepskim stanie. Wolę zapobiegać jednak takim sytuacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no właśnie. Wspólnota mieszkaniowa nie zgadza się na żadne zabudowy balkonów, nawet te estetyczniejsze w postaci szklanych, składanych, bezramkowych (ci, co je zamontowali, musieli rozebrać). Kota na sznurku w mieszkaniu nie będziemy trzymać :-) A upilnować go, by nigdy na balkon się nie wydostał... no wiadomo. Łazi tak już 4 lata i pozostaje mieć nadzieję, że umrze śmiercią naturalną. Ostatnio częstotliwość "szaleństw" zmalała. Nie widzę rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kot moich rodziców ewakuował się przez balkon z czwartego piętra. Najwięcej ran odniósł mój ojciec bo kot go strasznie podrapał kiedy po niego zszedł. Kociak musiał być  w mocnym szoku. Spadł bezpośrednio na ziemię. Sierściuch pospał dwa dni i to tyle w temacie konsekwencji zdrowotnych. Dożył szczęśliwie 15 lat :)

Edytowane przez zento
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomej kot leciał dwa razy  z 11 piętra na trawę. Za pierwszym razem złamał łapkę. Za drugim nic mu się nie stało. Przyzwyczaił się.

 

Dobrym sposobem jest pokrycie barierki balkonu jakąś deską z iglastego drewna (miękkie). Kot ma gdzie wbić pazury w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów estetycznych nie chcę zamykać balkonu żadną siatką czy jaką plexą więc po prostu wychodzę na trochę z kotem i go kontroluję.

W mieszkaniu mam dwa oddzielne balkony - na jednym grzecznie stanie na drewnianej skrzyni, wychyli łepek za brzeg balkonu i ogląda świat.

Na drugim z kolei nie da się go upilnować i od razu chce po parapecie przełazić do sąsiadów (balkon łączony) - tutaj go po prostu nie wpuszczamy.

Jedni znajomi przed wypuszczeniem kota na balkon zakładają mu szelki o odpowiedniej długości - z początku był totalnie przeciwko ale nauczył się, że jeśli chce wyjść to musi się z nimi przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze względów estetycznych nie chcę zamykać balkonu żadną siatką czy jaką plexą więc po prostu wychodzę na trochę z kotem i go kontroluję.

Doszłam do podobnego wniosku i żadnej siatki nie kupiłam. Poza tym to chyba nie jest u mnie dozwolone na osiedlu ;)

 

Tylko co innego pilnować jednego kota a co innego dwa. Chyba na sznurku będą "wyprowadzane" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sierść to sprawa wtórna - alergeny to kwestia śliny i łoju  ;) Ja mam w domu 3 wykastrowane kocury i sterylizowaną kotkę już parę dobrych lat i mimo silnej alergii stwierdzonej na próbach u lekarza przyzwyczaiłem się. Teraz zdarza mi się np. wiercenie w nosie bardzo rzadko. A trzeba dodać, że jeden z sierściuchów upodobał sobie spać na mojej klatce piersiowej co noc  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sierść to sprawa wtórna - alergeny to kwestia śliny i łoju  ;) Ja mam w domu 3 wykastrowane kocury i sterylizowaną kotkę już parę dobrych lat i mimo silnej alergii stwierdzonej na próbach u lekarza przyzwyczaiłem się. Teraz zdarza mi się np. wiercenie w nosie bardzo rzadko. A trzeba dodać, że jeden z sierściuchów upodobał sobie spać na mojej klatce piersiowej co noc  ;)

A kto tu mowil o siersci? :P byla mowa o rasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...