Skocz do zawartości

Słabe GT 99r 218KM


Kamil11

Rekomendowane odpowiedzi

dv24v, Powiem tak chodzi ładnie płynnie równo tylko nie ciągnie jak powinna. Sprawdzałem z znajomym ma taką samą tylko 96r 211 km seria a ciągnie lepiej i to dobrze czuć, a próbowałem się z astrą GSI 150KM (zdrowa seria) :wink: minimalnie lepiej mi idzie subarka żeby go wyprzedzić to muszę mieć z kilometr luzu minimum :neutral: Najchętniej to bym się spotkał z kimś co ma GT 99r 218KM to by się porównało jeszcze raz pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obawiam sie, ze takie wozenie sie i porownywanie jako forma diagnostyki jest do pipla.

Masz jakis zegarek doladowania chociaz? Zeby sprawdzic, ile turbo laduje?

 

Ew. zainwestuj chociaz w kabelek, jak masz laptopa, i podepnij sie ecuexplorerem na dobry poczatek.

Jesli jestes mechanikiem, to z pewnoscia bedziesz wiedzial co mniej wiecej sprawdzic na poczatek i poobserwowac.

 

ecuExplorer to moze nie jest idealna diagnostyka, ale jakies informacje Ci na poczatek da.

 

Ew. jak masz jakiegos pda/smartphone'a z Windowsem, pogadaj z Kropkowiczem i zainwestuj

w jego soft do monitorowania i pojezdz z tym troche, potem sobie przejrzyj na komputerze w domu.:)

 

Jesli wszystko ogolnie dziala w tej chwili jak nalezy i nie ma nic wielce niepokojacego, to moze po prostu za malo dmucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem. Po serwisie na dzieci warszawy nagle brakuje restryktora i propozycja na kolejny serwis odnosnie ustawienia turbo :shock: :evil:

 

Wczesniej gietek chodzil ok. Po zdjeciu podcisnienia przy turbo samochod swiszcze i idzie jak zly. Nie mam zegara doladowania, ale na pewno dmucha dobrze ponad serie.

Teraz pytanie. Wiadomo, ze rozmiar dziurki w restryktorze odpowiada za doladowanie. Serie dostane w ASO, ale jakbym chcial pokombinowac z doladowaniem restryktorami, gdzie dostac takie z roznymi rozmiarami dziurek? Do dostania w ASO? A moze podejda z STI na przyklad?

 

-- 9 cze 2011, o 08:50 --

 

Dzwonilem do ASO w sprawie restryktora i cena mnie zabila - 450zł :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Czy to mozlwie, zeby kawalek plastiku z rurka tyle kosztowal? :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagle brakuje restryktora

 

jeżeli brakuje restryktora to auto powinno raczej relatywnie mało ładować. Restryktor o bardzo malutkiej średnicy będzie powodować wzrost doładowania, restryktor o dużej średnicy bądź jego brak będzie ograniczał doładowanie.

 

Stąd nie jestem pewien, czy mówimy o tym samym. Dla mnie restryktor to zwężka i jako taki nie powinien kosztować więcej niż 30 PLN ;-)

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...