Skocz do zawartości

Samochod sluzbowy. Jaki wybrac?


oliwer78

Rekomendowane odpowiedzi

Sluzbowe mialo oznaczac, ze beda nim jezdzic rozni ludzie, m.in. ci ktorzy wlasnie wykonczyli mi forestera XT, i nie bedzie nikt sie martwil o podstawowe potrzeby auta.

 

i chcesz takim ludziom zafundować służbowego OBK? :shock: powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mam zrobic.... Nie musi byc OBK, ma byc jakis nowy i raczej bez turbo. wlasciwie to chyba nie musi byc subaru, chociaz chcialem, bo mam dobry uklad u dealera. Maja sie w nim wygodnie miescic 4 osoby. Z opinii o nowym outbacku wyczytalem, ze jest wbrew wszystkiemu ciasny w srodku.

Wieczorem to zbadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mam zrobic.... Nie musi byc OBK, ma byc jakis nowy i raczej bez turbo. wlasciwie to chyba nie musi byc subaru, chociaz chcialem, bo mam dobry uklad u dealera. Maja sie w nim wygodnie miescic 4 osoby. Z opinii o nowym outbacku wyczytalem, ze jest wbrew wszystkiemu ciasny w srodku.

Wieczorem to zbadam.

 

dla siebie tez bym wzial subaru, ale dla pracownikow... jak nie musza gdzies po lesie śmigać czy coś takiego... szkoda kasy, zwłaszcza jak nie dbają :neutral: a dużych autek flotowych za duzo mniejsza kase masz multum, vw, ople, fordy i cała reszta. no ale w koncu nie moja kasa, nie beda pracownikom szkodził :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki, ale pytanie bardziej dotyczylo silnikow.

Musi byc naped 4wd i cos relatywnie szybkiego. Auto jezdzi w roznych terenach, ale glownie po dziurawych drogach. Subaru dawalo rade.

Ten Forester to XT z silnikiem 2.5T, rozpadl sie, bo zaczal brac olej i nikt go nie dogladal nalezycie.

Ta nowa gama Subaru nie podoba mi sie za bardzo, ale 4wd przemawia na plus.

No i do tego mialem w sumie 6 subaru i troche pojecia o nich mam, stad sklaniam sie ku S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, chodzi o auto w USA, a wlasciwie chodzi mi o wymienione silniki.

 

Tribeca miala 3.0 6cyl. i ten silnik slynal ze spalania duzej ilosci paliwa. Stare Legacy H6 tez oszczednoscia nie grzeszy, przynajmniej to ktore ma kolega (2004 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwer78, mozesz miec problem ze znalezieniem 3.6 do jazdy testowej, mi sie nie udalo.

Outback 2.5i CVT narazie robi ~25mpg 75%/25% miasto/autostrada.

 

dzieki, nie pojechalem wczoraj do dealera bo nie bylo tej facetki ktora sprzedawala mi Forestera. Wlasnie 2.5 wydaje mi sie troszke za maly. Mamy w rodzinie 2003 2.5 legacy Outback i i nie jest taki mulowaty, ale ostatni Outback zdaje sie byc sporo ciezszy, przynajmniej z zewnatrz tak wyglada, a moc 170HP to tak slabiutko mi sie widzi. Spalanie fajne.

 

 

Wiec wpadlem do Nissana - X-terra 4.0 juz od $22k. Jeszcze chce popatrzyc na Toyote Highlander, mimo tego krachu jaki Toyota teraz przezywa te auta sa cenione. Swoja droga mimo problemow jakie ma Toyota akcje Toyoty na gieldzie przedwczoraj poszly w gore :)

 

To w USA są dziurawe drogi?

 

W USA , zwlaszcza w duzych aglomeracjach, drogi sa dziurawe tak jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem nad czym się zastanawiasz. 2.5 i 3.6 to dwa inne światy. w US spalanie i cena to raczej sprawy drugorzędne więc nie ma co myśleć tylko brać 3.6. Wdzięczność pracowników - bezcenna.

Różnice w wadze auta są ale 3.6 rekompensuje to podobno świetnymi osiągami i kultura pracy. Moim zdaniem 2.5 jest zdecydowanie za slaby. Oglądałem wersję na EU i naprawdę nie potrafię zrozumieć dlaczego nie wstawili audio i navi od Legacy GT. Całkowicie zmieniłoby to wygląd OBK wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem na tekst taki jaki np. uslyszlaem na temat starszych Murano: unikaj silnika 3,5 jak ognia, po 50tys mil silnika juz nie ma, jest tylko wiecznie brakujacy olej; albo jaki uslyszalem na temat starego Lexura RX - super wytrzymale auto, sprawdzony silnuik Toyoty wytzrymuje 200 tys mil bez zadnych wymian uszczelek pod glowica etc.

 

Ale w porzadku, bo zdaje sie Subaru to nie bedzie, mimo ze mam aktualnie ich 3, a czwartego dziadka sprzedalem w sobote ->http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260551089242&sspagename=Action:MPR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Outback jest lzejszy od poprzednich modeli, ma np aluminiowa maske.

Najlzejszy OBK '03 wazy 3,430 lbs a OBK '10 3,386 lbs.

 

Na stronie Subaru http://www.subaru.com/tools/find-dealer.html mozesz sobie sprawdzic jakie modele samochodow sa dostepne u lokalnych dealerow. Czytalem w sieci ze na 3.6 trzeba czekac kilka miesiecy.

 

Moglbys tez zainteresowac sie nowa Kia Sorento 2011. Dostalem niedawno list od dealera z oferta ponizej $17k za nowy samochod. Do tego 10lat/100k mil gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Outback jest lzejszy od poprzednich modeli, ma np aluminiowa maske.

Najlzejszy OBK '03 wazy 3,430 lbs a OBK '10 3,386 lbs.

 

Moglbys tez zainteresowac sie nowa Kia Sorento 2011. Dostalem niedawno list od dealera z oferta ponizej $17k za nowy samochod. Do tego 10lat/100k mil gwarancji.

 

Chyba, wlasnie odwrotnie, moj (MY04) ma alu maske i klape, w jakims tescie polewali sie z nowego ze nawet to zmienili na stal :sad:, za to zbiornik jest z kompozytow, a czy to cos dalo, trzeb by spojrzec w tabelki ..

Sorento piekne auto, tez raczje bym je wybral aktualnie zamiast Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...