Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

No to bajeczka na dzisiaj.

 

- Dzień dobry ja na przegląd rejestracyjny subaru impreza da się ? (ciekaw byłem czy coś powie n.t. testu hebli na rolkach i co tam jeszcze)

- To pan teraz jechał ? Głośno strasznie i pewno jeszcze pan jechał powoli (pod oknami im przejeżdżałem).

- Cóż, na tych dziurach ciężko jechać szybciej.

- Hehehe dziury (3 kolesi na stacji łącznie)

- Który rok ?

- 98

- Katalizatory są ?

- Nie ma, taką kupiłem.

- No to na pewno spaliny nie przejdą i jest za głośno, z góry mówię że będę się czepiał...

- Acha, cóż dziękuję.

 

A teraz pytanie:

 

Gdzie pojechać żeby mnie jacyś frajerzy na dzień dobry nie wkurzyli i mieli trochę inne podejście. Bo widzę że o 17:30 to już im się pracować nie chcę i jeszcze jak dla mnie to był to jednoznaczny sygnał że "bez smarowania nie pojedziemy nigdzie". Stacja to Gepard na Bierutowskiej, oczekuje tego że nawet jeśli mi auto tego przeglądu nie przejdzie to przynajmniej ktoś je sprawdzi i powie normalnie i po ludzku co jest nie tak.

Odpowiedź może być na PW, w aucie nie ma katów, jest przelot i to jedyne mody, do 3krpm bardziej dudni niż wrzeszczy, w wydech nie strzela co 2minuty, marchew nie wali więc spaliny powinny być blisko normy jak dla mnie.

 

Btw. wydech i tak chcę cały wymienić bo potrafi być męczący, a przegląd muszę mieć bo czymś do pracy dojeżdzać trzeba te 9km.

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie orientujecie się czy jest we Wrocławiu zakład, który przeprowadza renowację felg, a przede wszystkim malowanie ?? Bo patrzę w necie, ale jakoś nie dziwę :(

 

mam kolegę który to ogarnia malowanie proszkowe na jaki kolor chcesz śmiało moge polecić z 8 kpl już u niego malowałem

malowaniefelg.com

 

 

powiedz że namiar masz od Venoma to ci to szybko ogarnie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam zamiar tam jutro podjechać jadąc do pracy po tych 8km będzie już nagrzana więc spaliny powinny też być trochę inne.

 

Mi do pieca dołożyli dzisiaj nie powiem, już kiedyś z 99.9% seria civicem miałem z nimi dziwną akcję ale szkoda gadać. Jednym słowem ich nie polecam i koniec czy auto seria i słabe czy mocne i prawie seria jest foch.

 

@ Venom o fajna informacja też będę pamiętał.

 

Edit.

 

Przed pracą podjechałem do Dzwończyka, pan spojrzał powiedział że na rolki nie wjedzie, koniec, szukam dalej.

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie wnerwiło takie podejście, byłem na innej stacji wczoraj, i całkiem inna rozmowa odrzucili mi za wydech za głośny i tyle, nic nie zapłaciłem, a panowie starsi i kulturalni. Nie kłóciłem się z nimi bo mam tam zamiar pojechać jeszcze raz jak zmienię wydech, no i w starszym aucie zawsze znajdzie się coś do czego można się przyczepić. Przypuszczam że u Dzwończyka jakby pogadać to ominą test hamulców skoro nie mogą go zrobić, albo powiedzą gdzie można poszukać. (z tego co wyczytałem test który kręci kołami ośki w przeciwną stronę na pewno nic nie zrobi (na otwartym dyfrze !!!), tak samo jak i krótki normalny test również choć auto może wyjechać z rolek). Generalnie to najlepiej było by jechać na stację która zna subaki i wie co można, a ja nie bardzo wiem gdzie taka stacja jest we Wrocławiu.

 

Kiepsko mi wyszło z tym przeglądem że mam go robić teraz, wydech na inny fajniejszy i i tak chciałem wymienić, no i muszę jakieś dodatkowe numery robić. Zresztą zawsze mogę posiadać 2 zestawy serie w trasy i do miasta. Choć najchętniej zrobiłbym wydech na sportowym kacie (np. metalowy magnaflow jest za 450) i tłumikach rasowo brzmiących ale nie przytłaczających natężeniem żeby nie musieć kombinować przy takiej dupereli jak przegląd.

 

Kata bym chętnie dał takiego który auta nie będzie dusić a przede wszystkim dlatego że jak pochodzi dłużej niż 5min w garażu to jednak opary są dość gryzące i mnie denerwują.

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolegę, ja na pewno nigdzie nie pojadę bo bez przeglądu nie chcę się kusić losu jak nie muszę :| Pozytywna akcja jest taka że klaruje mi się pomysł na wydech.

 

Btw. na jakich olejach panowie jeździcie tak z ciekawości, moja przez dłuższy czas (50kkm ?) jeździł na VR1 10W60 później na rok zalano jej 5w30 i to chyba nawet ją przelano trochę bo silnik ma ślady po oleju na sobie, a ja teraz zastanawiam się czy jednak nie wrócić do tego VR1 skoro tyle na nim jeździła to się dopasowała pozatym jest piston i cykanie popychaczy, a na VR1 podobno nie było tego słychać. Więc jakie wasze wrażenia ?

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do OPLA Autoserwis Dolny Śląsk na Karkonoskiej 50 ja nie miałem problemu a głośny, ciemne szyby, bez kata :) udało się po powołaniu na RM-Auto. Jeśli jesteś zainteresowany to dalsze instrukcje na PW

 

Kto zna jakiegoś magika od zamków we Wrocławiu bo mi kurcze bagażnik nie chce się otworzyć i nie wiem co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do OPLA Autoserwis Dolny Śląsk na Karkonoskiej 50 ja nie miałem problemu a głośny, ciemne szyby, bez kata :) udało się po powołaniu na RM-Auto. Jeśli jesteś zainteresowany to dalsze instrukcje na PW

 

Kto zna jakiegoś magika od zamków we Wrocławiu bo mi kurcze bagażnik nie chce się otworzyć i nie wiem co jest

 

Rozumiem że nie mają tam rolek ? I nie ma się co bać o dyfer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MArcin-LU no dzięki kolego za info na szczęście sprawa już z głowy :) chmm wiecie gdzie można wysmażyć wydech we Wrocławiu ? na jednym spocie padły 2 nazwy, 1 chyba El-tech druga nie pamiętam, generalnie chciałem wydech z katem metalowym 2.5" skoro to auto silnikowa seria, nie pamietam czy my98 można remapować ale chyba w normalny sposób nie no więc za duży wydech odpada no i skrzynia po remapie zamienia się w jeszcze słabszy punkt...

 

Chyba będzie trzeba się u marka dowiedzieć jak to ruszyć żeby było lepiej niż seria ale bez wielkich zmian.

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@miksu,

Jak coś ja jestem nadal chętny tylko, że po 3 grudnia bo chwilowo mogę jeździć na prawym ;) kołnierz ortopedyczny się dorobiłem więc jazda samochodem odpada ;), ale po 3 grudnia bardzo chętnie się piszę na rakietową lub latanie gdzieś indziej ;)

 

@@Venom,

Wielkie dzięki za namiar ;) on jest z Wrocławia bo najbardziej by mnie urządzało ;)

 

@@Corax,

Moim zdaniem najlepiej jak pojedziesz do Mts-u to Ci doradzą co i jak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venom, Wielkie dzięki za namiar ;) on jest z Wrocławia bo najbardziej by mnie urządzało ;)

Też u niego malowałem felgi...

 

Nie odbiera telefonu i nie oddzwania, do podanych terminów podchodzi raczej luźno :)

Ale na koniec, felgi zrobił bardzo dobrze. I po całych tych perypetiach zrobił dobrą cenę.

Więc jest szansa, że i ja do niego wrócę i mogę spokojnie polecić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zna jakiegoś magika od zamków we Wrocławiu bo mi kurcze bagażnik nie chce się otworzyć i nie wiem co jest

 

Jeśli to jeszcze aktualne to firma Robak na Kurkowej. Mi w starej Toyocie reanimowali zamki, kluczyki etc.

Naprawili nawet zamek który otwierałem śrubokrętem jak zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku :)

Godni polecenia.

Edytowane przez qba-epp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...