Skocz do zawartości

Rozbieżności w klasyfikacji trasy terenowej [2]


PiotrC

Rekomendowane odpowiedzi

ADMIN EDIT: [temat zostal przeniesiony z glownego forum poniewaz zostaly zalozone 2 takie same tematy na 2 forach]

 

List otwarty do

Zarządu SUBARU Import Polska Sp. z o.o.

Organizatora II ZLOTU PLEJAD

 

 

 

Jako uczestnik II Zlotu Plejad w kategorii terenowej chciałbym zwróci uwagę na nieprawidłowości w przestrzeganiu regulaminu rajdu. Dotyczy to przede wszystkim naliczania punktów karnych.

Przy ustalaniu ostatecznej liczby zebranych punktów nie zastosowano się do następujących paragrafów regulaminu:

13,3 – pkt karne za spóźnienie na PKC i 13.4 – dopuszczalny limit opóźnień

Niejednokrotnie zauważyłem samochody o numerze startowym niższym niż mój (26) wjeżdżające na PKC po mnie. Podczas ostatniego etapu jechałem z samochodami o początkowych numerach startowych. W związku z tym, iż na przerwie cateringowej przebywałem 40 minut, a na wszystkie PKC wjeżdżałem w prawidłowym czasie nie jest możliwe, aby wszyscy zgodnie z przedstawionymi wynikami mieli prawidłowy czas przyjazdu na PKC.

13.5 – pkt karne za przewrócenie słupka podczas próby sportowej

Podczas rozmów z organizatorami okazało się, że pominięto przyznawanie punktów karnych (dodatkowe 5 sekund) za przewrócenie/dotknięcie słupka podczas próby sportowej nr 3. Znaczenie tego faktu jest istotne, ponieważ zupełnie zmieniło formułę zadania – liczyła się tylko prędkość, a nie dokładność i prędkość jednocześnie.

13.6 – nieprawidłowe przejechanie próby

Na próbie sportowej nr 2 zaobserwowałem powtarzanie przez zawodnika całego zadania, ponieważ za pierwszym razem pomylił kolejność objeżdżania słupków. Do karty został wpisany czas drugiego przejazdu, pomimo iż regulamin mówi o zastosowaniu taryfy.

13.11 – niedozwolone cofanie w strefie

Byłem świadkiem cofania w strefie podczas próby sportowej nr 3

 

O ile dzisiaj nie jest możliwe udowodnienie łamania regulaminów w dwóch ostatnich punktach, o tyle karty drogowe są dowodem na łamanie regulaminu w pozostałych punktach.

 

Konsekwencją tego było wypaczenie wyników klasyfikacji generalnej trasy terenowej, a tym samym kłóciło się to z określonymi przez organizatora i przyjętymi przez uczestników przepisami.

Zlot miał być profesjonalnie zorganizowanym rajdem dla amatorów. Przekazano uczestnikom regulamin, książkę drogową, zorganizowano szkolenia kierowców/pilotów, zwracając uwagę na punktację. W trakcie trwania imprezy okazuje się, że zapomina się o regulaminie i w praktyce obowiązują bardzo liberalne zasady. Po zakończenie rajdu, podczas obliczania punktów nie są brane pod uwagę wszystkie punkty regulaminu, a w szczególności pomija się naliczanie punktów karnych, co w istotny sposób zmienia klasyfikację.

 

Chciałbym prosić Organizatora o komentarz w tej sprawie oraz o przedstawienie wyników (na podstawie kart drogowych) przy zastosowaniu zasad zawartych w regulaminie imprezy. Sądzę, iż w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby przedstawienie szczegółowo sposobów naliczania punktów dla poszczególnych załóg za każde zadanie i każdy etap rajdu. Pozwoliłoby to, w sposób nie budzący dalszych zastrzeżeń, podsumować wyniki rajdu.

 

A może lepszym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie Zlotu, pozbawionego elementów rywalizacji? Cel stanowiłoby samo uczestnictwo i ukończenie rajdu. Organizator nie stawałby wówczas przed koniecznością podejmowania decyzji czy zmieniać zasady w trakcie imprezy, czy konsekwentnie przestrzegać ustalonych reguł zgodnie z ideą rajdu

 

Celem mojego listu nie jest krytyka Zlotu jako całej imprezy, lecz chęć zwrócenia uwagi na konieczność konsekwentnego przestrzeganie wcześniej ustalonych, przez samych organizatorów, zasad. Brak tego elementu powoduje, iż pozostał we mnie niesmak, pomimo, że spędziłem bardzo miły czas podczas trasy przejazdu.

 

Z wyrazami szacunku

 

Piotr Cieśliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podpisuję się pod tą petycją mimo że sam potrąciłem pachołek na próbie nr 3

Wiem też że 100% przestrzeganie regulaminu spowodowałoby wykluczenie 90% załóg niestety (np. brak wpisów wyjazdu z PKC po obiadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga co do cofania w strefie. Na PS 2 trasy szosowej tak zrobiono strefę że nie dało się podjechać na start do PS bez zawracania na 3 lub też zablokowania wyjazdu z PS przez postawienie auta z lewej strony. Przynajmniej moje auto nie mogło. Inna sprawa że dziś doczytałem że zgodnie z regulaminem nie wolno mi było startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu? bo nie Subaru?

 

nieee... bo mial niehomologowane "hajędowe" rekawiczki :wink: :mrgreen:

 

A wracajac do tematu... "rok temu tego nie bylo"... ale moze - idzie nowe.. i za kolejny rok to juz w ogole przestanie byc zabawa, a bedzie tylko walka o "nowe felgi" i "pojedynek prawnikow" :roll: czego oczywiscie nikomu nie zycze...

BTW: Agnieszce na jednej z prob czasowych na torze pojawily sie 3 ubawione dziewoje, ktore spowodowaly "heble w podloge" i zaliczenie "taryfy". Owszem - info poszlo do orgazmotronow... tfu... organizatorow - ale tylko ze wzgledu na zaistnienie bardzo niebezpiecznej sytuacji. Wezwanie prawnikow na takowa okolicznosc nie jest przewidziane :mrgreen:

 

a za rok jade z lanserami (pozdroofka dla Mamusiowego stadka) zeby moc sobie zupelnie swobodnie wisiec i powiewac i bez stresu zatrzymac sie z aparatem w lapsku i poblyskac fleszem na rozne pikne dziwa natury i architektury :mrgreen:

 

Pozdraffka

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z regulaminu : 4.3 Samochody dopuszczone do Zlotu zostaną podzielone na dwie grupy :

Grupa I - szosowa

Grupa II - terenowa

Grupa III - turystyczna

 

A ktoś z SJSu na szkoleniu pilotów mówił o liczeniu do 12, a tu 2 jest problemem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

A wracajac do tematu... "rok temu tego nie bylo"... ale moze - idzie nowe.. i za kolejny rok to juz w ogole przestanie byc zabawa, a bedzie tylko walka o "nowe felgi" i "pojedynek prawnikow" :roll: czego oczywiscie nikomu nie zycze...

...

a za rok jade z lanserami (pozdroofka dla Mamusiowego stadka) zeby moc sobie zupelnie swobodnie wisiec i powiewac i bez stresu zatrzymac sie z aparatem w lapsku i poblyskac fleszem na rozne pikne dziwa natury i architektury :mrgreen:

 

Pozdraffka

Szymon

 

żadna walka! chodzi o zwyczajną GRĘ FAIR PLAY i stosowanie sie do ustalonych wcześniej zasad albo się ścigamy, albo robimy wycieczkę krajoznawczą. Jedno i drugie jest super, jeżeli jest tym od początu do końca.

 

Nie tolerujmy łamania zasad, tylko dlatego, że przyzwyczailiśmy się do obecności wokół nas: tandety, nieuczciwości, chamstwa, nierzetelności, lenistwa i innych chorób naszego społeczeństwa.

Zwracajmy na to uwagę i wytykajmy, a może z czasem zaczną one przez nas być zauważane jako coś złego i nie bedziemy przechodzić koło nich ogojętnie, mówiąc "o co chodzi, to przechież norma".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tolerujmy łamania zasad, tylko dlatego, że przyzwyczailiśmy się do obecności wokół nas: tandety, nieuczciwości, chamstwa, nierzetelności, lenistwa i innych chorób naszego społeczeństwa.

 

Po pierwsze moze najpierw przywitam Szanownego Nowego Forumowicza, ktory jakos chyba w swoim zapedzie i pogoni za doskonaloscia zapomnial o takiej elementarnej rzeczy :wink:

 

po drugie - wymienione hasla proponuje zatem wdrozyc w zycie - i zaczac od doniesienia do SIPu o paru faktach, ktore byly tajemnica poliszynela i mimo, ze niezgodne z regulaminem nikomu nie przeszkadzaly. Ja na pewno robic tego nie zamierzam, bo na kolegow nie donosze - zwlaszcza, ze prawa panujacego w jasnie nam oswieconej Rzeczypospolitej nie zlamali.

 

Po trzecie: pojechalem tam na spotkanie towarzyskie. I wylaczanie jako takowe je traktowalem. I mysle, ze to powinno wystarczyc za wyjasnienie.

 

Klaniam sie

Szymon vel Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...