Skocz do zawartości

Xenony w Foresterze?


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma.

 

Nie ma w standardzie (to można zrozumieć) czy nie ma WCALE i nie można założyć?

Pytanie stąd, że miałem okazję powozić wczoraj super autkiem, też na S, ale nie Subaru :( które takowe reflektory posiadało. Chciałbym, że mój wymarzony Foryś też coś takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim autkiem na 'S'? Saab'em?

 

Przecież nie Skodą :)

Tak, Saabem 93 sport sedan, 2.0 turbo... Dobrze mi to zrobiło, ponieważ przekonałem się, że nie potrzebuję autka z mocniejszym silnikiem (Impreza).

 

Przy okazji pytanie - czy Forester 2.0 XT ma lepsze osiągi - realnie, nie na papierze, niż ten Saab? Generalnie chodzi mi o elastyczność i przyspieszenia w przedziale 100-140 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakby ci to powiedzieć - ja nie jeździłem Foresterem (jako kierowca, jedynie jako pasażer). Jednak Forester mimo mocnego silnika, jakim jest 2.0 Turbo, nigdy nie będzie autem sportowym - ze względu na prześwit/aerodynamikę/zawieszenie. Jeśli chcesz sportowe, to kup Impreze WRX - też 2.0 Turbo.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul, o przyspieszeniach i elastyczności Forestera (również turbo) była kilka tygodni temu długa dyskusja na forum - Dyrekcja rzuciwszy nawet jakieś nieoficjalne, "wewnętrzne" dane na ten temat. Użyj wyszukiwarki, warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie stąd, że miałem okazję powozić wczoraj super autkiem, też na S, ale nie Subaru :( które takowe reflektory posiadało. Chciałbym, że mój wymarzony Foryś też coś takiego miał.

Jesli to auto na S jest niby szwedzkie to ono tylko udaje, ze jest super.

Posiadalem takowe i to w takiej wersji co sie powietrze nazywa. 10 razy awaria przez trzy lata w tym wydmuchana uszczelka. Raz o malo mnie na zakrecie to auto nie zabilo.

Psuje sie jak cholera wszystkim znajomym. Poza tym to juz chyba Opel jest glownie. I po jaka cholere w aucie 64 przyciski?

A co do swiatel, to istotnie jakies zaparcie chlopaki maja. Moze im suszonych sliwek wyslac?? Mozemy sie zlozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszukiwarka już działa?

 

Działa - sprawdziłem, i nawet od razu znalazłem to, o co pytasz... :mrgreen:

 

Arno: "ale za to jest śliczne i nawet Tomasz Lis takim jeździ", jak poinformowała mnie niedawno pewna szatynka podczas dyskusji o SAAB-ach.

Co zaś do oplowatości, to niestety prawda. Co do reszty, też. Ale - de gustibus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zalozy xenony to sie utraci nie tylko gwarancje, ale przede wszystkim jest to niezgodne z homologacja :!: Jeszcze w PL to Ci sie moze jakos fuksnie, ale jak tylko bedzie kontrola policyjna w Dojczlandzie albo gdzie indziej na zach. to zaraz sie skapna ze to jest nie tak, samochod skasuja, a Ciebie wsadza do paki i na mocy porozumienia z JU ES Ej wysla do Alcatraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do antagonistów Saaba - zgadzam się co do zasady :) mnie się nie popsuł, bo jest nowy (i nie mój) a jechałem tylko jakieś 300km, więc nie zdążył.

Masa przycisków - racja. Nie lubię, jak samochód jest mądrzejszy ode mnie - piszczy przy wrzucaniu wstecznego, piszczy przy przekraczaniu 150 km/h, piszczy czujnik parkowania. Nic tylko piszczy i piszczy :D

Ale za to ma ładne wykończenie wnętrza, skórzaną tapicerkę i najważniejsze - jeszcze nigdy nie widziałem dresiarza w Saabie (w Subaru też zresztą nie).

 

Than - w Niemczech Polaków podobno od razu wieszają za brak homologacji. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowalajac jeszcze Saabowi ( to przeciez , tak jak i Subaru, jest po trochu wlasnoscia GM) onegdaj w zeszlym roku, zaraz po gwarancji, mojemu znajomemu zaczelo sie cos palic w komorze silnika (Saab 93, poprzednia generacja 2.0 LPT).Po odstawieniu do serwisu okazalo sie ze jest to FABRYCZNA WADA listwy zaplonowej, znana we wszystkich ASO. Byli na to przygotowani, wymiana trwala 2,5 min (2 min droga p. WIesia do magazynu, 0,5min wymiana tego G....). Kopara wszystkim opadla, skasowali chyba na 1700 pln i pojechalismy.

Niby to sie ma nijak do Xenonow w Foresterze, ale za to do jakosci produktow GM troszke...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony w festerze da się zrobić.

Ważne, żeby była przezroczysta szyba w kloszu od lampy.... jeśli nie jest to zdażają się fachowcy co polerują te karbowane szybki... osobiście bym się nie zdecydował.

 

W foresiu to jeszcze pół biedy, ponieważ jest wyposarzony w spryskiwacze reflektorów i regulację świateł z kabiny.

 

Jeśli zrobi to dobry fochowiec to powinno być OK a światło z xenonów jest rewelacyjne w porównaniu z jakąkolwiek żarówką tradycyjną.

 

Ja robiłem swoje xeny w eclipse w tym zakładzie: xenon

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...