Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w Newsweeku jest bardzo fajny artykuł Marcina Mellera odnośnie naszych polskich dyskusji. W skrócie chodzi o to, ze coraz wiecej osób, z wiekiem, dochodzi do wniosku, ze dyskutować warto jedynie w gronie osób, które maja takie same poglądy. W przeciwnym wypadku, dziś nie chodzi o to, aby kogoś do czegoś przekonać, dojść do wspólnych wniosków, czy górnolotnie - prawdy, tylko by pokonać adwersarza.

TyrTyr, no offence, ale czytając często Twoje wpisy, mam właśnie takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpliwie czekam na wyjaśnienie' date=' dlaczego podpowiadacz biegowy każe mi zmieniać na 6-tkę przy 1.550 rpm :wink:

[/quote']

A ja czekam na wyjasnienie jak sie dokonuje pomiaru grubosci tarczy sprzegla z dokladnoscia kilku procent.

Metoda "na noge" :)

i to jest odpowiedź na moje pytanie godna prawdziwie technicznej głowy :wink:

 

-- 11 kwi 2012, o 09:24 --

 

Sugerujesz ze myslenie nie ma sensu? :shock:

oczywiście, że ma :wink: podobnie jak ortografia lub umiejętności społeczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy, az sie dzien za wielka woda rozpocznie. cos kolo 15:00 :P:mrgreen:

Rozmowy na forum to trudny temat. Co dla jednego jest dowcipne dla drugiego moze byc obrazliwe. To nie forum o zegludze dalekomorskiej w XVI w.n.e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Newsweeku jest bardzo fajny artykuł Marcina Mellera odnośnie naszych polskich dyskusji. W skrócie chodzi o to, ze coraz wiecej osób, z wiekiem, dochodzi do wniosku, ze dyskutować warto jedynie w gronie osób, które maja takie same poglądy. W przeciwnym wypadku, dziś nie chodzi o to, aby kogoś do czegoś przekonać, dojść do wspólnych wniosków, czy górnolotnie - prawdy, tylko by pokonać adwersarza.

TyrTyr, no offence, ale czytając często Twoje wpisy, mam właśnie takie wrażenie.

 

Masz wobec tego zle wrazenie.

 

Bo jak sie tak zastanowic co mi za roznica czy ktos wierzy/rozumie podstawowe prawa fizyki czy nie.

Wzasadzie mam wnosie czy ktos jest swiecie przekonany ze stracil klocki z powodu AT.

Swiat sie od tego nie zawali. Ludzie wierza w rozne dziwne rzeczy i wolno im.

Ja staram sie przekazac informacje i tyle.

A ze czasem przy okazji wychodzi ze adwersarz nie mial racji, czuje sie pokonany i robi z siebie ofiare...... to nie moja wina.

Jaki sens mialo by forum gdybysmy tylko przytakiwali?

 

-- Śr kwi 11, 2012 3:29 pm --

 

cierpliwie czekam na wyjaśnienie' date=' dlaczego podpowiadacz biegowy każe mi zmieniać na 6-tkę przy 1.550 rpm :wink:

[/quote']

A ja czekam na wyjasnienie jak sie dokonuje pomiaru grubosci tarczy sprzegla z dokladnoscia kilku procent.

Metoda "na noge" :)

i to jest odpowiedź na moje pytanie godna prawdziwie technicznej głowy :wink:

 

-- 11 kwi 2012, o 09:24 --

 

Sugerujesz ze myslenie nie ma sensu? :shock:

oczywiście, że ma :wink: podobnie jak ortografia lub umiejętności społeczne :wink:

 

Widze ze jednak, adekwatnie do znaczkow, myslenie traktujesz z przymruzeniem oka.

Ad. Twoich oczekiwan. Nie pomyslales ze cos bylo popsute? Albo blednie odczytywales wskazania?

 

-- Śr kwi 11, 2012 3:53 pm --

 

poczekajmy, az sie dzien za wielka woda rozpocznie. cos kolo 15:00 :P:mrgreen:

Rozmowy na forum to trudny temat. Co dla jednego jest dowcipne dla drugiego moze byc obrazliwe. To nie forum o zegludze dalekomorskiej w XVI w.n.e

 

Stary slowianski kompleks. :?:

"co o nas mysla za woda".

Nie wazne czy za ta za ktora dzien sie zaczyna czy za ta a za ktora dzien sie konczy... :oops:

 

Andrzej Waligorski piekny tekst o tym napisal.

Z tym tylko ze on osmieszal zascianek ze slepkami wlepionymi w miasto nad Sekwana.

To bylo kiedys, dzis EUROPEJCZYK patrzy dalej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie zwracam uwagi na lampkę podpowiadającą zmianę biegu, bo gdybym się jej słuchał, jeździłbym jak niedzielna ciota.Wstyd trochę :D

no właśnie, ale to jednak dzieło zacnych inżynierów, więc pomyłki być nie może :mrgreen:

 

Nie pomyslales ze cos bylo popsute?

zgadza się :wink: popsuty był... programista podpowiadacza :mrgreen:

 

Stary slowianski kompleks. :?: "co o nas mysla za woda".

a co ma piernik do wiatraka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie zwracam uwagi na lampkę podpowiadającą zmianę biegu, bo gdybym się jej słuchał, jeździłbym jak niedzielna ciota.Wstyd trochę :D

 

Nigdy nie posiadalem samochodu z taka lampka.....

 

-- Śr kwi 11, 2012 5:07 pm --

 

a co ma piernik do wiatraka :?:

 

Nie znam sie na produkcji piernikow.

ale.... http://pierniki.ciasta.net/piernik.php

- jednym ze kladnikow jest maka.

Wiatraki byly swego czasu uzywane jako naped do maszyn produkujacych make.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wobec tego zle wrazenie.

 

Bo jak sie tak zastanowic co mi za roznica czy ktos wierzy/rozumie podstawowe prawa fizyki czy nie.

Wzasadzie mam wnosie czy ktos jest swiecie przekonany ze stracil klocki z powodu AT.

Swiat sie od tego nie zawali. Ludzie wierza w rozne dziwne rzeczy i wolno im.

Ja staram sie przekazac informacje i tyle.

A ze czasem przy okazji wychodzi ze adwersarz nie mial racji, czuje sie pokonany i robi z siebie ofiare...... to nie moja wina.

Jaki sens mialo by forum gdybysmy tylko przytakiwali?

 

Ja tez uwielbiam słowne gierki i spory, tylko tu nie chodzi o kwestię zgadzania sie ze sobą, a o sposób rozmowy. Sam uważam, ze mozna, a nawet trzeba sobie "dokuczać", ale mozna to robić w fajny sposób. A mam wrażenie, być moze mylne, ze w większości Twoich wypowiedzi jest atak w czyjąś stronę. No sam przykład, ze jest tu kłótnia o tak banalny, nie wzbudzajacy emocji temat hamowania diesla i benzyny :)

Ale dobra tyle z mojej strony, bo na jakiegoś moralizatora wychodzę :) chodzi mi tylko o to, ze strasznie lubię to miejsce ze względu na atmosferę, a niektóre teksty ja niepotrzebnie psują. Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

atak w czyjąś stronę. No sam przykład, ze jest tu kłótnia o tak banalny, nie wzbudzajacy emocji temat hamowania diesla i benzyny :)

........... Amen :)

 

"Amen" kurcze jak w kolku rozancowym :) (tak informacyjnie sie zapytam czy to odbierasz jako atak?)

 

"ATAK" no ciekawe.

Jesli osobnik A wywodzi ze ziemia jest plaska a osobnik B mowi mu ze bzdety wygaduje to czy B przypuscil atak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli osobnik A wywodzi ze ziemia jest plaska a osobnik B mowi mu ze bzdety wygaduje to czy B przypuscil atak ?
Nie kwestionując Twoich racji, także muszę przyznać, że mało przyjemnie się z Tobą dyskutuje. To taki słowiański feedback... :mrgreen: take it or leave it...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :mrgreen:

 

A wracając do tematu. Zbliżam się do dużego przeglądu 60km. Jaki zamiennik "Subarowego" oleju do skrzyni wybrać ?

 

Xanadu - podrzucisz namiar na zamiennik filtra kabinowego ?

 

Muszę włączyć tryb oszczędnościowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze "obok" padł silnik D w forku MY10 (pekł wał '92 tys) jednak po MY09 tez dotyczy... znów niepokój...

 

 

będzie miał nowy silnik od Subaru i po sprawie.

 

Dla tych co się niepokoją jest też przedłużenie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...