Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest dobry bo powiedzmy sobie szczerze... U nas nawet torów kartingowych nie ma a co dopiero gdzie pojeździć autem a przykład rakietowej pokazuje że przy odpowiednich cenach ilość chętnych przewyższa możliwości toru (który jakimś cudem też nie jest bo same zakręty na 1. i 2. bieg to nie to czego byśmy oczekiwali ale z braku lepszych alternatyw i tak jest super). Ciekawe jaki jest koszt wykonania takiego toru kartingowego po którym można też autami na czas pojeździć przy posiadaniu już działki powiedzmy 5ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cała działka, czy tylko ten aktualnie zagospodarowany teren (tor asfaltowy, budynek i dojazd), nie licząc tych traw krzaczorów i reszty nieużytków?

 

Sam tor asfaltowo betonowy jest na powierzchni ok 4 ha. Jak widać jest to minimum aby sobie jakoś pojeździć.. Tylko samo kupno działki rolnej nie wystarcza. Działkę trzeba przekwalifikować, potem utwardzić, jak to ma być tor to urzędnicy pewnie będą mieli uwagi, sąsiedzi pewnie też, warunki środowiskowe, pozwolenia, pozwolenia, pozwolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędnicy pewnie będą mieli uwagi, sąsiedzi pewnie też, warunki środowiskowe, pozwolenia, pozwolenia, pozwolenia...

i tu jest cały pies pogrzebany... a nawet gdy wszystko się uda jakimś cudem to za parę lat obok toru powstanie piękne osiedle domków i tor zamkną bo będzie przeszkadzał a teren jaki zajmuje chętnie przejętoby pod kolejne domki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie - papierki to najgorsza sprawa, i.. ludzie.

 

typowy Polak z passacikiem b5 w dizelku z takiego toru nie skorzysta, a jak by tam miał biedronkę czy innego lidla to co innego, nie?

 

kiedyś dużo przebywałem na kieleckich superoesach i ilość skarg jakie się tam sypały była zatrważająca, niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, że na pewno nie jest to łatwe, ale może przy odrobinie zapału i dobrej woli z kilku stron, nie jest to niewykonalne.

Poniekąd byłaby to jakaś misja do spełnienia, bo dziś lepiej kupić kawał ziemi, przekwalifikować i dzielić na działki, ale czego się nie robi żeby spełnić swoje i kolegów pasje!!!! Szkoda tylko, że w naszym kraju wszystko tak długo trwa.

Swoją drogą - czy ktoś coś wie o planach budowy we Wrocławiu toru z prawdziwego zdarzenia? Kiedyś słyszałem jak prezydent Dutkiewicz coś wspominał na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, mozna zbudowac tanim kosztem tor we Wrocku ale offroad'owy a nie GP przez te dziury na ulicach w miescie... Żal..

 

No ale wracajac do Rakietowej - ktos to kiedys wybudowal wiec chyba mozna. Kwestia za ile i jak dlugo bedzie sie zwracac. Ciekawe jak sie ma szutrowy tor w Mikolajkach zbudowany na Rajd Polski w eliminacjach MŚ. Jakos daja rade wiec chbya mozna na tym zarobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pracuję nad Niskimi Łąkami, uderzam do Sparty Wrocław, zazwyczaj jazdy tam było mało (zawody) ale jeśli przyjedzie 10-12 aut i polata się 2h to na pewno nikt na brak jazdy nie będzie narzekał a w brew pozorom niskie łąki są na prawdę super, naturalne zakręty, trochę ciasno ale na rakietowej też zbyt szybko nie jest.

 

Mam nadzieję że w temacie Niskich Łąk się coś zmieni bo kilka lat temu chcieli 700 zł netto za godzinę :shock:

 

Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Rakietowa jest w toku, a ja mam propozycję pościgania się na monzy w tym tygodniu. Sam tak czy siak jadę, bo mi się grupon kończy, ale może ktoś jeszcze by chciał polatać to zapraszam :)

Może być dzisiaj, jutro, pojutrze... Dziś przyjmuję propozycje godzinowe, w razie ich braku jutro narzucam swoje ;)

 

Tak więc lista na karty:

1. TERZO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...