Skocz do zawartości

filtr powietrza do 2.0R 165PS


big-mc

Rekomendowane odpowiedzi

napiszcie mi proszę jaki filtr powietrza założyć - standartowy a może "sportrowy" wkład np. "K&N" a może jeszcze dalej stożek np. "K&N". Zdaję sobie sprawę że to nie wiele pomaga/zmienia pod pedałem przyspieszenia. ale może macie swoje zdanie na ten temat. Piszcie proszę co o tym sądzicie. maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci tylko na rasowym dźwięku to zakładaj stożek ale licz się z tym, że zacznie troszkę więcej palić a moc prędzej spadnie niż wzrośnie a jeśli chcesz tylko zmienić filtr to zakładaj normalny - te sportowe wkłady to ściema 3x droższe a działają tak samo jak zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daflinta dziękuję za wyczedrpującą odpowiedź - też tak myślałem ale - te niby sportowe oprócz mycia co 5000km wytrzymują bez wymiany i niby 1 mln km. A jeśli zwykły filtr to choćby rodzimy Filtron, czy może są zwykłe lepsze np. jakieś węglowe jak do klimy/ kabinowy? i pomyśleć zwykły filtr powietrza a tyle pytań i przemyśleń. maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Filtronach są różne opinie (w niektórych autach ponoć blokują dolot przez co auto się muli i wzrasta spalanie). Sprawdź w Inter Carsie - filtr JC Premium jest w przystępnej cenie a nie jest zły - używałem je w Lexusie IS200 i śmigał aż miło. Teraz do Legasia też zamierzam kupić JC Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam dobrą opinię na naszej krajowej produkcji, zarówno na filtr oleju jak i powietrza, choć teraz mam z logo Subaru (ale nie zdziwiłbym się, że robi to Filtron - wyglądało tak samo), bo taki zaaplikowało mi najlepsze ASO pod słońcem ;)

Stożek w seryjnym aucie to porażka, będzie zasysał powietrze z gorącej komory silnika, do tego upierdliwe czyszczenie. Te 30 zł za Filtrona czy nieco więcej za subarowy to chyba nie jest majątek, by wymienić raz na 10 tys km. W przypadku stożka jak i wkładek sportowych ryzykujesz zabrudzeniem (dosyć drogiej) przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że są różne opinie - akurat w Subaru może Filtrony się sprawdzają. Z autopsji znam przypadek, że stary Ford Mondeo na nowym Filtronie kulawo chodził - wystarczyło zmienić na inny filtr i było ok także różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...