Skocz do zawartości

Podłączenie stacji multimedialnej/radia Forester 09 2.5VR


jac.ek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby któryś z kolegów podać mi (rozrysować) który kabelek do czego służy w instalacji radiowej (numery przewodów na kostkach, kolory itp)?

Chciałbym podpiąć niefabryczne radio, tzw. dedykowane, które niestety (jak się okazało) nie ma w pełni kompatybilnych kostek :shock: . Nie wiem np. jak podpiąć subwoofer, albo ściemnianie oświetlenia radia, kontrolę obrazu video z hamulcem ręcznym. Po zainstalowaniu wyciszenie w kierownicy działa tylko jak wyciszenie. W fabrycznym radiu działało również jak pauza (podczas odtwarzania z CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj radia niefabryczne mają złączki inne niż ta, która siedzi w samochodzie. Wtedy z pomocą przychodzi przejściówka. Zazwyczaj Subaru-ISO. No chyba, że masz jakieś naprawdę wybitne radio do którego nie ma przejściówek. Najlepiej podaj model to będzie łatwiej. Jeżeli faktycznie jest to jakieś cudo, w którym trzeba "rzeźbić" to najlepiej podjechać do serwisu car-audio. Tam chłopaki w mgnieniu oka ogarną temat i na pewno unikniesz nerwów i pomyłek. Koszt nie powinien być duży. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u takich "chłopaków". Najwyraźniej ogarnęli coś innego :mad: Powinienem do nich wrócić i wymóc poprawę, ale skoro zauważyłem, że nie mają pojęcia o Subaru (tylko VW :shock: ), nie chciałbym by sp...li coś więcej.

Radio jest skośnookie. Wszystkie kabelki ma pięknie opisane (po chińsku i po angielsku :grin: ). Ma przejściówki, które można podłączyć pod główne kostki (szerokie: czarną i białą). Niestety pozostała mała, kwadratowa, biała kostka z ośmioma stykami... samotna... nie ma żadnej która by ją przygarnęła :lol:

Naprawdę byłoby najprościej gdyby ktoś podał mi który kabelek do czego... Ale proszę bardzo:

FlyAudio Model: E7532NAVI-0.

Zresztą, który styk w odbiorniku do czego, wiem... z instrukcji obsługi :mrgreen:

 

...chodzi mi o opis drugiej strony :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre chęci, ale niestety nie wszystko jest tak, jak bym chciał :???:

Pozostała wtyczka (najmniejsza, pasująca do środkowego gniazda, spośród trzech w fabrycznym odbiorniku). Nie działa subwoofer. Głośniki niby działają, ale jakby brakowało wysokich tonów. Niskie - jakby z puszki.

Najgorsze, że podłączeń nigdzie znaleźć nie mogę (przeszukałem już sporą część internetu). Można znaleźć np Subaru Fast z września 2009, ale nie schemat kostek audio (nawet w Stanach, czy w Rosji). Dziwi mnie tylko, że nikt z tu obecnych nie "potrafi" mi pomóc... nawet sprzedający Subaru...

...czy sprzedający sprzęt car audio :wink:

 

harpie look na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer możesz podłączyć na dwa sposoby. W nagraniach audio zazwyczaj niskie tony nie są wyseparowane na lewy i prawy kanał, wynika to z charakterystyki rozchodzenia się niskich tonów zarówno mikrofony stereo zbierają ten sygnał w trakcie nagrania niemal identycznie jak i potem w trakcie odsłuchu ludzkie ucho nie rozpoznaje kierunku dochodzenia tonów niskich. Z urządzenia masz wyprowadzone osobno L i P kanał na subwoofer. ta 8 pinowa wtyczka, o której piszesz jest właśnie do subwoofera, problem w tym, że w Foresterze na subwoofer jest tylko jeden kanał mono. Możesz zatem albo podłączyć jeden z kanałów SUB-L lub SUB-R i zgodnie z tym co napisałem wcześniej w 99% nie usłyszysz różnicy. bądź zsumować sygnał wychodzący ze stacji mm przy pomocy sumatora, jak ten

http://www.allegro.pl/item986461800_sum ... wy_fv.html

albo zrobionego z dwóch rezystorów (jak? szukaj na elektroda.pl)

Musi grać ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpie czy zamieszczone u Ciebie w postach zdjecie oznacza że masz taką stacje multimedialną w Forku? Jesli tak to prosze o opinie. Odbieram w tym tygodniu mojego nowego Forka własnie z takim sprzętem i ciekaw jestem czy nie zrobiłem aby błędu decydując sie na firmę "no name".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zalety:

1. integracja z systemem. Działają przyciski w kierownicy jak w oryginalnym radio

2. możliwość przełączania trybu dzień noc, co w większości innych tego typu urządzeń nie jest standardowe. Przez co w tej stacji kiedy w dzień jeździmy na światłach to ekran nie ściemnia się automatycznie

3. możliwość wgrania ulubionego rodzaju nawigacji (np. Automapa, tomtom, Garmin, i-Go), również innych programów na WinCE

4. duża rozdzielczość ekranu, ładnie odtwarza DVD

5. współpraca z i-podem i USB

6. dla mnie najważniejsze - zawsze pod ręką. Zawsze spozycjonowana. Bardzo dobrze działa odbiornik GPS.

7. kamera cofania jest OK. tylko trzeba pamiętać by od czasu do czasu ją przetrzeć.

8. Ładnie wygląda. Podświetlenie dopasowane do koloru podświetlenia innych przycisków. Plastik taki sam jak inne plastiki, niezła jakość wykonania.

wady:

1. mimo wszystko dość ciemny ekran. Przy usytuowaniu ekranu u góry, dużym oknie dachowym Forka, to jak odbije się światło, to nic nie widać na ekranie. Zasłonięcie dachu pomaga.

2. brak RDS i niezbyt wygodne przeszukiwanie stacji

3. brak kopiowania książki telefonicznej z komórki przez bluetooth. Zapamiętuje tylko 6 ostatnio wybieranych/odbieranych numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli nie dokonujesz znaczących zmian, wykorzystujesz oryginalne złączki nie powinno być problemów. Mój serwis tak mnie poinformował. Jeśli jednak popełnisz błędy przy instalacji (źle zaizolowane kabelki lub poprowadzone tak, że ulegają przetarciu), bez skrupułów wyegzekwują swoje prawa...

FlyAudio E7532NAVI-0

Sprzedawała to firma z Krakowa "tm3". Niestety chyba zwinęli żagle. Strona internetowa nie funkcjonuje, nie odpowiadają na maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Firma NAVIDIRECT to, zupełnie nowa firma, inni właściciele, inne produkty nawigacji multimedialnych. Część pracowników pochodzi z TM3. Firma oferuje wsparcie techniczne dla urządzeń zakupionych w TM3.

 

Dobrze wiedzieć :wink:

Powodzenia w nowym biznesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena na stronie to z montażem, AC, OC i abonamentem RTV? Bo jest trochę z kosmosu... 3799PLN gdy:

 

http://allegro.pl/subaru-forester-impre ... 57546.html - 2099PLN

http://allegro.pl/radio-dedykowane-do-s ... 37570.html - 1950PLN

 

To wszystko takie same Chińczyki, które w hurcie sprzedawane na kontenery kosztują jakieś 350-400USD za sztukę...

 

DP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam zamontowaną niefabryczną stację w forku 2010. Navi i inne bajery, kamerka, wszystko hula.

Problem mam z radiem. W mieście, radio wyszukuje stacje i odbiór jest ok, natomiast już parę kilometrów poza to nie mogę złapać praktycznie żadnej stacji. Sprawdziłem podłączenie anteny i wszystko wygląda dobrze.

Jak mogę wzmocnić sygnał antenowy, są wzmacniacze antenowe ale podobno niewiele to pomaga.

Może ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowaną niefabryczną stację w forku 2010. Navi i inne bajery, kamerka, wszystko hula.

Problem mam z radiem. W mieście, radio wyszukuje stacje i odbiór jest ok, natomiast już parę kilometrów poza to nie mogę złapać praktycznie żadnej stacji. Sprawdziłem podłączenie anteny i wszystko wygląda dobrze.

Jak mogę wzmocnić sygnał antenowy, są wzmacniacze antenowe ale podobno niewiele to pomaga.

Może ktoś coś doradzić?

 

 

Mam w Forku zamontowaną stacje GMS 6601 i tez mam problem z radiem, są czasami trzaski i jakies zakłócenia. Importer w odpowiedzi na maila pionformował mnie że te radia są cyfrowe i i zbieraja zakłócenia. Próbowałem wstawic wzmacniacz ale bez skutku. Moze spróbuje inną antene. Troche to roboty ale mnie to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No własnie, przeszukałem trochę internet i piszą tam że w takim przypadku najrozsądniejszy krok to wymiana anteny.

Szkoda, bo ta w forku jest fajna mała i składana.

Może ktoś coś jeszcze podpowie?

 

 

Witam !!! Oddałem tego GMSa i zamieniłem na Blaupunkta NY800. Nadal jest to samo, zakłócenia radia. Podjechałem do jednego z fachowców, sprawdził zakłócenia ( jakimś miernikiem) i powiedział że do subaru musi byc stacja dedykowana taka do danego modelu, bo ona zawiera odpowiednie filtry. Instalacja elektryczna bardzo sieje zakłócenia. Wstawiałem wzamacniacze , zmieniłem antene, kabel na nowy i nic to nie pomogło. Na oryginalnym radiu tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam !!! Oddałem tego GMSa i zamieniłem na Blaupunkta NY800. Nadal jest to samo, zakłócenia radia. Podjechałem do jednego z fachowców, sprawdził zakłócenia ( jakimś miernikiem) i powiedział że do subaru musi byc stacja dedykowana taka do danego modelu, bo ona zawiera odpowiednie filtry. Instalacja elektryczna bardzo sieje zakłócenia. Wstawiałem wzamacniacze , zmieniłem antene, kabel na nowy i nic to nie pomogło. Na oryginalnym radiu tego nie było

 

Wymienilem antene na troche dluzsza, radio gra o niebo lepiej, na trasie wyszukuje stacje.

Antenka dluzsza od orginalnej o jakies 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem Alpine INE S900R - i radio śmiga na fabrycznej antence świetnie - dużo lepiej niż w fabrycznym radio. Ale domyślam się , że to nie tylko zasługa anteny ale i nowego radia.

Natomiast nie potrafię popdiąć do tego noweo ustrojstwa sterowania z kierownicy, biegu wstecznego, hamulca ręcznego i kamery cofania oraz usb. Pozostanie ciąć kabelki? hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę podłączasz oddzielnym kablem (musisz sam go pociągnąć od kamery pod wykładziną). Zasilanie kamery podłącz pod wsteczne światło. Do sterowania z kierownicy, o ile Twoje radio obsługujetakie cuś, powinieneś mieć oddzielną kostkę. Żadne sterowniki nie są potrzebne. Nie znam Twojego sprzętu, ale u mnie nic takiego nie było potrzebne. Nie wiem po co Ci podłączenie pod hamulec ręczny? USB - powinno być oddzielne wyjście na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...