Skocz do zawartości

Podłączenie stacji multimedialnej/radia Forester 09 2.5VR


jac.ek

Rekomendowane odpowiedzi

ja.cek - ale ja mam kamerę cofania, była w standardowym wyposażeniu, tylko końcowka kabelka od niej nie pasuje do radyjka :)

Podłączenie tego radia pod hamulec ręczny jest niezbędne - tylko wtedy gdy jest zaciągnięty mogę oglądać filmy z dvd, i konfigurować to pudełko (na tą chwilę funkcja Setup jest nieaktywna), dodatkowo mogę ustalać trasy w nawigacji też tylko wtedy.

 

Podłączenie wstecznego - po to by automatycznie pojawił się obraz z podłączonej wcześniej kamery.

 

Nie mam nadal pojęcia co z kierownicą - które kable za to odpowiadają od strony auta, bo od strony nowego radia Alpine mam kabel do kiernownicy zakończony takim pudełkiem czarnym i wchodzi tam kilka żył - i to tyle - żeadnych wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadrowy a jak poznales, ze radio gra lepiej?

Tzn ciszej/glosniej; mniej/wiecej szumow?

Orginalne radio gralo bardzo dobrze.

W czym tkwila roznica w odbiorze radia w orginale a alpine?

 

Podłączenie tego radia pod hamulec ręczny jest niezbędne - tylko wtedy gdy jest zaciągnięty mogę oglądać filmy z dvd, i konfigurować to pudełko (na tą chwilę funkcja Setup jest nieaktywna), dodatkowo mogę ustalać trasy w nawigacji też tylko wtedy.

 

A moja stacja pozwala na wszelakie gry i zabawy podczas jazdy :mrgreen:

 

jesli chodzi spasowanie kabli i kostek to chyba musisz podjechac gdzies do car audio serwisu, gdzie ogarna temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barney, nie trzeba mieć audiofilskich zapędów i ucha (choć takowe mam) by słyszeć różnicę - na wyzerowanych korektorach oczywiście - brzmi od razu czyściej, wyraźniej, głębiej i istnie soczyście w porównaniu do tego co było - oczywiście do doskonałości mu daleko - ale przyrost jest- więc małymi kroczkami do celu. Na co dzień mam także doczynienia z fabrycznymi konfiguracjami: Bank & Olufsen, Harman Kardon, Mark Levinson czy Bose... wię wiem jak jeszcze mam do nich daleko - ale miło jest dążyć do czegoś...

 

-- Śr kwi 25, 2012 10:35 pm --

 

Panowie, zastanawiam się czy samodzielnie podłączyć dwa kabelki:

- od biegu wstecznego

- od hamulca ręcznego

 

W seryjnym radyjku chyba te oto (zaznaczone na obrazku pniżej na czerwono) kabelki za to odpowiadają. Sądząc po skrócie na tymże schemacie.

 

W radyjku Alpine też mam dwa druciki na razie tylko zakończone "drucikiem", i jeden to "wsteczny" drugi to "chamulec"

 

Czy jak je zepnę razem to zadziała czy zaśmierdzi spalenizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie wracam z garażu - zestawiłem przewód izolowany pomiędzy gniazdem z auta - dotyczącym hamulca parkingowego oraz wejścia w nowym Alpine, który także za to odpowiada i śmiga - czyli efekt zamierzony osiągnięty - mam dostęp do menu SETUP oraz ... Pora zastanowić się jak podpiąć kamerę swoim własnym sumptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam kupilem do forestera 2009 rok, chinskie radio mam problem z sterowaniem z kierownicy, niewiem gdzie sie wpiac w orginalna wiazke kablem

http://allegro.pl/show_item.php?item=4080860933

to jest schemat wiazki moze ktos podpowie gdzie

http://ae64.com/20-pin-pinout.htm

Edytowane przez viking1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...